Her zamanki gibi iş değil (ve yatırımcılar bunu kabul ediyor) – Teknolojik Haberler


En iyi startup hızlandırıcısı Y Combinator, bu hafta kurucularına dahili bir e-postada, “Sadece hayatta kalarak ekonomik bir gerilemede genellikle önemli bir pazar payı elde edebilirsiniz” diye yazdı. Bu tavsiye, şirketlerinin ekonomik gerilemeyi ortadan kaldıran teknolojide gezinmesine yardımcı olmayı amaçlayan bir notta yer alan 10 maddeden biriydi. Diğer göze çarpan alıntılar arasında “en kötüsü için plan yapın” ve “kimse ekonominin ne kadar kötüye gideceğini tahmin edemez, ancak işler iyi görünmüyor” yer alıyor.

E-posta, yalnızca birkaç hafta önce, birçoğu zaten girişim fonu toplamış olan yüzlerce Y Combinator girişiminin kendilerini Demo Günü’nde halka sunduğu bir titreşim değişikliğidir. Startup’lar, Y Combinator’ın 500.000$’lık yeni standart anlaşmasını alan ilk şirketlerdi ve agresif bir şekilde uluslararası fırsatlara odaklandılar. Şimdi, bu bolluğun ardından YC, diğerleri arasında “bu yavaşlamanın uluslararası şirketler üzerinde orantısız bir etkisi olacağını” söylüyor.

Olacaklara hazırlık olarak bir “siyah kuğu” notu yayınlayan tek kişi Y Combinator değil. Teknolojik Haberler, risk sermayesi şirketlerinin portföy şirketlerine pazardaki gerileme hakkında gönderdiği bir dizi not aldı. Bazıları umutluydu, bazıları basitti ve diğerleri şu kadar basitti: Bize ARR’nizi ve nakit yakmanızı yazılı olarak söyleyebilir misiniz?

Yüksek verimlilik > yüksek büyüme

Eğitim ve erişime odaklanan bir girişim şirketi olan Reach Capital, kaynakları ve öncelikleri tahsis etmede yardımcı olmak için kuruculara bir pazar özeti gönderdi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/21/investor-advice-for-startups-2022-market-downturn/

Yorum yapın