HashiCorp, altyapı yapılandırma kaymasını tespit etmek için yeni aracı piyasaya sürdüHashiCorp Inc., ürün cephesinde birden fazla güncelleme duyurdu. HashiKonf 2022 “Altyapı kaymasını” önlemeyi amaçlayan yeni bir özellik de dahil olmak üzere bugün Amsterdam’daki etkinlik.

HashiCorp, bilgi teknolojisi altyapı otomasyonu işinde. Amiral gemisi platformu Terraform sistem yöneticilerinin bulut ve şirket içi BT altyapısının nasıl yapılandırıldığını tanımlayan komut dosyaları yazmasına olanak tanır.

Çeşitli altyapı yönetim konsolları arasında gezinmeyi içeren eski iş yapma yönteminden çok daha hızlıdır. Terraform ile yöneticiler, aksi takdirde manuel olarak yapılması gereken yüzlerce ayarın yapılandırmasını otomatikleştirebilir.

Yeni Terraform Cloud için Sürüklenme Algılama Şimdi genel beta sürümünde olan özelliğin, bir şirketin altyapısının durumunu izlemesi ve herhangi bir değişiklik olursa yöneticilere bildirmesi gerekiyor.

Müşteriler, HashiCorp’un kod olarak altyapı teklifinin her şeyin ilk tanımlandığı gibi aynı durumda kalmasını sağlayacağını düşündükleri için affedilebilir. Ancak gerçek farklıdır çünkü mühendislerin zaman zaman ayarları değiştirme eğilimi vardır. Ancak bu çok sık olursa, altyapı olması gerektiği gibi çalışmayabilir.

HashiCorp, altyapı yapılandırmasının kontrolünü kaybetmenin, geliştirme, test etme ve üretim ortamlarının artık senkronize olmamasıyla birlikte her türlü soruna yol açtığını açıkladı. Bu nedenle, bir yönetici testte geçici bir değişiklik yaparsa ve bunu unutursa, o ortamda çalışan kod üretime taşındığında başarısız olabilir.

Drift Algılama, bu sorunları çözmek içindir. Bir kaynağın durum dosyasından farklı olup olmadığını kontrol ederek çalışır. Bir şey bulursa, çalışma alanındaki yöneticilere ve ayrıca e-posta veya Slack aracılığıyla durumu düzeltmeleri için bilgilendirecektir.

Başka bir güncellemede HashiCorp, Waypoint’i özel betada başlattı HashiCorp Bulut Platformunda. Waypoint, geliştiricilerin tek bir dosya ve tek bir komut kullanarak çeşitli platformlarda uygulamalar oluşturması, dağıtması ve yayınlaması için tutarlı bir yol sağlayan açık kaynaklı bir araçtır.

Waypoint, kendi kendine barındırılan bir platform olarak zaten mevcuttu, ancak onu kurmak ve çalıştırmak çok fazla manuel çaba gerektiriyor. Elbette herkes bunu yapmak istemez, bu nedenle HashiCorp şimdi bunu yönetilen bir hizmet olarak kullanıma sunuyor.

Sonunda HashiCorp, yeni bir geliştirici sitesi yaptığını söyledi. genel beta sürümünde mevcut. Şirket, HashiCorp Developer sitesinin, geliştiricilerin çeşitli etkileşimli test laboratuvarı ortamlarında şirketin sundukları hakkında her şeyi öğrenebilecekleri bir yer olduğunu ve yüzlerce öğreticiye ve binlerce referans belgesine ev sahipliği yaptığını söyledi.

Resim: HashiCorp

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/06/21/hashicorp-debuts-new-tool-detect-infrastructure-configuration-drift/

Yorum yapın