Hedef Kitlenizi Etkileyen Görseller Kullanarak İşinizi Güçlendirin


Bir işletme ve marka itibarı için görseller ne kadar önemlidir? İşletmeniz ve amaçladığınız ton ve mesajlaşma için doğru görselleri seçmek ne kadar önemli?

Kısa cevap: çok önemli. Ama önce, nedenine biraz daha derine inelim.

Anekdot olarak, sanırım bir işletme/marka hakkındaki ilk izlenimimizin gördüğümüz bir şey tarafından kurulduğu bir olayı herkes hatırlayabilir. İster televizyondaki bir reklam, ister yanından geçtiğiniz bir vitrin veya sayısız başka örnek olsun.

Bu izlenim genellikle kalıcıdır ve birisi o markayı referans aldığında akla gelen ilk şeydir. Bu, markanızla uyum sağlamak için doğru görselleri seçmenin önemini vurgular.

Bilimsel olarak, işletmeler tarafından kullanılan görsellerin en uzun süreli ve en etkili izlenimi bırakma eğiliminde olduğu fikri, birkaç önemli veri noktasıyla açıklanabilir.

Araştırma gösteriyor ki Beynimize iletilen bilgilerin %90’ının görsel olduğunu ve bu noktadan sonra beynimiz görselleri metinden 60.000 kat daha hızlı işliyor.

Görseller, her büyüklükteki ve sektördeki işletmeler için muazzam bir pazarlama değeri taşır. Ancak bu markalar, seçtikleri görsellerin doğru mesajlaşma ve tonla etkileşimlerini artırmasını nasıl sağlayabilir?

Görselleri kullanarak işletmenizi nasıl güçlendirebilirsiniz?

İşletmeler, işlerini büyütmek için görsellerden yararlanmaya çalıştıkça, herhangi bir görselden de emin olmalıdırlar. Kullandıkları tüm görseller dört temel amaca hizmet eder: işletmenizin kalabalığın arasından sıyrılmasına yardımcı olmak, hedeflediğiniz mesajla uyumlu olmak, hedef kitlenizle rezonansa girmek ve son olarak, mümkün olduğunda günün mevcut trendlerine uyum sağlamak.

İlk olarak, görsellerinizde kullanılan herhangi bir mesajın – ister gerçek metin tabanlı mesajlaşma isterse daha çok görsel çıkarımlara dayalı olsun – tüketicilere göndermeyi düşündüğünüz mesajla ve markanızın genel tonu ve mesajıyla uyumlu olması kesinlikle önemlidir. .

Evet, en gösterişli ve en çok olanı seçmek dikkat çekici görseller kesinlikle birçok tüketicinin dikkatini çekebilir. Ancak bu görseller, markanızın amaçlanan mesajını gerçekten iletmeden tüketicileri çekiyorsa ne anlamı var?

Yalnızca pazarlama bütçenizi boşa harcamakla kalmaz, aynı zamanda genel bütçe üzerinde oldukça derin bir etkisi olabilir. işletmenizin marka imajı. Pazarlama endüstrisi araştırma gösterileri Şirketlerin %71’i, tutarsız marka sunumunun genellikle müşterilerin kafa karışıklığına yol açtığı konusunda hemfikir.marka itibarına ve imajına zarar verir.

Mesajınız, markanıza ve hedeflenen marka imajına göre ince ayarlı ve özel olarak ayarlandığında, ele almak isteyeceğiniz bir sonraki alan, işletmenizin rakiplerinizden öne çıkmasına yardımcı olacak görseller seçmektir.

Dikkat çekici ve görsel olarak uyarıcı görseller seçmek, çekmek istediğiniz tüketicilerin zihninde uzun süre kalıcı bir izlenim bırakacaktır.

Marka İmajınızı Güçlendirin

En çok öne çıkan görselleri seçmenin ötesinde – ki bu çok önemlidir – bunu, markanızın imajını ve mesajını imza renk şeması gibi görsel bir bileşen aracılığıyla güçlendirmek için bir fırsat olarak da kullanabilirsiniz.

Zaten bir imza marka renginiz yoksa, bir marka oluşturmanız şiddetle tavsiye edilir, çünkü araştırmalar bir imza renk şemasından yararlanmanın marka bilinirliğinizi %80 oranında artırabilir.

İşletmenizi görsellerle güçlendirmenin son iki kritik yönü – doğru hedef kitleyle yankı uyandırmanızı ve mümkün olduğunda günün trendlerinden yararlanmanızı sağlama – en azından teknolojik bir çözüm açısından birbirine oldukça sıkı sıkıya bağlıdır.

Ancak, bugün ve gelecekte markanızın pazarlama çabalarını değiştirebilecek bir şekilde bu kritik sorunları doğrudan ele alan günümüzde mevcut olan teknolojiye dalmadan önce, öncelikle bu iki yönün önemine değinelim.

Günümüz trendleriyle doğru kitleyi çekmek

İlk olarak, görsellerinizin doğru hedef kitlede yankı bulmasını sağlamalısınız. Evet, işletmenizin iletmek istediği mesaja tam olarak uyarlanmış dikkat çekici görsellere sahip olabilirsiniz. Yine de, seçtiğiniz görseller doğru izleyici ile rezonansa girmiyorsa, tüm bu çabalar boşunadır.

Geçmişte, görsellerinizin doğru hedef kitlede yankı uyandırmasını sağlamak, genellikle pahalı, zaman alıcı ve daha küçük ölçekli işletmeler için uygun olmayan özel bir pazar araştırma ekibi gerektiriyordu.

Benzer şekilde, pazarlama çabalarını en güncel trendlerle (görsel veya başka şekilde) uyumlu hale getirmeyi amaçlayan işletmeler için, halkla etkileşime geçme ve pazar araştırması yürütmeye yönelik eski usul yöntemler hızla modası geçmiş hale geliyor ve her işletme için çok pahalı ve zaman alıcı hale geliyor. boyutlar.

Modern Çözümleri Kullanma

Peki, günümüz işletmeleri için uygun fiyata ve günümüzün iş ortamında ihtiyaç duyulan esneklik ve ölçeklenebilirlik ile bu soruna yönelik hangi modern çözümler var?

Bugün, bu süreci kısaltmak için teknolojiler mevcuttur ve işletmelerin tercih ettikleri tüketici kitlesiyle uyum içinde kalmalarında ve kısa bir süre içinde inceleyeceğimiz günün tüketicilerinde yankı uyandıracak trendlerde devrim yaratmaktadır.

Kitlenizde yankı uyandırmak için teknolojiden yararlanın

Daha önce de belirtildiği gibi, görsellerinin doğru hedef kitlede yankı bulmasını sağlamak, işlerini büyütmek isteyenler için en büyük zorluklardan ikisi. Diğeri, bu görsellerin tüketicilerin dikkat ettiği trendlerden yararlanmasını sağlamaktır.

Bu sorunlar, işletmelere ve görsel tasarım ekiplerine onlarca yıldır meydan okuyor. Gerçek ürünlerinizdeki görseller veya pazarlama kampanyalarınızda kullanılan görseller olsun, görselleri doğru hedef kitle veya trendlerle hizalamamanın sonuçları çok büyük olabilir.

Bu kritik hususlara uymamak, tüketicilerin ilgilenmediği veya daha da kötüsü, tüm pazarlama bütçenizi, görselleri doğru tüketicilerde yankı uyandırmayan ve sizi bütçesiz bırakan bir kampanyaya harcayan büyük miktarda envanterle karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. yenilenmiş bir pazarlama çabası için görsellerinizi döndürmek için kaldı.

Hedef Kitlenizle İşinizi Dengede Tutun

Geçmişte, bugün mevcut olan teknolojiler olmadan, günün güncel trendlerini kullanarak işletmenizi hedeflenen kitleyle uyumlu tutmaya çalışmak külfetli, zaman alıcı ve pahalı bir işti.

Bunu karşılayabilen işletmeler için bu çabalar çoğu zaman bir pazar araştırma ekibini işe almaya başladı. Yine de, bu strateji her büyüklükteki şirket için geçerli değildir, çünkü bir pazar araştırma ekibi istihdam etmenin maliyetleri küçük işletmeler için oldukça önemli ve savunulamaz olabilir.

İşinizi Güncel Trendlerle Uyumlu Tutun

Daha az kullanılabilir sermayeye sahip diğer işletmeler için, hedef kitleleri ve günün trendleri ile iletişim halinde olmak, işletme sahibinin ve çalışanlarının kişisel olarak pazara ve trendlere dalmasını gerektirir; Hedef kitlenizin markanızdan ne beklediğini anlamak için ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak veya sektör etkinliklerinde potansiyel yeni müşterilerle tanışmak için mevcut müşterilerle etkileşim kurmak.

Birincisi, ikinci strateji doğruluktan yoksundur ve bu stratejilerin her ikisi de günümüzün modern ortamında birçok işletmenin gerektirdiği çeviklik, esneklik ve ölçeklenebilirlikten yoksundur.

Peki bu işletmeler bu süreçleri kısaltmak için teknolojiden nasıl yararlanabilir?

Ölçeklenebilir ve uygun maliyetli veriye dayalı tasarım motorları

Günümüzün modern çağında teknoloji, işletmelerin görsellerinin hedeflenen kitle ve en son trendlerle uyumlu olmasını sağlamalarına yardımcı olmada çok önemli bir rol oynamaktadır.

İşlerini görsellerle güçlendirmeye çalışan günümüz markaları tarafından kullanılmaya hazır olan önemli bir teknoloji alanı, piyasada mevcut olan modern ve yenilikçi veriye dayalı tasarım motorlarıdır.

Doğru Veriye Dayalı Tasarım Motorunu Kullanın

Doğru veriye dayalı tasarım motoru (Vexels dot com’u deneyin) – küresel trendler, arama trendleri, indirme işlemleri ve abone istekleri gibi çeşitli yönler aracılığıyla hedef kitlenizin analiziyle desteklenen – işletmelerin, pazarlarına ve eğilimlerine yönelik artan görünürlük ve içgörüden yararlanmalarına olanak tanıyacaktır. izleyicilerinde yankı uyandıracak ve günümüzün trendlerine uyum sağlamayı başaracak görselleri tam olarak belirlemek.

Doğru veriye dayalı tasarım motoru, işletmenizin ürünleri, hizmetleri ve pazarlama çabaları için doğru görsellerden yararlanmasını gerçekten garanti etmekle kalmaz, aynı zamanda hem harcanan bütçe hem de ayrılan saatler ve ölçeklenebilirlik açısından önemli tasarruflar sağlarken bunu da yapar. ve günümüzün iş ortamında ihtiyaç duyulan esneklik.

Çözüm

Kendilerine sunulan günümüz teknolojisiyle, her tür ve büyüklükteki işletme, işlerini her zamankinden daha fazla etkiyle güçlendirmek için görsellerin gücünden yararlanabilir.

Öne Çıkan Resim Kredisi: RODNAE Productions’ın fotoğrafı; Peksel; Teşekkürler!

Matias Colotuzzo

Matias Colotuzzo

Matias Colotuzzo, ürün, talep üzerine baskı ve benzersiz tasarımlara odaklanan bir grafik tasarım şirketi olan Vexels’in Kurucu Ortağı ve CEO’sudur. Matias, web deneyimini geliştirirken sürekli olarak teknolojiyi günlük görevlerle birleştirmenin yeni yollarını arıyor.Kaynak : https://readwrite.com/boosting-your-business-using-visuals-that-resonate-with-your-audience/

Yorum yapın