Hafif aracılar, müşteri güvenliği için CrowdStrike’ın haftada 7 trilyon olayı işlemesine yardımcı olurCrowdStrike siber güvenlik çözümünün arkasındaki teknoloji, hafif ajanlar veya tehditleri izlemek ve hayati güvenlik verilerini toplamak için sensörler. Kuruluşların öğrendiği gibi, bazı temsilciler diğerlerinden daha hafif olabilir.

“Çoğu zaman onlara baktığınızda hafif değiller; yüklemek için çok çaba harcıyorlar ve yeniden başlatmaya ihtiyaçları var” dedi. Michael Sentonas (resimde), CrowdStrike Holdings Inc.’de baş teknoloji sorumlusu. “Akıllı filtrelemeye sahip akıllı bir aracımız var, bu yüzden topladığımız veriler konusunda çok dikkatliyiz. Geçmişte yaşadıklarından dolayı ürünümüzü 18 ayda piyasaya sürmek için bütçe ayırdıklarını söyleyen kuruluşlarla konuştum ve bunu yedi haftada yaptık. Bu hafif bir ajan.”

Sentonas,CUBE endüstri analisti ile konuştu Dave Vellante sırasında theCUBE @ Fal.Con 2022, SiliconANGLE Media’nın canlı yayın stüdyosu theCUBE’de özel bir yayın. CrowdStrike’ın ortak ağının genişletilmesini ve şirketin kurumsal güvenlik için benzersiz bir telemetri işleme motorunu nasıl oluşturduğunu tartıştılar. (* Aşağıdaki açıklama.)

Büyüyen üçüncü taraf verileri

CrowdStrike’ın çok çeşitli kaynaklardan telemetri verilerini çekmek için hafif aracıları kullanması, bu hafta Fal.Con’da yapılan birkaç önemli duyurunun temelini oluşturdu. Bu, onun haberini içeriyordu. Falcon Insight genişletilmiş algılama ve yanıt veya XDR özellikli ürün, CrowdStrike’ın büyüyen ortak ağından üçüncü taraf telemetri ekleyecektir.

Sentonas, “Açılış amacım herkese Zscaler ve Proofpoint’ten veri getirmek için yaptığımız işi göstermekti” dedi. “Palo Alto Networks, Microsoft ve diğerlerinden telemetri çekeceğimizi duyurduk. XDR, birinci taraf ve üçüncü taraf entegrasyonu ve tüm telemetrinin birlikte çalışmasını sağlamakla ilgilidir.”

Sentonas’ın açıkladığı gibi, CrowdStrike çok büyük miktarda telemetri verisini işlemek ve bununla başa çıkmak için gereken yanıt hızını sağlamak için kendi motorunu yaptı.

Sentonas, “Teknolojiyi sıfırdan inşa etmek zorunda kaldık” dedi. “Bugün her hafta 7 trilyondan fazla olayı işliyoruz. Elektronik veri alışverişinde yalnız kaldığımıza inanmamın nedeni zaman unsurudur; tehdit avcısının işini kolaylaştıran çok fazla içeriğe sahibiz. Siberde hız ve kullanım kolaylığı kritik öneme sahiptir.”

İşte tam video röportaj, SiliconANGLE’ın ve theCUBE’nin kapsamının bir parçası. theCUBE @ Fal.Con 2022:

(* Açıklama: CrowdStrike Holdings Inc., CUBE’nin bu bölümüne sponsor olmuştur. Ne CrowdStrike ne de diğer sponsorlar, CUBE veya SiliconANGLE üzerindeki içerik üzerinde editoryal kontrole sahip değildir.)

Fotoğraf: Silikon AÇI

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/09/22/lightweight-agents-help-crowdstrike-process-7-trillion-events-per-week-customer-security-falcon22/

Yorum yapın