Güney Koreli mali düzenleyici, Apple Pay hizmetini lansman için gözden geçirdiğini doğruladı • Teknolojik Haberler


Apple, nakitsiz hizmetler konusunda dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden biri olan Güney Kore’de Apple Pay hizmetini başlatmaya hazırlanıyor, ancak şu an itibariyle hem Apple hem de diğer büyük akıllı telefon platformu oyuncusu Google tarafından kullanılmadı. Güney Kore’nin mali düzenleyicisi şu anda yerel kredi kartı şirketi Hyundai Card tarafından sunulan Apple Pay hizmeti başlatma maddesini inceliyor. Mali Denetleme Hizmeti (FSS) Teknolojik Haberler’a onaylandı.

FSS daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti. Buna göre Yonhap Infomax raporuFSS’nin Apple’ın dijital ödeme hizmeti için onay sunması incelemesi bir ila iki ay sürebilir ve bu ayın sonuna kadar tamamlanabilir.

Apple Pay, Hyundai Card’ı destekleyecek, Hyundai Motors’un bir finans birimi. Hyundai Card bildirildiğine göre bir Güney Kore’de Apple Pay ile bir yıllık münhasırlık ortaklığı – yani başlangıçta yalnızca Hyundai Card sahipleri ülkede Apple Pay hizmetini kullanabilecek.

Hyundai Card yorum yapmaktan kaçındı. Apple, Teknolojik Haberler tarafından ulaşıldığında yanıt vermedi.

Güney Kore’de bir Apple Pay lansmanının söylentileri dönüyor geçen aydan beri Bir iPhone kullanıcısı, Apple Pay’in Hyundai Card ile olan ilişkisinin ayrıntılarını içeren, Güney Kore’deki Apple Pay’in hüküm ve koşulları gibi görünen şeyleri bir blogda yayınladığında. Ayrıca, şartlar ve koşulların resmi olarak 30 Kasım 2022’den itibaren yürürlüğe gireceğini söyledi.

Henüz resmi bir açıklama yapmayan Hyundai Card, sızdırılan belgenin gerçek olup olmadığı konusunda yorum yapmadı.

Güney Kore, dünyanın en büyük Android cihaz üreticilerinden bazılarına ev sahipliği yapmasına rağmen, Apple’ın iPhone’u için hâlâ güçlü bir pazar. 22 Ekim itibariyle, iOS %31’e sahipti ülkedeki pazar payı. Apple Pay’in etkinleştirilmesi, bu ve diğer Apple cihazı kullanıcılarına, şahsen ve çevrimiçi satın alma yapmak için ödeme yöntemlerini depolamak ve kullanmak için bir Apple cüzdanına erişim sağlar.

Güney Kore, yüksek geniş bant ve mobil penetrasyon ve kullanım modelleri ile dünyanın en dijital olarak devreye giren pazarlarından biridir ve fintech genel ve özellikle mobil ödemeler. Pandemi ve küresel olarak e-ticarete sağladığı küresel destekten önce bile, nakit, 2019’daki toplam işlemlerin yalnızca yüzde 17,4’ünü oluşturdu Güney Kore’de.

Ancak akıllı telefon işletim sistemi devleri Google (Android) ve Apple (iOS) bazı pazarlarda mobil ödemeler ve mobil cüzdanlarla eşanlamlı olsa da, Naver Pay, Kakao Pay gibi yerel mobil ödeme hizmeti sağlayıcılarının bulunduğu Güney Kore’de yoktu. ve Samsung Pay var Ülkede en çok kullanılan.

Bunun nedeni Batılı şirketlerin denememiş olması değil. Apple Pay ve Google Pay’in 2020’den beri Güney Kore’ye girmeye çalıştığı bildiriliyor ve 2017, sırasıyla. Bazıları, sorunlardan birinin ödeme terminallerinde NFC desteğinin olmaması olduğunu söyledi: yakın alan iletişimi, gerekli bir terminal arasında yaklaşık 3 inç veya 10 santimetre mesafelerde kısa menzilli veri aktarımına izin veren düşük güçlü radyo sistemi perakendeciler ve bir cihaz, Apple Pay ve Google Pay’in çalışma şeklinin temelini oluşturur.

Güney Kore’de, 2,9 milyon yerel perakendecinin yalnızca yaklaşık %10’unun kredi kartı terminallerinde NFC etkindir. Koreli perakendeciler çoğunlukla, akıllı telefonların geleneksel kredi kartı kaydırma okuyucuları ve terminalleri ile kablosuz ödeme işlemlerini gerçekleştirmesine olanak tanıyan bir mobil ödeme teknolojisi olan manyetik güvenli iletimi (MST) kullanır. Apple’ın ödeme hizmeti kullanıma sunulduğunda, çoğu yerel perakendecinin Apple Pay kullanıcıları için NFC ödemeleri için yeni terminaller kurması gerekecektir. (Samsung Pay, hem MST’yi hem de NFC’yi kullanır.) Apple’ın, kartı veren kuruluştan işlem tutarının yüzde 0,1’i veya yüzde 0,15’i kadar bir komisyon oranı ödemesini isteyeceği iddia ediliyor.

Apple Pay Güney Kore’de hayata geçerse (veya ne zaman) Apple’ın cüzdan ve dijital ödeme hizmetini destekleyen Asya Pasifik’teki on birinci ülke olacak. Cupertino merkezli firma zaten ödeme hizmetlerini kullanıyor Avustralya, Çin, Hong Kong, Makao, Tayvan, Japonya, Singapur, Kazakistan, Malezya ve Yeni Zelanda’da.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/11/23/south-korean-financial-regulator-confirms-it-is-reviewing-apple-pay-service-for-launch/

Yorum yapın