Günümüzün bankacılık müşterileri için önemli sıkıntı noktalarını çözmek için verileri kullanma – Teknolojik Haberler


Para bir zincir oluşturur reaksiyon; ne kadar çok sahip olursanız, o kadar çok kazanabilirsiniz. Ama sizde yoksa, katlanarak olumsuz bir etkisi olabilir. Bu veriler için de geçerlidir. Büyük miktarda bilgi, bankaların müşterileri destekleme becerisini geliştirir, ancak finansal kurumlar bunu nasıl kullanacaklarını bilmelidir.

Günümüz bankacılık müşterisi, ister harcama, tasarruf, borçlanma, planlama veya yukarıdakilerin tümü ile ilgili olsun, bankalardan ciddi bir rehberliğe ihtiyaç duyuyor. Hepsinden sonra, her üç Amerikalıdan ikisi bugün onların mali ile mücadele.

Ayrıca, neobankaların anlık işe alım süreçleri ile daha erişilebilir olduğu düşünüldüğünde, bağlılıkları kolayca değişmektedir. Modern bankaların, müşterilerini tanımaları, finansal kararlarının ardındaki mantığı derinlemesine incelemeleri ve sadakatlerini artırmaları gerekiyor.

Yine de, hangi verilere bakılacağını ve müşterilerinin bireysel ihtiyaçlarını nasıl anlayacaklarını bilmeden, kapsamlı yaklaşımlar ve gevşek kategorilere ayrılmış tüketici profilleri, müşterileri yeterli finansal destekten ve daha da kötüsü olmasa da aynı finansal konumdan dışlıyor.

Bir tüketicinin hayatını sizinle paylaşabilmesi için öncelikle bunu yapmanın gerçek faydasını anlaması gerekir.

Modern bankaların tüketici finansal sağlığını iyileştirmek için verileri nasıl kullanabileceğine ve güven oluşturabileceğine bakalım.

Modern bankalar için kilit noktalar

Bankalar, benzer olarak sınıflandırılanların geçmiş mali geçmişinin ve özelliklerinin yalnızca ön yansımalar müşterinin elinde.

Diyelim ki genç bir kadın 1000 dolarlık bir paltoyla ilgilendi. Algoritmalar size onun yaşındaki kadınların bunu aldığını söyledi ve sisteminiz BNPL için bildirimler göndermeye başladı. Ancak kadın işini kaybederse ne olur? Ya BNPL ödemesini yapamazsa?

BNPL, cazip faiz oranlarıyla büyük alımlar yapmak için uygun bir yol olabilir, ancak acil bir durumda kredi kartıyla ödeme yapmaya başvurabilir. Bu, üstüne ek faiz eklerken BNPL borcunun ömrünü uzatacaktır. Yeni bir iş bulsa bile, kendisini daha fazla finansal mücadeleye sokabilir ve bu da BNPL’nin faydasını ortadan kaldırır.

Her şey resmin tamamıyla ilgili. Açık bankacılık, fintech bankalarına müşterilerinin birincil hesaplarından nereden alışveriş yaptıkları, belirli ürünlere ne kadar harcadıkları, bir arabaları olup olmadığı ve aileleri hakkında bilgi almak için bilgi sağlar. Bununla birlikte, en son veri koruma düzenlemelerini takip etmek, işlemleri sürekli olarak yeniden ayarlamanız gerektiği anlamına gelir.

Modern bankaların, müşteri verilerini güvenli hale getirmek için gizlilik ve güvenlik düzenlemelerine uygun olduklarından emin olmaları gerekir. Tüketici veri hakları mevzuatı ve Gramm-Leach-Bliley Yasası (GLBA) uyarınca, bankalar, kişinin rızasıyla kararlaştırılan nedenlerle verileri kesinlikle kullanmalıdır. Tüketicilerin, bankalarının kişisel bilgilerini üçüncü taraflarla nasıl kullandığını anlamalarını sağlamaları gerekir.

İşte modern bankaların veri ile sıkıntılı noktaların üstesinden gelmek için izleyebilecekleri üç adım.

Mali yeteneği belirlemek için verilerKaynak : https://techcrunch.com/2022/03/24/using-data-to-solve-key-pain-points-for-todays-banking-customers/

Yorum yapın