Google’ın eski PC’ler ve Mac’ler için Chrome OS Flex’i artık beta sürümünden çıktı – Teknolojik Haberler


Google bugün, bir flash sürücüye yüklenebilen eski PC’ler ve Mac’ler için işletim sistemi olan Chrome OS Flex’in artık beta sürümünden çıktığını duyurdu. 400’den fazla cihaz için destek.

Şirket, 250’den fazla cihazı destekleyen Chrome OS Flex’in önizlemesini ilk kez Şubat ayında duyurdu. Artık insanların eski makinelerinde kullanmaları için işletim sisteminin kararlı bir sürümünü yayınlıyor.

Google, eski makinelere yeni bir hayat vererek sürdürülebilirliği artırmanın yanı sıra, işletim sisteminin kullanıcıları fidye yazılımı ve kötü amaçlı yazılım tehditlerinden ve arka planda güncellemelerden koruduğunu, böylece kullanıcıların kesinti süresiyle yüzleşmek zorunda kalmadığını söyledi. Özellikle, Chrome OS Flex, Chrome OS ile aynı sürüm döngüsünde olduğundan tüm güncellemeleri anında alır.

“Mevcut donanımınıza ChromeOS Flex yükleyerek, yalnızca harika bir deneyim elde etmekle kalmıyor, aynı zamanda önemli bir amaca katkıda bulunuyorsunuz. Dünya çapında, her yıl 40 milyon ton e-atık üretiliyor – bu, saniyede 800 dizüstü bilgisayarı çöpe atmak gibi bir şey. Cihazları tamamen değiştirmek yerine ChromeOS Flex’e yükseltmek, israfı azaltmanın ve büyüyen bu sorunu önlemenin etkili bir yoludur. Ve serin kalmak için gerçekten fanların çalışmasına ihtiyacınız varsa, ChromeOS Flex çalıştıran cihazların diğer cihazlardan ortalama olarak %19 daha az enerji1 tükettiğini bilerek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz,” dedi şirket bir blog gönderisinde.

Chrome OS Flex, son kullanıcıların çaba sarf etmek isterlerse geliştirici kanalında denemeleri için mevcuttu. işletim sistemini bir flash sürücüye yükleyin ve BIOS menüsüne giderek önyükleme sırasını öğrenin sistem başlangıcında. Google’a, bireysel kullanıcıların işletim sistemini eski PC’lerine ve Mac’lerine yükleyip ücretsiz olarak kullanıp kullanamayacaklarını sorduk.

Şubat ayındaki hikayemizde belirttiğimiz gibi, bu hafif işletim sistemi, Google’ın 2020’de satın aldığı bir şirket olan Neverware tarafından geliştirilen CloudReady’nin üzerine inşa edilmiştir. Bu nedenle şirket, kurumsal müşterilere, iş için kullandıkları cihazlarında Chrome OS Flex’i kullanmaları için kurumsal bir yükseltme sunuyor. organizasyon.

Google, blog yayınında, önizleme döneminde, müşteri olarak 200’den fazla yerde bulunan ve işletim sistemini 48 saat içinde 2.000 cihaza dağıtan bir otel şirketi olan Nordic Choice Hotels’e sahip olduğunu söyledi.

Google, lisansları satın almadan önce size Chrome OS Flex’i 50 cihazda 30 gün boyunca denemenizi önerir. Google’a yükseltmenin fiyatını sorduk.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/googles-chrome-os-flex-for-old-pcs-and-macs-is-now-out-of-beta/

Yorum yapın