Hinge’in en yeni özelliği, kullanıcıların kişisel bakım hakkında konuşmalar başlatmasına yardımcı olmayı amaçlıyor – Teknolojik Haberler


flört uygulaması Menteşe maçlar arasında kişisel bakım öncelikleriyle ilgili ilk konuşmalara ilham vermek için tasarlanmış yeni bir “Kendi Kendine Bakım İstemleri” özelliği sunuyor. Hinge’in uygulama içi istemleri, kullanıcıların profillerinin bir parçası olarak yanıtladığı ve olası eşleşmelerde görüntülendiği konuşma başlatıcılardır. Bilgi istemleri, kullanıcıların genel bir biyografiye sahip olmak yerine kişiliklerini sergilemelerine izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Bu en son lansmanla, kullanıcılar artık zihinsel sağlık farkındalığı hakkında sohbetler başlatmak için üç adede kadar yeni kişisel bakım istemi seçebilirler.

Kullanıcıların yanıtlayabilecekleri ve profillerine ekleyebilecekleri 15 yeni kişisel bakım istemi var. Yönlendirmeler şunları içerir: “Günlük yazdığım son şey hakkındaydı…” “En son mutlu gözyaşları döktüm…” “Arkadaşlarım benden şu konuda tavsiye isterlerse…” “Bana göre rahatlama…”, “En çok desteklendiğimi …,” “Bir sınırım…”, “Tavsiyeye ihtiyacım olduğunda …’ye giderim,” “Kendimi şu kadar heyecanlandırırım ki…”, “Arabada ağladığım şarkım…”, “Kendim -bakım rutini…”, “Geç kalıyorum…”, “Terapi bana yakın zamanda öğretti…”, “Terapistim şöyle derdi…”, “Mutlu yerim…” ve “Kendimi bir korkaklıktan … ”

menteşe öz bakım istemleri

Resim Kredisi: Menteşe

Menteşe, bu istemlerin, kullanıcıların sağlıklı yaşam yolculuğunu sohbetlerin başlarında paylaşmalarını kolaylaştıracağını umduğunu söylüyor. Şirket, Hinge kullanıcılarının %97’sinin zihinsel sağlıklarıyla aktif olarak ilgilenen biriyle çıkmak istediğini, ancak yalnızca %9’unun ilk buluşmada terapi konusunda rahat hissettiğini tespit ettiğini söylüyor.

Hinge’in ilişki bilimi direktörü Logan Ury yaptığı açıklamada, “Ruh sağlığı hakkında konuşmak, modern flörtlerde olmazsa olmaz bir şey haline geldi” dedi. “İnsanlar kendileri üzerinde çalışıyorlar ve aynısını yapan biriyle birlikte olmak istiyorlar. Menteşe, Kişisel Bakım İstemleri ekleyerek bekarların zihinsel sağlıklarına öncelik verdiklerini ve daha derin, daha özgün bir şekilde bağlantı kurmaya hazır olduklarını göstermelerine yardımcı oluyor.”

Yeni kişisel bakım istemleri, “Hakkımda”, “Hikaye Zamanı”, “Haydi Hakkında Sohbet Edelim” ve “Önce Ses” dahil olmak üzere Hinge’deki mevcut istem paketlerine katılıyor. Hinge’in geçen sonbaharda kullanıma sunulan “Önce Ses” özelliği, TikTok’ta viral kullanıcılar özellikle deneyimlerini paylaştıkça. Sesli İstemler, kullanıcıların 30 saniyelik bir ses kaydı aracılığıyla bir istemi yanıtlamasına olanak tanır ve bu da bazı komik hikayelerin daha kişisel bir şekilde paylaşılmasına olanak tanır.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/hinges-latest-feature-aims-to-help-users-spark-conversations-about-self-care/

Yorum yapın