Herkes kendi başlangıç ​​Black Swan notunu hazırlıyor – Teknolojik Haberler


Bu haftanın başlangıç ​​haberlerini ve trendlerini ilk kez insan odaklı ele alan Startups Weekly’ye hoş geldiniz. Bunu gelen kutunuza almak için buradan abone olun.

En iyi startup hızlandırıcısı Y Combinator, bu hafta kurucularına dahili bir e-postada, “Sadece hayatta kalarak, ekonomik bir gerilemede genellikle önemli bir pazar payı elde edebilirsiniz” diye yazdı. Bu tavsiye, şirketlerin ekonomik gerilemeyi ortadan kaldıran teknolojide gezinmelerine yardımcı olmayı amaçlayan bir notta yer alan on maddeden biriydi. Diğer öne çıkan alıntılar arasında “en kötüsü için plan yapın” ve “kimse ekonominin ne kadar kötüye gideceğini tahmin edemez, ancak işler iyi görünmüyor” yer alıyor.

E-posta, yalnızca birkaç hafta önce, birçoğu zaten girişim fonu toplamış olan yüzlerce Y Combinator girişiminin kendilerini Demo Günü’nde halka sunduğu bir titreşim değişikliğidir. Startup’lar, Y Combinator’ın yeni 500.000$’lık standart çekini alan ilk şirketlerdi ve agresif bir şekilde uluslararası fırsatlara odaklandılar. Şimdi YC, diğerleri arasında “bu yavaşlamanın uluslararası şirketler üzerinde orantısız bir etkisi olacağını” söylüyor.

Y Combinator’ın notunun herkese açık olması amaçlanmasa da, olacaklara hazırlık olarak bir Black Swan Memo yayınlayan tek kişi bu değil. Teknolojik Haberler, risk sermayesi şirketlerinin portföy şirketlerine pazardaki gerileme hakkında gönderdiği bir dizi not aldı. Bazıları umutluydu, bazıları basitti ve diğerleri, ARR’nizi ve nakit yakmanızı yazılı olarak söyleyebilir misiniz? güzel lütfen?

Bu konuyu en son Teknolojik Haberler+ sütunumda araştırdım, “İşler her zamanki gibi değil (ve yatırımcılar bunu kabul ediyor).” Abone olmak Eşitlik bu konuşmanın podcast versiyonu için de gelecek hafta! Bu bültenin geri kalanında, teknoloji şirketlerinde daha fazla işten çıkarma, 44 milyar dolara kadar çıkan hayaletler ve Swyft startup’larını ele alacağız. Her zaman olduğu gibi, bu bülteni bir arkadaşınıza veya Twitter’da beni takip ediyor veya bloğum.

Böyle. Birçok. İşten çıkarmalar.

May’in çılgın işten çıkarma ayı devam ediyor. Amanda ve ben, tüm endüstrilerde ve aşamalarda dalgalanan üçüncü bir teknoloji işten çıkarmaları yazdık. Section4, Carvana, DataRobot, Mural, Robinhood, On Deck, Thrasio, MainStreet ve Netflix çalışanları, işgücündeki azalmalardan etkilendi. Bazı büyük şirketler, Twitter ve Meta gibi işe alımları donduruyor veya Uber gibi stratejilerinde bir değişiklik olduğunu duyuruyor.

İşte bu yüzden önemli: Yayınlandığı sırada, Picsart, Netflix, Cars24 ve Skillz çalışanları bu haftaki indirim dalgasından etkilendi. Aboneliğe dayalı işletmeler ve pazar yerleri gibi iş modeli perspektifinden kimin savunmasız olduğunu ve şirketlerin aynı ay içinde birden fazla işten çıkarma (öksürük, öksürük, Netflix) gerçekleştirmeye başlayabileceğini söylüyor.

İnsanların uçurumu geçmesine yardım eden adamla kırmızı balon

Resim Kredisi: vahşi piksel (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Bunu bir Twitter botu yazdı

Bu hafta Equity’de en sevdiğiniz podcast üçlüsü tek boynuzlu at titreşimleri, mülk sahipliği teknoloji oyunları ve manşetten de anlaşılacağı gibi Elon Musk Twitter hikayesindeki en son haberler hakkında konuştu. Bu noktada, zaman çizelgesini takip etmeye çalışmaya değip değmeyeceğine karar veriyoruz.

İşte bu yüzden önemli: Haftalık teknoloji haberleri özetimiz, bu hantal manzarayı şekillendiren büyük haberleri takip etmenin ve radarınızın altında uçmuş olabilecek anlaşmalardan haberdar olmanın iyi bir yoludur. Bu durumda, Elon Musk’ın Twitter ile yaptığı 44 milyar dolarlık tarihi neden gölgede bıraktığına karar vermek için zamanın en büyük kısmını harcadık. Cevap o kadar da karmaşık değil, çünkü kelepçelemekten çok kovalamakla ilgileniyor.

Bölümümüzü kaydettikten sonra, bir soruşturmadan Elon Musk hakkında daha fazla haber çıktı. Business Insider tarafından. İddiaya göre Elon Musk, kendisini bir SpaceX uçuş görevlisine teşhir etti ve ona seks teklif etti. Business Insider, şirketin sessiz kalması için 250.000 dolar ödediğini bildirdi. Musk o zamandan beri reddedildi taciz iddiaları. Tüm hikayeyi buradan okuyun.

Resim Kredisi: Westend61 / Getty Images

Haftanın anlaşması

Swyft Şehirleri! Google mezunları tarafından kurulan Mountain View merkezli şirket, ulaşımı iyileştirmek ve daha küçük karbon emisyonu ayak izine sahip, daha düşük kilometre başına maliyetli bir araç sunmak istiyor. Çözüm, otonom, hafif, sabit kablolu bir araca benziyor. Başlangıç, Beyond Aero’nun ikinci olduğu Teknolojik Haberler Sessions: Mobility 2022 sunumunu kazandı.

İşte bu yüzden önemli: Swyft, birçok ‘savurma yapmıyoruz’ kutusunu işaretledi. Bir MVP ve ilk müşteri sözleşmesinin yanı sıra şirket, Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde bir Ar-Ge merkezi kurdu. Teknolojik Haberler’ın bildirdiğine göre, aynı zamanda, özerk bir gondol ağı geliştirmek için büyük bir ofis, perakende ve konut alanı olan Queenstown’daki Remarkables Park ile birlikte çalışıyor. Ağustos 2024’e kadar faaliyete geçmeyi planlıyor.

hafta boyunca

Teknolojik Haberler’ta görüldü

Teknolojik Haberler+’da görüldü

Bir sonrakine kadar,

N

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/21/everyone-is-drafting-up-their-own-startup-black-swan-memo/

Yorum yapın