Hindistan’ın Cars24’ü 600 kişiyi işten çıkardı – Teknolojik Haberler


Kullanılmış arabalar için bir pazar yeri olan Cars24, 400 milyon dolarlık finansman turunu kapattıktan sadece beş ay sonra yaklaşık 600 kişiyi işten çıkardı.

Konuya aşina bir kişi, girişimin işgücünün yaklaşık %6’sını temsil eden Cars24 işten çıkarmanın birden fazla bölümdeki personeli etkilediğini söyledi.

3,3 milyar dolar değerinde bir “G Serisi” girişimi olan Cars24’ün bir sözcüsü, hareketin “her zamanki gibi” olduğu konusunda ısrar etti.

Cars24, yıllar içinde 1 milyar doların üzerinde borç ve öz sermaye finansmanı sağladı ve destekçileri arasında SoftBank, Alpha Wave Global ve DST Global’i sayıyor.

Hindistan’da giderek artan sayıda girişim – başka yerlerde olduğu gibi – ekiplerini mali durumlarını iyileştirmek ve pisti artırmak için düzene sokuyor.

Hintli edtech Vedantu son haftalarda 620’den fazla kişiyi serbest bırakırken, baş rakibi Unacademy yaklaşık 1.000 kişiyi işten çıkardı. Meesho, OkCredit, Trell, Furlenco ve Lido da son haftalarda firmalarında birkaç rol aldı.

Konuya aşina olan birkaç kişiye göre, yatırımcılar yeni şirketlere maliyetlerini düşürmelerini ve pisti üç yıla kadar artırmalarını tavsiye ediyor. İnsanlara göre, birkaç hafta önce sonuçlandırılan çok sayıda finansman turu giderek yeniden müzakere ediliyor, durduruluyor veya erteleniyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/cars24-cuts-600-jobs/

Yorum yapın