HubSpot, yaratıcıları cezbeden en son SaaS şirketi – Teknolojik Haberler


Alıcınızın dikkatini çekmek bu günlerde daha da zorlaşıyor. Eskiden bazı reklamlar için para ödüyorsunuz ve bazı blog gönderileri atıyordunuz ve gitmek için oldukça iyiydiniz, ancak bu kanallar daha az etkili hale geldikçe, SaaS şirketleri hedef kitlelerine ulaşmak için daha karmaşık medya prodüksiyonları arıyorlar.

Bu hafta, HubSpot bir program açıkladı içerik oluşturuculara biraz para ve podcast’ler üretecekleri ve yayınlayacakları bir platform vermek HubSpot web sitesi. Şirket, içerik oluşturuculara daha geniş bir kitleye ulaşmanın bir yolunu sunarken daha geniş bir içerik çeşitliliğine sahip olmanın avantajlarından yararlanmayı umuyor.

HubSpot Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Kieran Flanagan, “Doymuş podcast pazarında ilerlemek, özellikle sıfırdan başlayan içerik oluşturucular için inanılmaz derecede zor olabilir” dedi. bir gönderide haberleri duyuruyor. “HubSpot Creators aracılığıyla, milyonlarca kuruluşun daha iyi büyümesine yardımcı olma misyonumuzu paylaşan yeni ortaya çıkan içerik oluşturucuların profillerini yükseltmek için içerik alanındaki lider konumumuzu güçlendirebiliyoruz.”

Şirketin platformuna ve potansiyel daha geniş erişime erişmenin yanı sıra, içerik oluşturucular, kitle büyüdükçe artan bir aylık ödeme alırlar. HubSpot, girişim finansmanı kavramlarına karşılık gelen dört büyüme aşaması oluşturmuştur: tohum ve Seri A, B ve C. Ayrıca bu sistemde hareket ederken editörler ve yapımcılar gibi diğer kaynaklara da erişebilirler.

CRM Essentials’ın kurucusu ve baş analisti Brent Leary, yaklaşımın gerçekten akıllıca bir hareket olduğuna inanıyor.

“Yaratıcıları kucaklamak ve hikayelerini anlatmalarına yardımcı olmak, HubSpot’un içerik ekosistemini genişletmesine ve aynı zamanda daha geniş içerik oluşturucu ekosisteminin bir parçası olmasına izin veriyor. Bu yaklaşım, HubSpot’un kendi içerik stratejilerini diğer formatlara ve kanallara dönüştürürken bireyler ve topluluklarla önemli ilişkiler kurmasına izin verebilir, “dedi Leary Teknolojik Haberler’a.

HubSpot, 2006 yılında bir şirketin ürün ve hizmetlerine ilgi çekmek için blogları kullanan bir gelen pazarlama platformu olarak doğdu. Flanagan, içerik pazarlama fikri gelişirken şunları yazdı: LinkedIn’deki bir gönderide orijinal gelen pazarlama fikrinin hala yankı uyandırdığını ve ürüne dayalı büyümenin gelişmesiyle öneminin arttığını yeni programı duyuruyor.

Buradaki bir diğer büyük unsur da, bu içerik parçaları etrafında topluluklar – bir marka olarak sizin için önemli olan insanlar – oluşturmaktır. Flanagan, toplulukların ya doğrudan (bu insanların bir yüzdesi müşteri olur) ya da dolaylı olarak (en azından içeriğinizi daha geniş bir dünyayla paylaşırlar) daha fazla ilgi çekmenin bir yolunu yarattığını söyledi.

Şirket, programı “ gibi isimlerle sekiz podcast ile başlatıyor.İçerik Kârdır” ve “(Un)Seksi” Bu podcast temaları bir şekilde HubSpot’un bir satış ve pazarlama platformu olarak misyonuyla ilgilidir ve HubSpot’un ürünlerine ve hizmetlerine ilgi çekmesini umduğu içerik sunar.

HubSpot’un böyle programlar yaratmada yalnız olmadığını belirtmekte fayda var. LinkedIn benzer bir yaklaşım sunar yaratıcılar için, MailChimp’te olduğu gibi. Ancak içerik oluşturucuların bir kitle oluşturması için bu platformlarda bindirme yapmak en iyi yol mu? takaslar nelerdir?

Teknolojik Haberler’a bir kaynak tarafından sağlanan, herkese açık olmayan içerik oluşturucu şartlar sayfasına göre, HubSpot içerik oluşturuculara haftalık podcast’lerini oluşturmaları için, kaç indirme aldığına bakılmaksızın ayda en az 1.000 $ ödeyecek. Bu, yeni podcast yayıncıları için iyi bir anlaşma gibi görünüyor, çünkü bağımsız bir şovun bu kadar gelir elde ettiği noktaya gelmesi biraz zaman alabilir. Bu en düşük “tohum” katmanındaki podcast yayıncılarına ayrıca bir kerelik 5.000 ABD Doları tutarında bir pazarlama yatırımı verilir.

Ancak podcast yayıncıları bu hızlı nakit akışına erişim için bazı haklardan vazgeçmeli. HubSpot’un herkese açık içerik oluşturucu programı sözleşmesi uyarınca, programa katılım, HubSpot’a gösterilerini değiştirme ve ondan türev çalışmalar oluşturma dahil olmak üzere kalıcı bir lisans verir. HubSpot, bir ana bilgisayarın yükümlülüklerini yerine getiremeyeceğini düşünürse, HubSpot bunları değiştirme hakkını saklı tutar.

İçerik oluşturucular şovlarının sahipleri olarak kalsalar da, HubSpot’un kalıcı lisansı, bu finansal desteğin ekli iplerle geldiğini açıkça ortaya koyuyor.

Bir HubSpot sözcüsü Teknolojik Haberler’a “HubSpot, içerik oluşturucuların haklarına saygı duyuyor ve bunun içerik oluşturucular ile HubSpot arasında adil bir denge kurduğuna inanıyorlar” dedi. “HubSpot, programı iyi durumda bırakan içerik oluşturucular için münhasırlıktan feragat etmeyi de düşünecek.”

LinkedIn de kısa süre önce benzer bir podcast ağı başlattı, ancak içerik oluşturucu sözleşmesiyle ilgili ayrıntıları paylaşmayı reddetti. Bir LinkedIn temsilcisi Teknolojik Haberler’a podcast ortaklarının “içeriklerinin tam mülkiyetini elinde tuttuklarını” söyledi, ancak lisans sözleşmesini detaylandırmadı.

Ancak daha fazla SaaS şirketi kendi podcast ağlarını başlattıkça, podcast yayıncıları, bu programların sağladığı finansmana erişime karşı yaratıcı kontrollerinin değeri konusunda zor kararlarla karşı karşıya kalacak.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/25/hubspot-is-the-latest-saas-company-to-woo-creators/

Yorum yapın