Güney Kore’nin özel mali suçlar birimi Do Kwon’u araştırıyor – Teknolojik Haberler


Duyduğumuz nedir? Takvimdeki 20 Mayıs 2022 Cuma ve hemen köşeyi dönünce bir hafta sonu sirenin yumuşak, çekici şarkısı mı? Neden, evet, bu olmalı!

Etkinlik ekibimiz harika bir Teknolojik Haberler Disrupt’ı bir araya getirmekle meşgul ve kazananın tasavvur ettiği geleceği inşa etmeye devam etmek için 100.000 dolarlık bir çekle çekip gideceği Startup Battlefield için heyecanlıyız. İşte nasıl koşacağınız. – hac ve Christine

Teknolojik Haberler İlk 3

 • UST UGH: Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon’un, bu ayın başlarında Terraform’un stabilcoini TerraUSD (UST) ve kardeşi Luna’nın çöküşüyle ​​ilgili bir soruşturma başlatan Güney Kore’nin özel mali suçlar birimiyle ilgili bazı iddiaları var. Savcılar ilk sırada olabilir, ancak yatırımcıların Kwon ve kurucu ortağı Daniel Shin’e dolandırıcılık ve diğer mali düzenleme ihlalleri iddiasıyla dava açmasıyla çizgi büyüyor. Ayrıca şunları söyleyen Luna Vakfı Muhafız danışmanları da katılıyor. Jacquie haftalardır Kwon’dan haber alamadıklarını.
 • zıtlaşma: Okumaktan keyif aldık carlyadlı kullanıcının makalesi, Kosta Rika’nın fidye yazılımı saldırılarında neler olduğunu özetliyor – Conti çetesi hükümeti devirmeye çalışıyor – ve sıradaki kim olabilir. Bülten saatimiz itibariyle fidye kısmı hala devam ediyordu. Verilen süre 23 Mayıs idi.
 • Klarna konundrum: Ödemeler şirketinin, değerlemeyi düşürme konusunda en son sorun çıkaran şirket olduğu ve bu durumda, bir miktar sermayenin eklendiği bildiriliyor. Düşünürüz Alex “Hiç kimse aşağı raunddan hoşlanmaz. Seyreltici, dağınık ve moral bozucudurlar. Ama aynı zamanda para biriktirmemekten ve ölmekten çok daha iyiler, bu yüzden şirketler gerektiğinde onları yükseltiyor.” Klarna’nın neden indirimli bir değerleme ile içeriden öğrenen bir tura katılmaya değip değmediğini ele alıyor.

Startup’lar ve VC

Bugün, Haje’nin yeşil yıkama fonunda Coca-Cola’nın şişeden ayrılmayan yeni şişe kapakları hakkında biraz küfür dolu rantından biraz heyecanlandık.

biz de sevdik BrianPebble’ın kurucusu Eric Migicovsky’nin küçük telefonlara olan sevgisini anlatan parça. Migicovsky, “Başka kimse yapmazsa, sanırım kendim yapmak zorunda kalacağım” diye yakınıyor.

Ayrıca, Brian ve hac Sony’nin yeni kulakiçi kulaklıkları hakkında bir çift makale üzerinde ekip çalışması yaptı. Brian kulaklığı kendisi kapatıyor (“Bir yıl boyunca çok sayıda kulakiçi kulaklık test eden biri olarak, LinkBuds S kulaklarımda gördüğüm en iyi ve en rahat kulaklıklardan biri”) ve Haje çift tıkladı. Endel ses manzarası yaratan uygulama.

Dans ayakkabılarınızı giyin, yolunuza çıkan yeni haberlerin gerçek bir dans partisi var:

Ayrıca Hareketlilik etkinliğimizden çıkan bazı harika hikayelerin bir özetini sunuyoruz:

Girişiminizin sermaye tablosunu çeşitlendirirken hatırlamanız gereken üç şey

Beyaz Arka Plan Üzerinde Çok Renkli Oyuncakların Yüksek Açılı Görünümü

Resim Kredisi: kırmızı (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Tıpkı bir satış ekibinin hunisini oluşturması ve iyileştirmesi gibi, fon yaratma modundaki erken aşamadaki kurucular da şirketlerini yıllarca sürdürmeye yardımcı olacak bir yatırımcı hunisi oluşturabilir.

Kadın sağlığı girişimi AOA Dx’in CEO’su ve kurucu ortağı Oriana Papin-Zoghbi, yatırımcı dağılımını TC+ ile paylaştı:

 • %35 özel yatırımcı
 • %34 kadın (kadın yatırımcılar veya kadın başlı fonlar)
 • %26 risk sermayedarı
 • %23 aile ve arkadaşlar
 • %18 uluslararası yatırımcılar
 • %15 melek grupları

Papin-Zoghbi, “Bir yatırımcı hunisi oluştururken, ne istediğinizi dile getirmek, doğru yatırımcıları bulmak için çok önemlidir” diyor.

“Doğru yatırımcıları bulmak, doğru ekip üyelerini bulmak gibidir – beklentileriniz konusunda açık olmanız ve masaya getirmelerini istediğiniz şeyleri ele almanız gerekir.”

(Teknolojik Haberler+, kurucuların ve başlangıç ​​ekiplerinin ilerlemesine yardımcı olan üyelik programımızdır. buradan üye olabilirsiniz.)

Büyük Teknoloji A.Ş.

 • 25 sent depozito: Eğer bir oyuncuysanız, God of War: Ragnarök hakkında bazı düşünceleriniz olduğunu varsayıyoruz. Devin’in görüşü, bu oyunun “şimdiye kadarki en erişilebilir oyun olabileceği ve bu bir şey söylüyor”. Microsoft’un görme veya işitme bozukluğu gibi belirli belirli engelleri olan kişiler için özelleştirilebilen özellikler sunan bir oyun oluşturduğunu görmek güzel.
 • Bir araya gelen aile bir arada kalır: Sosyal medya devi, gençlerinin Snapchat’te kiminle etkileşime girdiğini öğrenmek için can atan her ebeveyn için ebeveyn kontrolü özelliği “Aile Merkezi”ni başlatmaya çok yakın. Snapchat kullanmayanlar veya çocuğu olmayanlar için, Sarah birinin arkadaş listesini göremediğiniz birkaç sosyal ağdan biri olduğu için bunun önemli olduğunu söylüyor.
 • Kutsal Poké Topları!: Artık hem Pokémon GO oyuncusu hem de Amazon Prime üyesi olmak için bir Poké Ball ödülü var.
 • flört güncellemesi: Flört uygulamaları Tinder, Hinge ve OkCupid’in ana şirketi Match Group’un Google ile tekrar arası iyi görünüyor. Kriz önlendi?

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/20/daily-crunch-south-koreas-special-financial-crimes-unit-is-investigating-do-kwon/

Yorum yapın