Homegrown teknoloji markası Noise ilk akıllı gözlüğü piyasaya sürüyor ve fiyatı 5,999 Rs’de.- Technology News, Firstpost


Hindistan’ın yerli elektronik ve aksesuar üreticisi Noise, ilk ürününü piyasaya sürdü. bir çift akıllı gözlük, Gürültü i1. Ürünün fiyatı 5,999 Yen’dir ve Bose’un Aralık 2018’de Bose Çerçeveleri ile tanıttığı ses markasıyla aynıdır.

Homegrown teknoloji markası Noise, ilk akıllı gözlüğü piyasaya sürüyor ve fiyatı 5,999 Rs.

Noise i1, kullanıcıların kablosuz olarak müzik akışı yapmasına ve ayrıca telefon görüşmelerine katılmasına izin verecek. Noise i1, akıllı telefonlarla eşleştirmek ve müzik akışı sağlamak için Bluetooth 5.1’i kullanır.

Ayrıca, müzik çalmak veya duraklatmak, telefon aramalarını kabul etmek veya reddetmek ve ayrıca bir kullanıcının telefonunda sesli asistanı etkinleştirmek için kullanılabilen, saplardan birine entegre dokunmatik kontrollere sahiptir. Cihaz hem Android hem de iOS akıllı telefonlarla uyumludur.

Noise, lansman sırasında çerçevelerin değiştirilebilir lensler de sunacağını söyledi, bu da kullanıcıların Noise i1’in geldiği varsayılan güneş gözlüğü konfigürasyonu yerine reçeteli göz lensleri takmalarına izin verebilir.

Noise’a göre cihaz, tek bir şarjla dokuz saat boyunca müzik akışı gerçekleştirebiliyor. 15 dakikalık şarj, iki saatlik oynatma süresi sağlar.

Bu, Noise için bu yıl 11 Mayıs’ta açılışı yapılan yeni kurulan inovasyon bölümü Noise Labs kapsamındaki ilk ürün lansmanı. İkincisinin, şirketin akıllı çerçevelerden biri olan yeni ürün kategorilerine girmesine yardımcı olması planlanıyor.

Noise’ın holding şirketi Nexxbase Marketing’in kurucu ortağı Amit Khatri, şirketin genişleme planlarının yerel üretim çabalarını genişletmeyi, yeni pazarlara girmeyi ve “bu yılın sonuna kadar üç veya dört güçlü ürün serisine” sahip olmayı içerdiğini söyledi.

Akıllı gözlükler birkaç yıldır piyasada. 2018’de ABD merkezli ses ekipmanı üreticisi Bose, Noise i1’e benzer işlevsellik sunan Bose Frames’i tanıttı.

O zamandan beri, birden fazla şirket bu ürünleri sunmak için genişledi. Örneğin, sosyal medya şirketi Snap, Hindistan’da 29,999 ₹ fiyatla satılan artırılmış gerçeklik gözlüğü Spectacles’ı tanıttı.

Gözlük markası Ray-Ban’in ayrıca Stories adlı kendi akıllı gözlüğü vardır ve hem Ray-Ban hem de Snap, doğrudan gözlükten gördüğünüz görüntüleri yayınlamak için sosyal medya kanallarına bağlanabilen kamera donanımlı gözlükler sunar.

Ancak hiçbiri gerçek bir artırılmış gerçeklik deneyimi sunmuyor. Meta ve Apple gibi sosyal medya platformları ve teknoloji şirketleri de AR gözlükleri üzerinde çalışmakancak inşa etmek için milyonlarca dolara mal oldukları bildirildiği için henüz tüketicilere aynı şeyi pazarlamadılar.

Kaynak : https://www.firstpost.com/tech/news-analysis/homegrown-tech-brand-noise-launches-its-first-smart-eyewear-prices-it-at-rs-5999-10822611.html

Yorum yapın