Hofy, şirketlerin kurumsal ekipmanı uzaktan yönetmesine yardımcı olmak için 15 milyon dolar yatırım yaptı • Teknolojik Haberler


Mart 2020’de, Danışmanlık (Bouremoum, Bain & Company için çalıştı) ve yazılım geliştirme (Ginzo, Deel’i işe alma girişiminde Ginzo liderliğindeki ürün) geçmişine sahip iki teknoloji girişimcisi Sami Bouremoum ve Michael Ginzo, ortak lansman için bir araya geldi Hofy, uzaktan işe alınanlara ofis ekipmanı sağlayan bir şirket. Bouremoum, Hofy’nin “altı haneli düşük” gelir elde etmeye başlamasının üzerinden çok geçmeden, pandeminin dünyanın dört bir yanındaki çalışanları evden çalışma kurulumlarına geçmeye zorladığını iddia ediyor.

İki yıldan fazla bir süre sonra, yatırımcılar hala inanıyor Belli ki Hofy’nin görevi. Şirket bugün, Stride, 20VC, Day One Ventures, Kindred Capital, Activum ve TrueSight’ın katılımıyla CNP liderliğindeki 15 milyon dolarlık B Serisi turunu kapattı ve Hofy’nin toplamını 30,2 milyon dolara çıkardı. Bouremoum, Teknolojik Haberler’a taze paranın Hofy’nin hizmetini daha fazla ülkeye genişletmek ve BT hizmetleri paketini büyütmek için kullanılacağını söyledi.

Pandemi olmadan var olamazdık ve genellikle uzaktan çalışmayı 20 yıl hızlandırdı ve bu da bu çözüm için büyük bir pazar fırsatı yarattı. Bouremoum, Teknolojik Haberler’a bir e-posta röportajında ​​\”Şu anda büyümemiz, mevcut müşterilerimizin daha fazla çalışanı işe almasından kaynaklanıyor” dedi. “Başlangıçta Hofy, 2022’nin başlarında daha büyük bir raund artıracaktı, ancak o zamandan beri, nakit akışı pozitif olan ve ölçeklendirmek için büyük miktarlarda VC doları gerektirmeyen bir iş kurduk. Bu sayede mevcut yatırımcıları ve çalışanları sulandırmayız.”

Başlangıçta yalnızca Birleşik Krallık’taki müşterilere hizmet veren ancak şu anda 110 ülkede bulunan Hofy, kurumsal müşteriler için ekipman siparişleri ve sevkiyatları yönetiyor. Bir İK sistemiyle entegre edildikten sonra Hofy, bütçeler ve kullanım politikaları gibi kuralları belirlemek için kullanılabilir. Platforma davet edilen yeni çalışanlar, dizüstü bilgisayar, monitör veya aksesuar olsun, ekipmanlarını başlangıç ​​tarihlerinden önce sipariş edebilir.

Hofy

Resim Kredisi: Hofy

Hofy, müşterilere, ekipmanın onarıma ihtiyaç duyması durumunda ödünç cihazlar da dahil olmak üzere destek sağlar. Platform, offboarding’i de yöneterek yöneticilerin cihazları ön toplama işlemini uzaktan silmesine izin verir.

Bouremoum, “Şirketler ortalama olarak yeni bir kişiyi donatmak için 3.5 saat harcıyorlar” dedi. “Hofy ekipmanı kiralanır ve ön sermaye harcamaları, yeni işe alım ve cironun dinamik doğasıyla sıkı bir şekilde uyumlu, yönetilebilir bir operasyonel gidere dönüştürülür. Müşteriler, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, her ekip üyesinin üretken, uyumlu bir uzaktan çalışma kurulumuna erişmesini sağlamak isterler… Hofy [can] doğal olarak bir dizi araca entegre edin ve işverenlerin küresel olarak çalışan yaşam döngüsünü işe almasına ve yönetmesine yardımcı olun.”

Bunun ötesinde, Hofy, İK satıcılarının yönetilen bir hizmet olarak donanım teslimi ve kurtarma sunmasına olanak tanıyan bir API sağlar. Girişimin ilk entegrasyon ortaklarından biri, Ginzo’nun eski işvereni Deel, müşterilerin ekipman satın almak ve göndermek için Deel platformu aracılığıyla Hofy’yi kullanmasını sağlayacak.

Bouremoum, “Yeni bir marangozun Workday’deki dijital işe alım yolculuğunu yönetmekle kalmayıp, aynı zamanda Workday’den ayrılmak zorunda kalmadan ekipmanlarını fiziksel olarak da onlara ulaştırabildiğinizi hayal edin,” diye devam etti. “Bu, API’mizin sağladığı uygulama türüdür.”

Hofy, dizüstü bilgisayarlar gibi kurumsal cihazların izlenmesine ve yönetilmesine yardımcı olan hizmeti için yakın zamanda 20 milyon dolar toplayan Fleet ile rekabet ediyor. Allwhere başka bir rakiptir – ekipmanın yaşam döngüsünü yönetmek de dahil olmak üzere uzaktan çalışma kurulumlarını uygulamak için şirketlerle birlikte çalışan bir danışmanlıktır.

Belki de Hofy’ye yönelik daha büyük, daha varoluşsal tehdit, uzaktan çalışma konusundaki değişen tutumlardır. Çalışanlar evden çalışmanın onları daha üretken hale getirdiğini iddia ederken – ve kaydedildi Pek çok yönetici şüphecidir ve Hofy gibi uzaktan ekipman yönetimi girişimleri için bariz bir tehdit oluşturur. İçinde Microsoft’un son araştırması, patronların %85’i hibrit çalışmanın çalışanların üretken olduğundan emin olmayı zorlaştırdığını söyledi. Aynı patronlar, çalışanları ofise dönmeye şiddetle teşvik ediyor. Göre Kastle Sistemleribir güvenlik firması olan ofis doluluk, bu ayın başlarında bir pandemiye ulaştı ve ülkenin en büyük 10 metropol bölgesinde, pandemi öncesi seviyelere kıyasla çalışanların ortalama %47,5’i ofislere kayıyor.

Bouremoum’un endişeleri varsa, bunları dile getirmedi.

Gelir rakamlarını açıklamayı reddederken, “2022’nin başlarında, başlangıçta planladığımızdan daha hızlı bir şekilde yapabildiğimiz nakit akışı pozitif bir işletme modeline geçme kararı aldık” dedi. “Geniş ve büyüyen bir pazarda güçlü bir ürünümüz var, bu nedenle özellikle bu son finansman turunda, ters rüzgarların üstesinden gelmek konusunda endişeli değiliz.”

Londra merkezli Hofy, yıl sonuna kadar ekibini 95 kişiden 120’ye çıkarmayı planlıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/28/hofy-lands-15m-to-help-companies-remotely-manage-enterprise-equipment/

Yorum yapın