Hong Kong, belirli varlıklardaki NFT’lerin düzenlenmiş menkul kıymetler olarak sınıflandırılabileceğini söyledi


Takas edilemeyen tokenlar (NFT’ler), özellikle “kolektif yatırım planları” kategorisinde, menkul kıymetlere benzer özellikleri temsil ediyorsa düzenlenebilir. Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) Pazartesi günü söyledi.

İlgili makaleye bakın: Hong Kong perakende yatırımcıları Bitcoin spot ETF’lerinden engellendi

Hızlı gerçekler

  • SFC’ye göre, bir “kolektif yatırım planı”, yatırımcıların bir emanet tarafından yönetilen belirli bir mülk için para biriktirdiği bir yatırım düzenlemesidir.
  • Yatırımcılar yatırımdan yararlanır ancak varlık üzerinde aktif kontrole sahip değildir.
  • SFC, yalnızca lisanslı veya muaf kurumların toplu yatırım planlarını işletebileceğini söyledi.
  • Fraksiyonelleştirilmiş NFT’ler, merkezi olmayan bir platformda bir kasada kilitlenerek milyonlarca değiştirilebilir jetona bölünebilen NFT’lerde paylaşılan mülkiyeti temsil eder.
  • SFC, belirli NFT koleksiyonları veya projeleri ile ilişkili belirteçlerle karşılaştırılabilecek varlıklar olan “değişebilir NFT’leri” aynı kriterler altına yerleştirdi.
  • Piyasa gözlemcisi, varlık bir elektronik resim, sanat eseri, müzik veya videonun benzersiz bir versiyonunu temsil ediyorsa, bir NFT varlığının SFC’nin görev alanına girmediğini ekledi.

İlgili makaleye bakın: Hong Kong, kripto borsalarını lisanslamak için yasa önerecekKaynak : https://forkast.news/headlines/hong-kong-nfts-on-may-regulated-securities/

Yorum yapın