Hukuk firması iş akışları için bir SaaS olan Legl, 18 Milyon Dolar’a ulaştı – Teknolojik Haberler


Kamuya açık hizmet olarak yazılım işletmelerinin değerlemeleri, yatırımcıların daha geniş, pandemi sonrası teknoloji stokunun satılmasıyla sektörü sakinleştirmesiyle geç bir darbe alırken, SaaS girişimlerinin, tomurcuklanan işlerini ölçeklendirmek için hala fon toplaması gerekiyor. – ya da, yani, bu geniş pazar darbelerine rağmen makul şartlarda bunu yapabileceklerini umuyorlar.

Bugün Londra merkezli yasaldaha modern bir müşteri deneyimini desteklemek için müşteri katılımı, ödemeler ve uyumluluk gibi alanlarda süreçleri dijitalleştirmek ve iş akışlarını otomatikleştirmek isteyen hukuk firmalarına araçlar satan 2019 yılında kurulmuş bir SaaS girişimi, 18 milyon $’lık bir B Serisi turunun bittiğini duyuruyor. bir yıl sonra 7 milyon dolarlık bir A Serisi topladı.

B Serisi, Legl turun diğer destekçilerini belirtmese de, mevcut yatırımcı Octopus Ventures (A Serisine öncülük eden) dahil olmak üzere birkaç teknoloji yatırımcısı tarafından yönetildi. Daha önce açıklanan yatırımcılar arasında Backed, Samaipata ve First Round Capital ile bir dizi melek yer alıyor.

Başlangıç, müşteri tabanını Mart 2021’de yaklaşık 100 İngiltere merkezli hukuk firmasından şimdi 170+’e çıkardığını söylüyor – bunun ülkedeki En İyi 200 firmadan 20’sini içerdiğini belirtiyor.

Planlı uluslararası genişlemeyi başlatmak için B Serisini kullanacak, İngiltere müşteri tabanının ofislerinin bulunduğu diğer pazarlara odaklanacak ve ayrıca ürün geliştirme ve işe alım için nakit para çekecek.

“Hukuk firmalarının işlerini daha modern, verimli, gelir getiren ve müşteri dostu bir şekilde yürütmeleri için küresel bir fırsat var. Kurucu ve CEO Julia Salasky, “Birden çok farklı coğrafyada bulunan uluslararası ofislerine genişlemeye başlamak için müşteri tabanımızla birlikte çalışıyoruz” diyor.

“Geçen yıl boyunca, hukuk firmalarının yalnızca müvekkil yaşam döngüsü boyunca önceden manuel olan iş akışlarını dijitalleştirmesine değil, aynı zamanda müşteri tabanını daha iyi anlayın. Risk yönetimi, uyumluluk, ödemeler ve finans alanlarındaki temel yetkinliklerimize eğilerek hukuk firmalarının hem kendi düzenlenmiş iş süreçlerine değinen faaliyetler yürütmelerini hem de nakit akışını iyileştirmelerini ve daha iyi müşteri deneyimi sağlamalarını sağladık.”

“Yeni finansmanla, iş operasyonlarını yönetmeye yönelik iş akışı odaklı yaklaşımımızı genişleteceğiz ve özellikle hukuk firmalarının nasıl daha hızlı gelir, daha iyi ve riskten arındırılmış finansal yönetim ve daha iyi bir müşteri deneyimi sağlayabileceğine odaklanacağız. Halihazırda hukuk firmalarının müşteri tabanının ve ödeme yığınının büyük bir bölümünü yönetmelerine olanak sağlıyoruz ve önümüzdeki aylarda daha fazla firma için daha fazla yetenek sağlamayı planlıyoruz” diye ekliyor.

Adı aynı zamanda şirketin önceki kurucusu olarak da bilinen Salasky kalabalıkAdalet platform, bize Legl’in geçen yıl 3 kat gelir artışı ve %150 net gelir elde etme gördüğünü söylüyor ve bu da SaaS’ının hukuk firmaları arasında yapışkan bir hit olduğunu kanıtladığını gösteriyor.

Girişimin B Serisi için değerlemesini açıklamayı reddediyor, ancak artışın kesinlikle olduğunu doğruluyor. olumsuzluk bir aşağı tur.

“Bu bizim için büyük bir raund! Geçen yıl, geçen yıl 7 milyon dolar topladık ve bu, elde ettiğimiz gelir artışı ve ivme üzerine inşa edilen 18 milyon dolarlık bir tur (bu yeni finansman ortamında kapandı!).

SaaS girişiminin, teknoloji ve SaaS hisseleri üzerinde daha geniş bir pazar soğumasından herhangi bir etki hissedip hissetmediğini tartışırken şunları ekliyor: “Hukuk firmaları, kötü şöhretli bir şekilde döngüselliğe aykırı işletmelerdir, bu nedenle bir gerilemede geleneksel şirketler kadar acı çekme eğiliminde değiller. Ancak genel olarak gördüğümüz şey, hukuk firmalarına artan değer gösterdiğimizde ve daha iyi temel iş operasyonları yürüttüğümüzde, piyasa koşullarından bağımsız olarak daha az değil, daha değerli hale geliyoruz.”

Legl CEO'su ve kurucusu Julia Salasky

Legl kurucusu ve CEO’su Julia Salasky (İmaj kredisi: Legl)

Hukuk ve uyumluluk teknolojisi, son yıllarda yeni başlayanlar için giderek daha aktif bir kategori haline geldi. Ancak Salasky, eylemin çoğunun sözleşme yönetimine veya diğer hedeflenen ‘nokta çözümleri’ne odaklandığını öne sürüyor. Legl ise hukuk firmalarının müvekkillerine iş operasyonlarını otomatikleştirebilecek ve destekleyebilecek bir dizi dijital araç sağlayarak hizmet verme yeteneklerini güçlendirmeleri için daha bütünsel bir platform sunarak farklılaşmayı amaçlarken, şirket içi uzmanlığı odaklanmak için serbest bırakıyor. daha çok temel yasal çalışma.

“Sözleşme yönetimine ve önemli yasal çalışmanın iyileştirilebileceği diğer alanlara yatırım patlaması var. Ama biz ne yapıyoruz yasal farklı bir yaklaşım benimsiyor – hukuk işine, kalbinde müşterileri olan karmaşık bir düzenlemeye tabi işin yürütülmesine ve bugüne kadar bulut tabanlı teknolojinin yolunda çok az şey olduğu yerlere odaklandık” diyor. .

Octopus Ventures yatırımcısı Malcolm Ferguson, yaptığı açıklamada B Serisi hakkında şunları ekledi: “Julia ve ekibini avukatların zamanını boşaltmak ve böylece müvekkilleri için değer yaratmaya odaklanmak amacıyla desteklemeye devam etmekten mutluluk duyuyoruz. . Şirket, son 12 ayda gerçekten güçlü bir şekilde büyüdü ve temel olmayan işlerini modernize etmek ve otomatikleştirmek isteyen hukuk firmaları için başvurulacak çözüm haline gelmek için kendisini konumlandırıyor. Bu sadece bir hukuk firmasının gelirlerini ve marjlarını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda müvekkillerine anlamlı derecede daha iyi bir deneyim sunabilecekleri anlamına gelir. Julia’nın önümüzdeki yıllarda bu finansmanla neler başarabileceğini görmekten heyecan duyuyoruz.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/legl-series-b/

Yorum yapın