Harlem Capital, bir e-ticaret etkinleştirme girişimi olan Çünkü’e öncülük ediyor – Teknolojik Haberler


İle küresel e-ticaret satışları Bu yıl 5.5 milyar dolarlık bir sektör olmaya hazırlanan e-ticaret etkinleştirme yazılımı alanındaki yeni başlayanlar, bu devasa pazarda bir yer edinmeye çalışıyor.

Bunlardan biri, yüksek hacimli web sitesi güncellemelerini otomatikleştirmek için farklı veri kaynaklarını birbirine bağlayan kodsuz bir yazılım geliştiren bir başlangıçtır.

Kurucu ve CEO Ashland Stansbury, e-ticaret şirketlerinin web sitelerine trafik çekmek için toplu olarak 1,3 trilyon dolar harcadıklarını, ancak bunun sadece %3’ünün müşteri satın alımına yol açtığını açıkladı. Buna ek olarak, Shopify’daki ortalama işletme sahibi, genellikle 50’den fazla ürün içeren büyük bir ürün kataloğunu yönetiyor.

İçeriğin tipik olarak nasıl güncellendiği, bir yöneticinin her web sitesi sayfasına girmesi ve herhangi bir şeyi manuel olarak değiştirmesi gerektiğidir, bu da genellikle yanlış bilgilere ve hatalara yol açar.

Bunun yerine, Kasım 2020’de başlatılan Tampa tabanlı Çünkü, e-ticaret yöneticilerinin örneğin teslimat ve bulunabilirlik, promosyonlar ve nakliye maliyetleri hakkında mesajlar tasarlayıp yayınlayabilecekleri “Canva benzeri” bir düzenleme deneyimi sağlamak için geliyor. dönüşüm oranlarını artırmayı hedefliyor.

Stansbury, Teknolojik Haberler’a “Çünkü kullanarak ayda bir düzine ila yüzlerce saat tasarruf edildiğini tahmin ediyoruz” dedi. “Ayrıca geliştirici saatlerinden tasarruf sağlıyor.”

Bazı şirketler “kodsuz” ifadesini kullansalar da, yine de biraz kodlama becerisine ihtiyaç duyarlar, ancak Stansbury, Çünkü olmadığını söylüyor. Canva’ya çok benzeyen farklı içerik ve şablon türlerini içeren bir kampanya panosu vardır ve yönetici mağazanın markasına ve renklerine otomatik olarak sığdırabilir ve ardından yazı tipini, metni veya renkleri değiştirebilir ve görmek için sürükleyip bırakabilir. canlı nasıl görünürdü.

Çünkü, e-ticaret etkinleştirme

Resim Kredisi: Çünkü / uygulama kampanya geliştirme örneği

Çünkü “tatlı nokta”, tabiri caizse, envanter için kural motorudur. Ürün ürün gitmek yerine, motor yalnızca envanteri bol olan veya yalnızca birkaç tane kalan ürünleri gösterir.

E-ticaret sektöründe, e-ticaret yazılımı ve platform pazarı 2022’de yaklaşık 4 milyar dolar ve 2032’de bu rakamın üç katına çıkması bekleniyor. Melonn, CommerceIQ, CJ Dropshipping, Gelato ve Moonshot Brands gibi şirketler de bu alanda faaliyet gösteriyor.

Çünkü geçen yıl 650 bin dolarlık melek yatırımı artırdı ve bu da şirketin 900’den fazla tüccar ve 150 ödeme yapan müşteriye ulaşmasını sağladı.

Şimdi yeni bir sermaye infüzyonu ile donanmış, 3 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turu, Çünkü ürününü ve ekibini büyütmeyi planlıyor; Klaviyo, Smile.io ve ShipBob gibi ek e-ticaret platformlarıyla entegrasyonlar oluşturun; ve kullanıcıların satın almaları gereken mesaj sitesini tam olarak tahmin etmek ve sonuçlarını benzer sektörler ve coğrafyalardaki diğer mağazalarla karşılaştırmak için yapay zekadan yararlanın.

Harlem Capital turu yönetti ve bu, Drip ve Glow Labs’ı içeren bir ay içinde bildirdiğimiz üçüncü yatırım. Yatırımda Harlem’e katılanlar arasında Studio VC, North Coast Ventures, Gaingels ve bazı eski Shopify yöneticileri de dahil olmak üzere melek yatırımcılar yer alıyor.

Bu arada Stansbury, Çünkü’nin, genellikle entegrasyonun ilk 90 gününde, alışveriş sepeti oranında ortalama %38’lik bir artış sağlayabileceğini söylüyor. Adreslenebilir pazarı zaten oldukça büyük – şu anda, yönetilmesi gereken 50 veya daha fazla ürüne sahip 700.000’den fazla tüccarın bulunduğu Shopify’da, diye ekledi.

“Büyüme gerçek hayattaki bir hokey sopasını vurdu ve geçen yıl benim ve iki mühendisten oluşan bir ekip oldu” diye ekledi. “Şimdi satış ve pazarlamaya yatırım yapacağız ve liderlik ekibini bir ürün müdürü ve satış müdürü ile tamamlayacağız.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/harlem-capital-seed-because-e-commerce-enablement/

Yorum yapın