Güney Koreli SK Telecom ilk Web3 cüzdanını oluşturacak


Güney Koreli telekomünikasyon devi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, SK Telecom’un kripto para birimi yönetimi ve Web3 erişimi için dijital bir cüzdan geliştirmek ve işletmek üzere blok zinciri firmaları AhnLab Blockchain Company ve Atomrigs Labs ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

İlgili makaleye bakın: Güney Kore’nin kendi kripto para birimini çıkaran en büyük ikinci holdingi

Hızlı gerçekler

  • SK Telecom, cüzdan kullanıcılarının, kripto para birimleri, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ve “soulbound token’lar” (SBT’ler) gibi blok zinciri tarafından verilen tokenleri depolayabileceğini, aktarabileceğini ve alabileceğini söyledi. kimlikler ve sertifikalar.
  • SK Telecom, 2021 itibariyle Güney Kore’deki tüm mobil iletişim kullanıcılarının %47’sinden fazlasına sahip. Kore Bilgi Toplumu Geliştirme Enstitüsü (KISDI).
  • Holding SK Group’un telekomünikasyon kolu, aylık ortalama kullanıcı tabanı yaklaşık 1,1 milyon kişiye sahip olan kendi metaverse’i Ifland’ı da işletmektedir.
  • SK Group’un bilgi teknolojisi yatırım iştiraki SK Square, SK’nin Web3 ağında kullanılması amaçlanan kendi kripto para birimi üzerinde çalışıyor.

İlgili makaleye bakın: Blockchain köprülerine yönelik saldırılara karşı çaresiz miyiz?Kaynak : https://forkast.news/headlines/south-korea-sk-telecom-first-web3-wallet/

Yorum yapın