Google’ın Dallas veri merkezi yeni bulut bölgesini açıyor • Kayıt


Google Cloud Platform (GCP), Dallas, Texas bölgesinin lansmanı ile bu hafta Lone Star State’i bulut imparatorluğuna bağladı.

600 milyon dolarlık veri merkezi kampüsü, 2019’da çığır açtı, Dallas metrosunun yaklaşık 25 mil güneyinde yer almaktadır. Google’ın ABD’de 11. ve dünya genelinde 34. sırada yer aldığı site, bulut sağlayıcısının yeni pazarlara erişimini genişletmeye yönelik süregelen çabaların en sonuncusu.

Google’ın merkez bölgesi genel müdürü Stacy Trackey Meagher, “Birçoğunuzdan, iş yüklerinizin kullanılabilirliğinin ve iş sürekliliğinin giderek daha fazla öncelik haline geldiğini duyduk,” dedi. Beyan. “Dallas bölgesi size iş yüklerinizi ABD genelinde dağıtmak için ek kapasite ve esneklik sağlıyor.”

Tesis, 15 yıl önce Council Bluffs, Iowa’daki yerini açmasından bu yana GCP’nin orta ABD’deki ilk yeni bölgesidir. Google’ın veri merkezlerinin çoğu o zamandan beri kıyılarda yerelleştirildi. Dallas sitesi, Google’ın başka bir bölgeye yeşil ışık yakmasından üç aydan kısa bir süre sonra çevrimiçi oluyor. Columbus, Ohio.

GCP’de altyapıdan sorumlu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Sachin Gupta yaptığı açıklamada, “Bu yeni ABD bölgeleri, hizmetlerimizi mevcut müşterilere daha da yaklaştıracak” dedi.

Google’ın genişlemesi, daha büyük rakipleri Amazon ve Microsoft ile rekabet etmek için en son arazi kapma girişimini işaret ediyor. 2021’de bulut sağlayıcı açıldı beş bölge Polonya, Varşova’da; Delhi, Hindistan; Melbourne, Avustralya; Toronto Kanada; ve Santiago, Şili.

Ohio ve Texas siteleri Google’ın son siteleri olmayacak. Aralık ayında bulut sağlayıcı, İsrail, Tel Aviv’deki üç bölgeyle ilgili ayrıntıları paylaştı; Berlin, Almanya; ve Suudi Arabistan’daki Dammam’ın bu yıl içinde çevrimiçi olması planlanıyor.

Google, veri merkezi ayak izini genişletmek isteyen tek bulut sağlayıcısı değil. Daha önce, Alibaba Cloud açıldı Suudi Telekom Şirketi ile Suudi Bulut Bilişim Şirketi adlı bir ortak girişimin parçası olarak Riyad, Suudi Arabistan’daki iki veri merkezi. Ve bu yılın başlarında, Çinli bulut sağlayıcı bir site açtı. FrankfurtAlmanya.

Bu arada, geçen ay Amazon’un inşaat için yaklaşık 12 milyar dolar harcayacağı ortaya çıktı. beş veri merkezi Morrow County, Oregon, Portland’ın yaklaşık 150 mil doğusunda. Onaylanırsa, veri merkezleri gelecek yılın başlarında çığır açacak, ilkinin 2023’ün sonlarında ve sonuncusunun 2027’nin başlarında çevrimiçi olması bekleniyor.

Son olarak Microsoft Azure, Kuzey Çin ve İsviçre’de yeni bölgeler ekledi bu ilkbahar. ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/06/08/google_dallas_cloud/

Yorum yapın