Herhangi bir cihazda Twitch nasıl kliplenir


Twitch klipleri, bir yayın sırasında kayda değer anları kaydetmenin en kolay yoludur ve herkes bunları yapabilir! Bir akış sırasında mem değerinde olacağını düşündüğünüz bir şey olursa, herhangi bir cihazda kırpabilir ve daha sonra kullanmak üzere kaydedebilirsiniz. Twitch’te kliplerin nasıl oluşturulacağını ve düzenleneceğini gözden geçirelim.

DEVAMINI OKU: Twitch Turbo nedir ve Twitch Prime’dan farkı nedir?

KISA CEVAP

Twitch’te klip çekmek için, kırpmak istediğiniz Twitch akışını açın > tıklayın Klip (alt+x) akışın üstündeki medya kontrollerinden. Yeni sekmede, klibinizi özelleştirmek için mavi kutuyu kullanın, ardından ona bir ad verin ve yayınlayın.


ANAHTAR BÖLÜMLER

Twitch klipleri nasıl yapılır ve düzenlenir (masaüstü)

Klip yapmak istediğiniz yayıncıyı izlemeye başlayın twitch.tv masaüstü tarayıcınızdan. Klip çekmeye hazır olduğunuzda, imlecinizi oynatma alanının üzerine getirin ve Klip (alt+x) alt kısımdaki medya kontrollerindeki düğmesine basın.

Twitch klipleri 5 ila 60 saniye uzunluğunda olabilir. Klip düğmesini tıkladığınızda, düğmeyi tıklamadan önce akışın son 90-saniyesini görebileceğiniz yeni bir sekmeye yönlendirilirsiniz.

klip seğirme masaüstü

Curtis Joe / Android Otoritesi

Klip düğmesinin Twitch’teki konumu (masaüstü).

Klip düğmesine tıklamak, yeni bir sekmede akışın son 90-saniyesini görmenizi sağlar. Mevcut materyalden, Mavi kutu Klibin uzunluğunu ve süresini özelleştirmek için sarı zaman damgası çubuğunun içinde.

klibi özelleştirmek için kaydırıcıyı kullanın

Curtis Joe / Android Otoritesi

İçinde Başlık ekleyin (gerekli) alanında, Twitch klibinize bir ad verin. Ardından, hazır olduğunuzda tıklayın Yayınla.

başlık ekle sonra yayınla

Curtis Joe / Android Otoritesi

Twitch klibiniz artık hazır. Yükleme işlemi bittiğinde, Twitch klibinizi paylaşmak için aşağıdaki seçenekleri kullanın. Bir bağlantıyı kopyalayabilir, doğrudan sosyal medyada paylaşabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

klibi paylaş

Curtis Joe / Android Otoritesi

Twitch klipleri nasıl yapılır ve düzenlenir (mobil uygulama)

Twitch mobil uygulamasını açın ve kırpmak istediğiniz yayıncıyı izlemeye başlayın. Oynatma alanına dokunursanız, Klips sağ üstteki medya kontrollerindeki düğmesine basın.

klibi düzenle

Curtis Joe / Android Otoritesi

Klip düğmesine dokunun, ardından Düzenlemek.

IPUÇLARI VE PÜF NOKTALARI

Klibinizi Twitch mobil uygulamasından düzenlemek biraz farklıdır, ancak kolaydır. öğesine dokunun. Kırpma Klipsi Klibin uzunluğunu ve süresini özelleştirmek için düğme.

Klibin uzunluğundan memnun kaldığınızda, ona bir ad verin. Başlık ekle alanına basın, ardından YAYINLA.

bir isim verdikten ve uzunluğunu düzenledikten sonra klibi yayınlayın

Curtis Joe / Android Otoritesi

Twitch klipleri nasıl indirilir

Şu anda, Twitch kliplerinizi görüntülemek istiyorsanız, bu yalnızca masaüstünde mümkündür – Twitch’i mobil tarayıcınızda masaüstü modunda kullanmak istemiyorsanız. Mobilde, yayınlarınızdan yalnızca kanalınızda yayınlanan Twitch kliplerini görebilirsiniz.

Başkalarının yayınlarından yaptığınız kliplerden bahsediyorsanız, bu şu anda imkansız. Hesap profilinizde yalnızca kendi akışlarınızın kliplerini görebilirsiniz.

git twitch.tv tarayıcınızda ve sağ üstteki profil resminize tıklayın.

profil resmini tıklayın

Curtis Joe / Android Otoritesi

Tıklamak İçerik Oluşturucu Kontrol Paneli açılır menüde.

içerik oluşturucu kontrol paneli

Curtis Joe / Android Otoritesi

Sonraki sayfanın sol tarafında CREATOR DASHBOARD seçeneklerini göreceksiniz. Tıkla İçerik ok.

içeriği tıklayın

Curtis Joe / Android Otoritesi

Genişletilmiş menüden İçeriğin altında, klipler.

klipleri tıklayın

Curtis Joe / Android Otoritesi

İndirmek istediğiniz klibi bulun. Üstüne tıkla.

klibini tıkla

Curtis Joe / Android Otoritesi

Klibinizin altında görünen seçeneklerden Paylaşmak.

tıkla paylaş

Curtis Joe / Android Otoritesi

Bu klibin Paylaş menüsünde İndirmek Twitch klibini indirmek için.

indir'i tıklayın

Curtis Joe / Android Otoritesi

Evet. Twitch kliplerini silmek için şuraya gidin: twitch.tv > tıklayın profil fotoğrafı sağ üstte > İçerik Oluşturucu Kontrol Paneli > İçerik > klipler. Silmek istediğiniz klibe tıklayın, ardından çöp kutusu simgesine tıklayın.

Video Yapımcısı menüsünden Twitch hesabınıza her türlü videoyu yükleyebilirsiniz. Ancak bunu yalnızca bir Twitch Bağlı Kuruluşu veya Ortağıysanız yapabilirsiniz.

Kesinlikle. Bir Twitch yayıncısıysanız, yayınlarınız sırasında sizden yapılan tüm Twitch kliplerini yönetebilir ve platformda dolaşmasını istemediklerinizi yayından kaldırabilirsiniz. Ancak o klip başka bir platformda indirilip paylaşıldıysa bu konuda yapabileceğiniz pek bir şey yok.Kaynak : https://www.androidauthority.com/how-to-clip-on-twitch-3176552/

Yorum yapın