Google’ın yeni Chromecast’i 30 ABD Doları • Teknolojik Haberler


Google, bugün yalnızca 30 ABD dolarına mal olan ve uzaktan kumandası olan HD akış desteğine sahip yeni bir Chromecast’i duyurdu. Şirket, Google TV (HD) ile Chromecast’i piyasaya sürüyor – evet, resmi adı bu – ABD dahil 19 ülkede

Bu, Google’ın 4K HDR akış desteği ve bir uzaktan kumanda ile 49 dolarlık bir Chromecast’i piyasaya sürmesinden iki yıl sonra geldi. Yeni Chromecast, 1080p akışı destekler.

Yeni Chromecast, Netflix, HBO Max, Disney+ ve Prime video dahil olmak üzere Google TV platformunda bulunan 10.000’den fazla uygulamayı destekliyor. Dahası, Google yıllar içinde canlı TV desteğini geliştirdi.

Resim Kredisi: Google

Uzaktan kumanda, 2020 Chromecast ile birlikte gönderilene benzer. Üstte Geri, Ev, Sessiz, Güç, TV Girişi ve Google Asistan düğmeleri bulunan bir gezinme çemberi olan bir sosisli çörek yarımı şeklindedir; ses kontrolleri yan tarafta bulunur. Uzaktan kumanda ayrıca YouTube ve Netflix’i başlatmak için özel bir düğmeye sahiptir. Kullanıcılar, YouTube TV, YouTube Music veya YouTube çocuklarını açmak üzere yeniden atamak için YouTube düğmesini basılı tutabilir.

Uzaktan kumandadaki Google Asistan, akıllı ev aletleriniz için sesli kontroller sağlamanın yanı sıra şovları, filmleri ve videoları aramanıza olanak tanır. Böylece termostatınızı kontrol edebilir, ışıklarınızı açıp kapatabilir ve hatta Nest güvenlik kamerası yayınınızı doğrudan TV’ye aktarabilirsiniz.

Yeni Chromecast, farklı kullanıcılar için profiller, ‘Sizin İçin’ adlı bir içerik önerilen sekmesi, Google’dan satın alma ve kiralama işlemleriniz için Kitaplık sekmesi ve cihazlar arasında senkronize edilebilecek bir İzleme Listesi dahil olmak üzere tüm Google TV ürünleriyle birlikte gelir. Mayıs ayında şirket, Google TV uygulamasına yayın yetenekleri ekledi ve Android TV ekosisteminin 110 milyon cihaz işaretini aştığını ekledi.

Google TV’deki profiller Resim Kredisi: Google

Bir Chromecast olduğu için kullanıcılar, Nest hoparlörlerini gruplandırabilecek ve farklı odalarda doğrudan TV veya telefonları aracılığıyla müzik çalabilecekler.

Google, yeni Chromecast’in 2012’de piyasaya sürdüğü 35 dolarlık ilk nesil cihazdan daha ucuz olduğu gerçeğini tartışırken, şirket dört yıl sonra bütçe sürümünü güncelliyor. Bu süre zarfında hem Amazon hem de Roku, 30 dolarlık HD akış çubuklarını piyasaya sürdü, bu nedenle arama devi partiye geç kaldı.

Google TV’li (HD) Chromecast, bugünden itibaren “Kar” renginde mevcuttur. ABD’deki alıcılar, bu yeni cihazla orijinal şovlara, WWE’ye ve canlı sporlara erişim sağlayan altı aylık Peacock Premium’a sahip olacaklar. Temmuz ayında, üç aylık kazanç çağrısı sırasında Peacock, ücretli abonelerinin 13 milyonda sabit kaldığını söyledi. Yani bu, bu sayıyı artırmanın yollarından biri olabilir.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/22/googles-new-chromecast-costs-30-and-it-has-a-remote/

Yorum yapın