Hindistan’ın endüstri kuruluşu kripto savunma konseyini feshetti


Hindistan kripto endüstrisi çıkarlarını temsil eden savunma organı Blockchain ve Crypto Assets Council (BACC), görülen bir açıklamaya göre, ana kuruluşu olan Hindistan İnternet ve Mobil Birliği (IAMAI) tarafından feshedildi. CoinDesk tarafından.

İlgili makaleye bakın: Coinbase, çıkış için Hindistan merkez bankasını suçladı

Hızlı gerçekler

  • CoinDesk, kimliği belirsiz kaynaklara atıfta bulunarak, IAMAI’nin konuyu BACC ile görüşmeden karar verdiğini bildirdi.
  • “ [IAMIA] sektör için düzenleyici ortamın çözümünün hala çok belirsiz olduğu ve derneğin sınırlı kaynaklarını daha hızlı ve doğrudan katkı sağlayan diğer gelişmekte olan dijital sektörler için kullanmak istediği gerçeği ışığında karar almak zorunda kaldı. CoinDesk’e göre dernek yaptığı açıklamada, özellikle finansal katılımı derinleştirmek ve merkez bankası tarafından verilen dijital para birimini (CBDC) teşvik etmek için dijital Hindistan’a.
  • Hindistan, 1 Nisan’dan itibaren tüm kripto gelirlerine %30 vergi ve 10.000 Hindistan rupisinin (yaklaşık 125 ABD Doları) üzerindeki işlemlerde kaynağında %1 vergi kesintisi getirdi.
  • IAMAI ile BACC’nin bazı üyeleri arasında, kripto ticaretine ilişkin yeni vergilere nasıl tepki verileceği konusunda farklılıklar ortaya çıktı.
  • CoinDesk’in bildirdiğine göre IAMAI, yasal bir zorluğun ileriye dönük en iyi yol olduğunu düşünen bazı sektör katılımcılarının görüşünü desteklemedi.
  • Dernek, itibarını ve güvenilirliğini riske attığını hissetti ve rapora göre kripto endüstrisinin yaklaşımını değiştirmesi gerektiğini anlamasının zamanı geldi.

İlgili makaleye bakın: Hindistan, kripto yatırımcıları için hayatı cehenneme çevirecek: MP

Kaynak : https://forkast.news/headlines/industry-body-dissolves-advocacy-council/

Yorum yapın