Güney Kore, ödenmemiş vergiler için 184 milyon ABD doları kripto para ele geçirdi


2021 ve 2022’de Güney Kore’de vergi borcu olduğu iddia edilen kişilerden ele geçirilen kripto para varlıkları yaklaşık 260 milyar Kore wonu (184.3 milyon ABD Doları), yerel basında çıkan haberlere göre.

İlgili makaleye bakın: Güney Kore’nin vergi memuru kriptoyu dolaşmaya devam ediyor – bir sonraki hedef airdrop’lar gibi görünüyor

Hızlı gerçekler

  • Tek bir suçlu vergi mükellefinden ele geçirilen en yüksek kripto miktarı 12,5 milyar won veya 8,87 milyon ABD dolarına yakındı. Bireyin 20 kripto para birimi arasında Bitcoin ve Ripple’a sahip olduğu bildirildi.
  • Güney Koreli vergi makamları, 2020 yılında tedbiri uygulamaya koyduktan sonra geçen yıl kripto paralara el koyarak ödenmemiş vergileri toplamaya başladı.
  • Yetkililer, borsalardan veri aldıktan sonra bir vergi suçlusunun hesabına veya kripto varlıklarına el koyuyor. Vergi faturası ödenmezse, kripto varlıkları piyasa fiyatından satılır.
  • Veriler, Güney Kore’nin sağcı Halkın Gücü Partisi’nden bir milletvekili ve Ulusal Meclis Strateji ve Finans Komitesi üyesi Kim Sang-hoon tarafından maliye bakanlığı ve diğer devlet kurumları tarafından sağlanan rakamlardan toplandı.

İlgili makaleye bakın: G. Kore’nin %20 kripto vergisi iki yıl daha ertelendiKaynak : https://forkast.news/headlines/south-korea-seizes-us184-mln-in-crypto-towards-unpaid-taxes/

Yorum yapın