Hackaday Podcast 180: Minik CRT’ler, Yaylı PCB’ler ve Ağaçları Ölçme


Demogorgon sadece arkadaş olmak istiyor. Görmek? Merhaba sallıyor.

Bu hafta, Genel Yayın Yönetmeni Elliot Williams ve Görevler Editörü Kristina Panos, ağustos sıcağında hayranlarının yardımı olmadan (çok gürültülü) çatı katı seviyesindeki kendi ofislerinden kayıt yaparak terlerini sessizlikle takas ettiler. Bu hafta politik bir eğilimi olmayan gerçek bir haber olmadığına karar verdik, belki Winamp’ın yapım aşamasında dört yıl olan yeni bir versiyonuyla geri dönmesi dışında. (Winamp bölücü mü?) Hala lamanın kıçını kırbaçlıyor mu? Sen yargıç ol.

Elliot, Kristina’ya 3B yazıcı meme boyutlarıyla ilgili alanı artırma konusunda kısa bir matematik dersi verdikten sonra, 3B kalemler hakkında biraz konuşacağız, her bir anahtar anahtarı için bir mikro denetleyici kullanan gerçekten özelleştirilebilir bir makro pedin üzerinden geçeceğiz ve dendrometreler ve ağaç sağlığı hakkında konuşacağız. Ardından, bir e-mürekkep ekranı ve yakında açık kaynağa girecek olan dokunsal geri bildirim düğmesi ile inanılmaz bir modüler yapı için klavyelere geri döndü.

Son olarak, belirsizlik yoluyla en üst düzeyde güvenlik sağlaması gereken bir USB sürücüsü olan küçük CRT’lerden bahsediyoruz, retrograd saatlerin yararlarını tartışıyoruz ve PCB’leri atlamanın faydası hakkında yüksek sesle merak ediyoruz. Henüz üzerimize atlamayın – ilk elektronik cihazlarımızın kazandığını duyana ve Kristina’nın bütün günü sıcakta geçirdiğinde yapmadığı bir şeyi öğrenene kadar olmaz.

Direkt indirme. Ve Winamp ile dinleyin!

Takip etmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantılara göz atın ve her zaman olduğu gibi, yorumlarda bu bölüm hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin!

180. Bölüm Notları Göster:

Haberler:

  • Elliot gerçekten kampa gidiyor
  • Kristina yakındaki bir burg’da glamping yapıyor ve bir kulübede kalıyor.
  • Ve Winamp bir sürüm güncellemesi alıyor!

Bu ses ne?

  • Kristina dahil hemen hemen herkes doğru anladı! Ancak sadece bir kişi kazanabilir ve o kişi [highflux7]!

Haftanın İlginç Hack’leri:

Hızlı Hack’ler:

  • Elliot’un Seçtikleri:
  • Kristina’nın Seçtikleri:

Kaçırılmaması Gereken Makaleler:
Kaynak : https://hackaday.com/2022/08/05/hackaday-podcast-180-tiny-crts-springy-pcbs-and-measuring-trees/

Yorum yapın