Honda özel bir EV bölümü kuruyor • Teknolojik Haberler


Honda Salı günü yaptığı açıklamada, Honda’nın elektrikli araçların ve depolama ve üretim de dahil olmak üzere diğer elektrikli ürünlerin geliştirilmesine adanmış bir bölüm kurduğunu söyledi. Reuters). Japon otomobil üreticisi, bugüne kadar EV’ler söz konusu olduğunda pazarın geri kalanından biraz geride kaldı.

Geçen yıl Honda, 2030 yılına kadar 30 tamamen elektrikli aracı piyasaya sürme niyeti ve aynı zamanda yılda 2 milyon EV’nin üzerinde bir üretim hacmine çıkma hedefi de dahil olmak üzere ürün yelpazesini elektriklendirmek için geniş planlarını duyurdu. Honda ayrıca, önümüzdeki on yıl boyunca, otomotiv bölümü genelinde elektrifikasyon için 40 milyar dolar ayırdı ve aynı zamanda robotlar, kişisel ulaşım seçenekleri ve uzay tabanlı teknoloji dahil olmak üzere diğer elektrikli ürünlerin geliştirilmesi de dahil.

Bu ayın başlarında CES’te Honda, yeni markası ‘Afeela’ altında EV’ler oluşturmak için Sony ile ortak girişimini de tanıttı ve ilk prototip araçlarını sergiledi. Plan, Kuzey Amerika’da 2026’da başlayacak sevkiyatlarla birlikte ilk Afeela arabaları için ön siparişleri 2025’te başlatmak.

Honda’daki yeni özel elektrifikasyon bölümü 1 Nisan’da başlayacak ve şu anda şirket içi organizasyon yapısının çeşitli bölümlerine yayılmış olan şirket içindeki kaynakları bir araya getirecek. Honda ayrıca, Kuzey Amerika ve Çin’de orta ila büyük boyutlu EV’leri pazarlamayı planladığını ve dünyanın geri kalanındaki tekliflerinin çoğunu küçük ila orta boy otomobillerin oluşturduğunu söyledi.Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/24/honda-is-setting-up-a-dedicated-ev-division/

Yorum yapın