HBO, HBO Max ve Discovery+, toplamda 92,1 milyon abone olduğunu ve büyük yeniden yapılandırma planlarını bildiriyor – Teknolojik Haberler


Warner Bros. Discovery ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı – 43 milyar dolarlık birleşmeden bu yana ilk üç aylık kazancı.

HBO, HBO Max ve Discovery+ genelinde toplam doğrudan tüketiciye abone sayısı, 2022’nin ikinci çeyreğinde 92.1 milyona ulaştı ve 90,4 milyon aboneyle ilk çeyreğin sonuna göre 1,7 milyon arttı. Şirket, üst düzey akış hizmetlerinin numaralarını tek tek ayırmadı, bu nedenle HBO Max ve Discovery + abonelikleri açısından tam sayının ne olduğu belli değil.

Şirket ayrıca 53,3 milyondan 53 milyona düşüşle 300.000 yerli abone kaybı bildirdi.

Önceki çeyrekte, WarnerMedia toplam 76,8 milyon HBO ve HBO Max abonesi ve Discovery+’ın 24 milyon abonesi olduğunu bildirmişti. Toplam 100 milyon aboneyi aştı. Bugünkü rakamlarla tutarsızlık, önceki sahibi AT&T’nin HBO Max’i paketleyen planlarda kablosuz müşterileri nasıl saymasından kaynaklanıyor.

Warner Bros. Discovery, Q2 sonuçlarını açıklarken, raporunda şunları yazdı: mektup“Yeni tanım, 10 milyon eski Discovery çekirdek olmayan abonesinin ve etkinleştirilmemiş AT&T mobilite abonesinin Q1 abone sayısından hariç tutulmasıyla sonuçlandı.”

Kazanç çağrısı sırasında şirket, yaklaşmakta olan birleşik akış hizmetinin 2023 yazında ABD’de başlayacağını ve aynı yılı Latin Amerika’nın izleyeceğini açıkladı. 2024’te Avrupa pazarlarında ve Asya Pasifik bölgelerinde kullanıma sunulacak. Warner Bros. Discovery ayrıca reklam destekli ücretsiz bir katman keşfettiğini söyledi.

“SVOD hizmetimiz pazara sağlam bir şekilde yerleştiğinde, gerçek potansiyeli görüyoruz ve abonelik ücreti ödemek istemeyen tüketicilere harika kütüphane içeriğine erişim sağlayacak hızlı veya ücretsiz reklam destekli bir akış teklifi fırsatını araştırıyoruz. aynı zamanda premium hizmetimize bir giriş noktası olarak hizmet veriyor” dedi.

Haziran ayında AT&T, kullanıcılara HBO Max’i paket bir avantaj olarak sunan yeni müşteriler için planını da düşürdü. Ancak 2. çeyrek sonuçlarında açıklanan Warner Bros. Discovery, AT&T ile olan anlaşmasını yeniden uzattığını söyledi.

Warner Bros. Discovery Dağıtımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Scott Miller, “AT&T önemli bir ortak olmaya devam ediyor ve HBO Max’in AT&T internet ve mobilite planlarının bir parçası olmaya devam edeceğinden heyecan duyuyoruz” dedi. Bir açıklamada.

Wall Street’e rağmen beklenen 11,91 milyar dolar gelir elde eden şirket, bu çeyrekte 9,8 milyon dolar gelir bildirdi. Rapora göre Warner Bros. Discovery, 1 milyon dolarlık yeniden yapılandırma “ve diğer masrafları” içeren 3.4 milyon dolarlık net zarar yaşadı.

Discovery ve WarnerMedia geçen çeyrekte ayrı ve çok farklı sonuçlar bildirdi. WarnerMedia’nın işletme geliri yıldan yıla %32.7 düşerken, Discovery toplam geliri 3.16 milyon $ ile %13 artış kaydetti.

Şirketin yaklaşık 53 milyar dolarlık bir borç yükü var ve maliyetleri düşürmek 3 milyar dolarlık tasarruf hedefine ulaşmak. Bu, içerik dizisindeki değişiklikleri ve söylentili personel değişikliklerini açıklayabilir.

Örneğin, sarma HBO Max ve Discovery+ yayın platformlarının yeniden yapılandırılması nedeniyle önümüzdeki aylarda işten çıkarmaların beklendiği kaynaklardan duyuldu. Bir kaynak, geliştirme personelinin %70’inin işten çıkarılabileceğini bildirdi. Şirket birleşmeleri söz konusu olduğunda işten çıkarmalar standart olsa da, bazı kaynaklar bu hareketin HBO Max’in yöneticilerini kaybetmesine neden olacağını ve yazılı ve yazılı olmayan içerik operasyonlarını birbirinden ayırmak için bir çizgi çekileceğini tahmin ediyor.

Teknolojik Haberler, yorum için şirkete ulaştı ve bir yanıt bekliyor.

Küresel Yatırımcı Stratejisi Başkan Yardımcısı Andrew Slaven, kazanç çağrısı sırasında şunları söyledi: “Finansalları daha derine inebildik ve nerede olduğumuza ve ileriye yönelik yol hakkında çok daha iyi, daha eksiksiz bir resim elde ettik. Odak noktamızı ve dikkatimizi kazanmaya devam edecek olan bazı ek ve beklenmedik zorlukları belirlemek. İyi tarafı, iyileştirme ve maliyet tasarrufu için daha da fazla alan olması.”

Yeni Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav, abonelerin dün “Batgirl”ün yayınlandığı haberiyle hayal kırıklığı ve öfkeyle karşılanmaları nedeniyle son zamanlarda bir iptal çılgınlığı yaşadı. rafa kaldırılmış test izleyicilerinden zayıf alım nedeniyle. Tahminen 70 ila 90 milyon dolar boşa gidiyor – eklemek istediğimiz bu, Zaslav’ın Nisan ayında kestiği kısa ömürlü 300 milyon dolarlık CNN+ yayın hizmetinden hala daha az.

“Scoob!: Holiday Haunt” da Çarşamba günü çekildi.

Zaslav kaldırıldı altı orijinal film “The Witches”ın yeniden başlatılmasının yanı sıra “Moonshot”, “An American Pickle”, “Superintelligence”, “Charm City Kings” ve “Locked Down” dahil hizmetten. İçerik akış hizmetlerinden her zaman kaldırılırken – örneğin Netflix’i ele alalım – bu harekette olağandışı olan şey, Warner Bros. Discovery’nin bunu sessizce yapmasıydı.

Redditörler daha önce “Amsterdam”, “Final Space”, “Czech It Out” ve daha fazlası gibi eksik olan bir avuç başka gösteri fark etmiştim. Lance St. Laurent işaret etti heyecan “Vinyl” de uyarılmadan yayından kaldırıldı. Laurent, baltalananların yalnızca Max orijinalleri olmadığı için bunun “rahatsız edici” olduğunu söyledi. “Vinyl”, uzun süredir iptal edilen bir HBO dizisiydi.

Bir abone, HBO Max’in kadrosunda neden “Full Bloom”un eksik olduğunu merak ettiğinde, şirket yanıt olarak şu tweeti attı:

Variety tarafından bildirildiği üzere, şirket geçen ay Avrupa’nın bazı bölgelerinde yeni orijinal programlamayı durdurma kararı aldı. Ayrıca, 31 Temmuz’da ücretsiz yayın hizmeti Cinemax Go’yu kapattı.

Ancak, 30 Eylül’de HBO Max, Chip ve Joanna Gaines’ten içerik alacak. Manolya Ağı. Geçen yıl, Gaines, Magnolia lineer ve akış kanalını başlatarak Discovery ile bir ortaklık kurdu. Discovery+, platformunda Magnolia Network’ten programlamaya devam edecek. HBO Max, “Fixer Upper: Welcome Home”, “The Lost Kitchen”, “Restoration Road with Clint Harp” ve daha pek çok unvan alacak. Discovery+, HBO Max’ten çok farklı bir hedef kitleye sahip, dolayısıyla bunun doğru hareket olup olmadığı belirsiz.

Ayrıca, CNN Orijinalleri “Stanley Tucci: Searching for Italy” ve “Anthony Bourdain: Parts Unknown” gibi orijinal diziler hizmete geçecek ve Discovery+’da kendi merkezini alacak. CNN+ kapatıldıktan kısa bir süre sonra HBO Max, “Chris Wallace ile Kim Konuşuyor” gibi CNN unvanları aldı.

Zaslav, şirketin akıllı harcamalara odaklanacağı konusunda kararlı. Ancak, Zaslav’ın izleyicileri hoşlandıkları içerikle memnun etmeye odaklanmak yerine muhasebe kitaplarının daha iyi görünmesini sağlamaya dayalı içerik kararları vermesi endişe verici.

Bugün hissedarlara gönderilen mektupta Zaslav, “Stratejik hedeflerimize ulaşmak için doğru yolda olduğumuzdan eminiz ve hem yaratıcı hem de finansal olarak gerçekten mükemmel durumdayız ve şirketimizin geleceği hakkında daha fazla heyecan duyamazdık” diye yazdı.

Şirketin en büyük şovları HBO Max’te tutması muhtemel. Özellikle HBO’nun bu yıl 140 Emmy adaylığı alması ve “Succession” 25 adaylıkla en çok aday gösterilen dizi olması nedeniyle.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/04/hbo-hbo-max-and-discovery-report-a-combined-total-of-92-1m-subscribers-plans-for-major-restructuring/

Yorum yapın