Her zaman açık iPhone 14 Pro ekran, M2 iPad Pro’nun 2022’nin sonlarında çıkması bekleniyorAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Apple’ın ürün güncellemelerine ilişkin bir rapora göre, iPhone 14 Pro serisi, iOS 16’nın yeni kilit ekranı widget’larını vurgulayan her zaman açık bir ekrandan yararlanacak, bu arada iPad Pro değişiklikleri M2 donanımlı modelleri içerebilir.

Apple’ın daha önce iPhone 14 modellerinin Pro serisine her zaman açık bir ekran ekleyeceği söylentileri vardı ve iOS 16 betalarında bulunan kod, bu özellik hakkındaki iddiaları doğrular gibi görünüyor. Görünüşe göre yıllardır geliştirilmekte olmasına rağmen, bir rapor, kilit ekranı değişikliklerinin getirilmesi nedeniyle değişikliğin şimdi garanti edildiğini iddia ediyor.

Mark Gurman, iPhone 14 Pro’nun iPhone 14 serisiyle aynı kilit ekranı widget’larını gösterebileceğini bildirdi. Bloomberg’in Pazar günü “Power On” bülteni. Bu özellikler, ekran düşük parlaklıkta ve kare hızındayken görüntülenecek ve bir ayar, hassas verilerin o ekranda görünmesini de önleyecektir.

Gurman, ekranın yanı sıra Pro modellerindeki değişikliklerin güncellenmiş bir öne bakan kamera, arka kamera sistemi için 48 megapiksel sensör, daha ince çerçeveler, A16 çipine yükseltme ve hap güncellemesini içereceğini yazıyor. Her zamanki çentik yerine şekilli kesme ve delgeç.

Pro olmayan iPhone 14 modelleri, görünüşe göre A15 yongasını bir yıl daha tutmak da dahil olmak üzere daha mütevazı değişikliklere sahip olacak. Ancak 5.4 inçlik mini modelin yerini 6.7 inçlik bir versiyon alacak.

Tüm modeller, 2023 için USB-C’ye geçiş lanse edilse de, fiziksel bağlantı için Lightning kullanmaya devam edecek.

Gurman, A14 ve 5G bağlantılı yeni bir düşük kaliteli modelin sonbaharda bu USB-C bağlantısıyla tamamlanacağına inanıyor.

İPad Pro serisi, görünüşe göre 2022’de, Apple’ın Stage Manager ile çalışacak M2 yongalarına sahip 11 inç ve 12.9 inç modellerle yenilenecek. Kod adı J617 ve J620 olan eklemeler, piyasaya sürüldüklerinde yeni çoklu görev sistemini destekleyen model yelpazesini üçten beşe çıkaracak.

Gelecekte Gurman, Apple’ın bir veya iki yıl içinde daha da büyük bir iPad modeli sunmasını bekliyor. Bu model, 12.9’dan önemli bir adım olan 14 inç ile 15 inç arasında bir ekrana sahip olabilir.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/06/26/always-on-iphone-14-pro-display-m2-ipad-pro-expected-for-late-2022?utm_medium=rss

Yorum yapın