Güvenlik otomasyonu başlangıcı Cerby, yönetilemeyen uygulamalar için bir platform başlattıGüvenlik otomasyonu başlatma Cerby Inc. bugün, hem çalışanları hem de güvenlik ekiplerini güçlendirerek güvenlik uygulamalarını geliştiren yönetilemeyen uygulamalar için bir güvenlik platformu başlattı.

Cerby sıfır güven mimarisi, gölge bilgi teknolojisi evreninde yönetilemeyen uygulamaların zorluklarını üstlenir. Gölge BT teknolojileri, BT departmanının görüş alanı ve görüş alanı dışındaki iş birimleri tarafından seçilen ve yerleşik olanlardır veya kimlik doğrulama için güvenlik onaylama işaretleme dili ve kullanıcı yetkilendirmesi için etki alanları arası kimlik yönetimi sistemi gibi endüstri standartlarını desteklemez.

Cerby, sunduğu güvenlik otomasyon yeteneklerini iş kullanıcılarının eline geçirdiği için diğer seçeneklerden çok farklı olduğunu söylüyor. Şirketin platformunun, yetkilendirme ve özerkliği güvenlik ve üretkenlik ile dengelediği söyleniyor.

Kayıt tabanlı platform, teknolojiyi, robotik süreç otomasyonunu ve sorunsuz entegrasyonları Okta Inc. ve Microsoft Corp.’un Azure AD’si gibi kimlik sağlayıcılarla birleştirir. Bu işlevsellik, platformun bir iş bağlamında yaygın olarak kullanılan bir hizmet olarak yazılım uygulamalarını anlamasını ve güvenlik politikalarını ihlallere yol açmadan önce otomatikleştirmesini sağlar.

Cerby, organizasyon içindeki yönetilemeyen uygulamaların özellikle hassas olduğunu, çünkü iki gücü (çalışan özerkliği ve kurumsal güvenlik) doğrudan çatışmaya soktuğunu savunuyor. Kurumsal enformasyon şefleri, baş pazarlama sorumluları ve baş bilgi güvenliği sorumluları, güvenliğin sorunsuz olmasını ister. Ancak güvenlik ekipleri sert bir yaklaşım sergilediğinde, genellikle önemli uygulamaları engeller ve üretkenliği olumsuz etkiler.

Şirketin platformu, güvenlik açıklarını kapatmak için çok sayıda yetenekle bu sorunları ele alıyor. Örneğin, son kullanıcılar yerel olarak çoklu oturum açmayı desteklemeyenler de dahil olmak üzere herhangi bir uygulamada güvenli bir şekilde oturum açabilir, oturum açma verilerini depolayabilir ve bu bilgileri ortak çalışanlarla güvenli bir şekilde paylaşabilirken BT ve güvenlik ekipleri uygulamada politika belirleyebilir. , ekip ve şirket düzeyinde. Cerby, bu süreç boyunca, iki faktörlü kimlik doğrulama, parola karmaşıklığı ve sıklıkla gözden kaçan diğer güvenlik ayarları için kurumsal güvenlik standartlarını karşılayacak şekilde güvenli bir şekilde yapılandırıldıklarından emin olmak için bağlı uygulamaları aktif olarak izler.

2020’de kuruluşundan bu yana gizli modda çalışmasına rağmen, Cerby’nin MiSalud Inc., L’Oreal SA ve Wizeline Inc. dahil olmak üzere şimdiden erken müşterileri var. Şirket ayrıca Ridge Ventures, Bowery Capital, Okta’dan 15 milyon dolarlık tohum fonu topladığını duyurdu. Girişimler, Salesforce Girişimleri ve diğerleri.

Cerby’nin kurucu ortağı ve CEO’su Belsasar Lepe yaptığı açıklamada, “Cerby’deki amacımız basit ama kapsamlı: çalışanların uyumluluğu ve güvenliği otomatikleştirirken tercih ettikleri teknolojileri kullanmalarını sağlayarak işletmeler için üretkenliği artırmak” dedi. “Bu BT tüketicileştirme çağında, çalışan seçimi ve kurumsal güvenlik birbirini dışlamaz – doğru araçlar ve stratejilerle el ele giderler.”

Resim: Cerbi

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/06/27/security-automation-startup-cerby-launches-platform-unmanageable-applications/

Yorum yapın