Hopin, son işten çıkarmalarından sadece aylar sonra personelinin %29’unu azalttı – Teknolojik Haberler


Sanal etkinlik platformu Hopin, en son bir değerde 7.75 milyar dolarlık değerleme, çalışanlarının %29’unu veya 242 kişiyi işten çıkardı, bir sözcü Teknolojik Haberler’a e-posta yoluyla onay verdi. Kesintiler, Hopin’in o sırada değişen pazarda sürdürülebilir büyüme hedefini öne sürerek işgücünün %12’sinin gitmesine izin vermesinden sadece dört ay sonra geldi.

Hopin, şirketin en son personel azaltmasında, etkilenen çalışanların öncelikle etkinlik işini desteklediğini söyledi. Şirket içindeki çoğu kişinin etkinlik işini desteklemek için çalıştığını varsayarsak, hangi ekiplerin özel olarak azaltıldığı belirsizdir. Hopin, Hopin’e yüz yüze etkinlik yönetimi, hibrit etkinlikler, video barındırma ve “şu anda geliştirilmekte olan yeni ürünler” dahil olmak üzere çok ürünlü bir portföye yatırım yaptığını ve büyüttüğünü söyledi.

Üst düzey yöneticiler de işten çıkarmanın bir parçası olarak ayrılıyor, ancak Hopin ayrıntıları paylaşmadı. Hopin, şirketin yaklaşık üçte birini kesmenin yanı sıra, bazı müteahhitlerin ve üçüncü taraf bir ekibin üyelerinin işten çıkarıldığını doğruladı, ancak kesin rakamlar vermedi.

Bir sözcü e-posta yoluyla “Mevcut makroekonomik iklim ve etkinlik ürünümüzün verimli bir şekilde ilerlemesine duyulan ihtiyaç göz önüne alındığında iş gücümüzü azaltmak için çok zor bir karar aldık” dedi. Sözcü, şirketin işten çıkarmadan önce işe alımların dondurulması ve pazarlama harcamalarının azaltılması da dahil olmak üzere önleyici tedbirler aldığını söyledi. “Karlı ve sürdürülebilir bir şirket kurmak için etkinlik işimizi ve destekleyici operasyonlarımızı basitleştirmek gerekli hale geldi.”

Hopin’in 2022’si, şirketin 250 milyon dolarlık StreamYard satın alımı da dahil olmak üzere beş yeni girişim satın aldığı 2021’den önemli ölçüde farklı görünüyor. Girişim destekli girişim, Crunchbase’e göre Tiger Global, Andreessen Horowitz, General Catalyst, Accel, Slack Fund, Coatue, Salesforce Ventures ve diğerleri dahil olmak üzere en iyi yatırımcılardan iki yıllık bir pencerede 1 milyar dolara kadar bilinen risk sermayesi topladı.

Pandeminin dünya çapında süregelen yayılmasına rağmen, yüz yüze çalışmaların ve etkinliklerin geri dönüşü de dahil olmak üzere normal hayatın bazı parçaları yeniden başladı. Uzak olaylarda ve sanal işbirliğinde artan talep için inşa edilen Hopin, bu nedenle kendisini bir pandemi aracı olmanın ötesine geçmeye zorluyor. Çok gibi

Birbirine çok yakın iki işten çıkarma, Hopin’in işinin piste ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Hopin’e göre bugünkü işten çıkarmadan etkilenenler, üç aylık tazminat ve sağlık yardımı alacak, zihinsel sağlık yardımlarına erişim sağlayacak ve hisse devri için bir yıllık uçurum düştü. Çalışanlar dizüstü bilgisayarlarını da tutabilirler.

Sözcü Teknolojik Haberler’a e-posta yoluyla “Hopin’in misyonu her zaman insanları daha iyi birbirine bağlayan bir teknoloji oluşturmak olmuştur ve bu değişiklikler şimdi buna her zamankinden daha fazla odaklanabilmemiz için yapılmıştır” dedi.

Mevcut ve eski Hopin çalışanları, [email protected] adresinden e-posta yoluyla veya 925 271 0912 numaralı telefondan güvenli bir şifreli mesajlaşma uygulaması olan Signal üzerinden Natasha Mascarenhas ile iletişime geçebilir.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/11/hopin-cuts-29-of-its-staff-just-months-after-its-last-layoffs/

Yorum yapın