Haziran 2022’de en ucuz Chromebook fırsatları


Uygun fiyatlı bir dizüstü bilgisayar alternatifi arıyorsanız, Chromebook’lar göz önünde bulundurulması gereken harika bir seçenektir. Yine de bu günlerde piyasada birkaç çeşit var ve sizin ve ihtiyaçlarınız için doğru olanı seçmek çok zor olabilir. Bazıları temel iş görevleri için daha uygundur, örneğin üst düzey modellerden bazıları satın alabileceğiniz en iyi dizüstü bilgisayarlardan bazılarıyla rekabet edebilir. Ayrıca, bir Chromebook’un diğerinden daha fazla özelliğe sahip olması, onun sizin için doğru olduğu veya paranızın karşılığını en iyi şekilde aldığı anlamına gelmez.

Bu nedenle, en iyi Chromebook fırsatlarının bu kapsamlı listesini derledik. Her birinin fiyatı değişir ve kendi güçlü ve zayıf yönleriyle birlikte gelir, ancak hepsi bir nedenden dolayı tavsiye edilir. Ayrıca, bir Chromebook satın almadan önce daha da fazla araştırma yapmak isterseniz, hangi Chrome OS makinesinin sizin için doğru olduğunu belirlemenize yardımcı olması için kullanabileceğiniz, piyasadaki en iyi seçeneklere yönelik bir kılavuz da derledik.

Son olarak, bir uyarı: Amazon Prime Day, 12 Temmuz’da başlayacak. En sevdiğimiz Chromebook’larımızdan bazılarında en düşük fiyatları göreceğimiz garanti edilmese de, genellikle Kara Cuma dışında bir dizüstü bilgisayar satın almak için daha iyi zamanlardan biridir.

En İyi Chromebook 2022: Lenovo Flex 5 Chromebook

Lenovo Flex 5, fiyatının önerebileceğinden daha güzel görünüyor ve hissediyor.
Fotoğraf Monica Chin / The Verge

Lenovo Flex 5 Chromebook

Orta düzey alışveriş yapanlar için en iyi Chromebook olan Lenovo Flex 5, genellikle 400 ABD doları civarında perakende satış yapabilir, ancak yine de çok daha kaliteli görünüyor ve hissediyor. Fiziksel bir web kamerası deklanşörü, öne bakan hoparlörler ve bir microSD okuyucu içeren nispeten iyi bir bağlantı noktası seçimi (fiyat için) ile birlikte bir Chromebook’ta kullandığımız en iyilerden biri olan şık, arkadan aydınlatmalı bir klavyeye sahiptir ve her iki tarafta bir USB-C bağlantı noktası. Flex 5’in ses kalitesi ve pil ömrü harika değil, ancak ikincisi, test ettiğimizde yalnızca yaklaşık beş buçuk saatlik çalışma süresi sağlıyor.

Aradığınız şey orta seviye performanssa, Flex 5, promosyon kodunu kullandığınızda Lenovo’da 10. nesil Intel Core i3-10110U işlemci, 4 GB RAM ve 128 GB eMMc depolama ile 359,99 ABD Doları (205 ABD Doları indirim) karşılığında satışta GİZLİLİK2022. İncelememizi okuyun.

Çadır modunda Lenovo Flex 5 Chromebook, sola açılı.  Ekran, mavi dalgalı bir arka plan üzerinde bir Chrome OS simgeleri ızgarası görüntüler.

Lenovo Flex 5 Chromebook

Lenovo Flex 5 Chromebook, bir Chromebook’ta kullandığımız en iyilerden biri olan arkadan aydınlatmalı klavyesi ile uygun fiyata harika bir pakettir.

En İyi Chromebook 2022: Samsung Galaxy Chromebook 2

Samsung Galaxy Chromebook 2, muhteşem bir QLED ekrana sahip bir dönüştürülebilir.
Fotoğraf Amelia Holowaty Krales / The Verge

Samsung Galaxy Chromebook 2

Bir Chromebook düşünüyorsanız, Samsung Galaxy Chromebook 2 şu anda piyasadaki en iyi Chromebook’lardan biridir. Canlı renkler ve yüksek kontrast sağlayan bir QLED panele sahip ilk Chromebook’tur ve dönüştürülebilirin önceki modelinden daha iyi pil ömrü sunar, bu da şarjla beş saat bile dayanamaz. Kuşkusuz, Chromebook 2’nin esnek hissinin veya pahalı fiyat etiketinin hayranları değildik, ancak Chromebook’tan genel olarak memnunduk ve kırmızı modelin parlak, canlı tasarımını beğendik.

Şu anda test ettiğimiz 699$’lık model şu anda satışta. 650,30 ABD Doları karşılığında Intel Core i3-10110U yongası, 8 GB RAM ve 128 GB eMMC depolama alanıyla kırmızı AmazonBu, tüm zamanların en düşük seviyesi olan 499$’dan çok uzak. İncelememizi okuyun.

Samsung Galaxy Chromebook 2 yukarıdan ve sağdan görülüyor.  Masanın solunda bir kupa, sağında bir defter duruyor.

Samsung Galaxy Chromebook 2

Galaxy Chromebook 2, Samsung’un daha ucuz ve daha iyi pil ömrü, iyi bir QLED ekranı ve canlı tasarımı ile önceki modelinden daha iyi olan amiral gemisi Chromebook’udur.

Asus Chromebook CX5, gri ve beyaz bir arka plana sahip bir masanın üzerinde, sağa açılı olarak açılır.  Ekranda siyah, beyaz ve gri bir masaüstü deseni görüntülenir.

Asus Chromebook Flip CX5, en sevdiğimiz 15 inç Chromebook’umuzdur.
Amelia Holowaty Krales’in fotoğrafı

Asus Chromebook Flip CX5

Kabul edelim: Asus Chromebook Flip CX5 listemizdeki en pahalı model. Bununla birlikte, bunun mükemmel bir cihaz olduğunu düşündüğümüzde, bu yüksek fiyat, caydırıcı olmamalıdır. Sağlam yapısı, geniş bağlantı noktası seçimi, canlı ekranı ve rahat klavyesi ile orta seviye Windows dizüstü bilgisayarlara karşı kendini koruyabilen sağlam bir makinedir. Tüm bunlar, tek bir şarjla tüm gün dayanabilen etkileyici performans ve pil ömrü sağlar. Testlerimizde CX5, bir Chromebook’tan duyduğumuz en yüksek sesin bir kısmını sunmayı bile başardı. Tek gerçek dezavantaj, Chromebook’un 16:9 en boy oranı ve biraz sert olabilen izleme dörtgeniydi.

Daha küçük bir ekranla sorun yaşıyorsanız, Flip CX5 on Amazon 8 GB RAM, 128 GB depolama ve 649.99 $ karşılığında Intel Core i3-1110G4 işlemci ile 14 inç yapılandırmada tüm zamanların en düşük seviyesi olan 699,99 $ yerine. İncelememizi okuyun.

En İyi Chromebook 2022: Asus Chromebook CX5.

Asus Chromebook Flip CX5

Asus’un Chromebook CX5’i bir Chromebook için pahalıdır, ancak iyi yapılandırılmış makine, buna uygun bir yapı ve teknik özellikler sunar.

Bir karo tezgahında önden görülen Lenovo ThinkPad C13 Yoga Chromebook.  Ekran, arka planda dağlar olan ağaçlarla çevrili beyaz bir kale gösteriyor.

Lenovo’nun ThinkPad C13 Yoga’sı, diğer premium Windows ThinkPad’lerinden neredeyse ayırt edilemez görünüyor.
Fotoğraf Monica Chin / The Verge

Lenovo ThinkPad C13 Yoga Chromebook

Lenovo’nun ThinkPad C13 Yoga ürününü en iyi premium Chromebook ve favorilerimizden biri olarak görüyoruz. Genellikle öğrencilere veya çocuklara yönelik olarak pazarlanan diğerlerinden farklı olarak C13, yetişkinleri ve profesyonelleri de hedefler. İnceledikten sonra, güçlü bir işlemciye ve üstün hissettiren ve görünen sağlam, sağlam bir yapıya sahip Chromebook dünyasında bir MacBook’a en yakın şey olduğu sonucuna vardık. Dönüştürülebilir Chromebook, aynı alüminyum tasarımı, klavyenin ortasında kırmızı bir Trackpoint ve hatta küçük bir web kamerası kapağı ile birinci sınıf Windows ThinkPad’lere de benziyor.

Daha iyi pil ömrüne sahip daha uygun fiyatlı Chromebook’lar olmasına ve 16:9 ekranı hayal kırıklığı yaratmasına rağmen, C13 mükemmel bir klavyeye ve bir dizi iş odaklı gizlilik özelliğine sahiptir. Ayrıca, AMD’nin Ryzen 3000 Mobil C-serisi işlemcilerini içeren ilk Chromebook olan mobil oyunları ve diğer her türlü programı sorunsuzca çalıştırabilir.

Normalde 599 ABD doları, şu anda Lenovo’dan ThinkPad C13 Yoga’yı 4 GB bellek, 32 GB eMMC depolama ve bir AMD Athlon Gold 3150C işlemci ile promosyon kodunu kullandığınızda 249 ABD doları karşılığında satın alabilirsiniz. HOTDEALC13YOGA Kasada. Newegg ayrıca bir model satıyor 128 GB depolama, bir Ryzen 3250C işlemci ve 464,99 dolara 4 GB bellek (354,01 $ indirim). Bununla birlikte, hiçbir modelin test ettiğimiz birim kadar güçlü olmadığını unutmayın. İncelememizi okuyun.

Bir kullanıcı, bir konferans odasında Lenovo Chromebook Duet 5'te geziniyor.

Lenovo Chromebook Duet 5, rahat bir klavye ile birlikte gelir.
Fotoğraf Amelia Holowaty Krales / The Verge

Lenovo Chromebook Düet 5

Chromebook’lar için en iyi seçimlerimizden biri olmayabilir, ancak Lenovo Chromebook Duet 5, rahat bir klavye eki ve harika bir 13,3 inç OLED dokunmatik ekran ile birlikte gelir. Ayrıca, göz atma, sohbet etme ve Yakınlaştırma gibi günlük görevlerin üstesinden gelirken 10 ila 12 saat arasında kullanım sunarak pil ömrü konusunda da mükemmeldir. Yakışıklı Chromebook bir ekran kalemi ile gelmiyor ve biyometrik kimlik doğrulamadan yoksun ve en azından bizim testlerimizde daha büyük boyutu göz önüne alındığında bir dizüstü bilgisayar olarak bir tabletten çok daha iyi çalışıyor.

Kusurlar bir yana, Duet 5, şu anda Snapdragon SC7180 işlemci, 4 GB RAM ve 256 GB eMMC depolama ile satışta olan iyi bir dönüştürülebilir. Walmart’ta 375 $ (95 $ indirim). Best Buy ayrıca aynı çipe, 8 GB RAM’e ve 128 GB depolama alanına sahip Chromebook’u yaklaşık 379 dolara satmak 499 $ yerine. İncelememizi okuyun.Kaynak : https://www.theverge.com/good-deals/22912456/best-chromebook-deals

Yorum yapın