Hicivli Tweet, binlerce kişinin Twitter’ın Musk’ı çöken satın alma nedeniyle askıya aldığını düşünmesine neden oldu


Güldüğüm için beni dava et: Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifinden bu yana drama eksikliği yaşanmadı. Musk’ın anlaşmadan çekilmesini istediği son haberler, söz konusu olan her şeyi içeriyor ama aynı zamanda viral hale gelen oldukça komik bir şaka için zemin hazırlıyor.

Cumartesi günü, satirist Yüksek Verimli Harry Twitter’a “Elon Musk: ‘Twitter satın almak için anlaşmamı sonlandırıyorum'” yazan bir meme gönderdi ve ardından Musk hesabının askıya alındığını gösteren bir ekran görüntüsü yayınladı. Ayrıca, söz konusu @elonmusk hesabına gerçekten askıya alındığını gösteren bir bağlantı ekledi.

Elbette, Musk’ı takip eden herkes onun hiçbir zaman askıya alınmadığını ve memedeki hesabın Elon’daki küçük L harfini büyük i harfiyle değiştirerek Twitter yazı tipini akıllıca kendi avantajına kullandığını bilir. Yani, @elonmusk (gerçek) ve @eIonmusk (sahte) TechSpot’un Arial yazı tipinde bile aynı görünüyor.

Aldatmaca, şüpheli olmayan kurbanlar memi retweetlediğinde, Twitter’ın Musk’ı anlaşmadan çekilmesine rağmen askıya aldığını söyleyerek viral oldu. Şu an itibariyle, gönderi 18.000’den fazla retweet aldı ve 136.000’den fazla beğeni aldı.

Twitter, tweet’in bağlantılı olduğu hesabın Elon Musk’ın resmi Twitter hesabı olmadığını, eski bir hesabın askıya alındığını doğruladı. kimliğe bürünme. Tahmin edilebileceği gibi, bazı kişiler Yüksek Verim Harry hakkında yanlış bilgi polisini suçlamaya çalıştı, ancak Twitter, hiciv veya parodi tweet’lerini yanlış bilgi olarak işaretlemediğini belirterek harekete geçmeyi reddetti. Ayrıca, kimliğine bürünülmüş hesaplara bağlantı veren veya bunlara atıfta bulunan gönderileri de yasaklamaz.

Dolayısıyla, şimdilik, Yüksek Verim Harry, Twitter’ın onlara neyin doğru neyin yanlış bilgi olduğunu söylemesine ihtiyaç duyanlardan güvende. Bu arada, Elon muhtemelen kendisininkine rakip olan bir trol gönderisine gülüyordur.

Resim kredisi: JD Lasika

Kaynak : https://www.techspot.com/news/95257-satirical-tweet-led-thousands-think-twitter-suspended-musk.html

Yorum yapın