Hexnode’un Apple’da şirketteki CEO’su ve işyerinin dönüşümü


Apple’ın hızla büyüyen kurumsal pazar payı, ürünler için destek hizmetleri ekosisteminde bir genişleme yaratıyor. Yakın zamanda Apple cihaz yönetimi alanına giren bir şirket, altı köşeli düğüm. Dünyanın bu bölümünü onun gözünden görmek için şirket kurucusu ve CEO’su Apu Pavithran ile biraz zaman geçirdim.

Geleceğin işyeri nasıl olacak?

Pandemi üzerinde çalışırken, yeni iş yeri hakkında çok şey duyuyoruz. Ancak bunun ne olacağını henüz kimse bilmiyor. Beklentilerin değiştiğini ve çalışanların uzaktan çalışmanın verimli olabileceğini kanıtladığını biliyoruz, ancak birçok yönetici bu geçişi yaparken sorun yaşıyor.

Pavithran işin geleceğini nasıl görüyor?

Cihaz yönetimi merceğinden bakarak, bulutta yerel cihaz yönetim sistemlerine duyulan ihtiyaca işaret ediyor. “Önümüzdeki birkaç yıl içinde hemen hemen her uygulamanın tamamen bulut tabanlı veya hibrit bir çözüme geçeceğini güvenle söyleyebiliriz” diyor.

Şirket içi sistemlerden bulut destekli istihbarata geçiş, büyük olasılıkla SAAS’a yapılan harcamaların artması olarak ortaya çıkacaktır. Gartner, IDCve diğerleri bekliyor.

Bu aynı zamanda çoklu bulut dağıtımlarını ele alma, satıcılar üzerinde başkalarıyla uyumlu çözümler geliştirmeleri için müşteri liderliğindeki baskıyı uygulama açısından zorluklar yaratacak” diyor Pavithran. “Uygulama entegrasyonu, BT yöneticilerinin yükünü hafifletmenin yanı sıra birçok başka fayda da sunuyor. Kuruluşlar, farklı yazılım uygulamaları arasındaki verileri ve iş akışlarını birleştirerek ve düzene sokarak altyapılarını güncelleyen ve çevik iş operasyonları sağlayan entegrasyonlar kurabilir.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.

Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3664075/hexnodes-ceo-on-apple-in-the-enterprise-and-the-transformation-of-the-workplace.html#tk.rss_all

Yorum yapın