Google’ın daha ucuz Chromecast’i gerçek oluyor gibi görünüyor


Ocak ayında, Protokol meydana çıkarmak Google’ın, “Google TV’li Chromecast HD” olarak satılabilecek, 1080p çözünürlükte öne çıkan daha ucuz bir Chromecast video akışı dongle’ı üzerinde çalıştığını söyledi.

Şimdi, yeni bir Google dosyası Federal İletişim Komisyonu ile (aracılığıyla Droid-Yaşam) cihazın gerçekten yolda olduğunu gösteriyor.

Unutmayın, FCC dosyalaması doğrudan bir Chromecast’i onaylamaz. Şimdilik sadece “Google G454V” olarak adlandırılıyor. Herhangi bir sulu sızdırılmış resim yok; Başvurular basitçe, çift bantlı 2,4 GHz ve 5 GHz 802.11ac Wi-Fi artı Bluetooth LE’ye sahip bir “kablosuz aygıt” olarak tanımlanıyor.

Ama bir an için bu şemaya dikkatinizi vermeme izin verirseniz arkadaşlar, sanırım her şey netlik kazanacak:

EUT (Test Edilen Ekipman), kablosuz uzaktan kumanda ve Bluetooth kulaklığın yanı sıra ara kablolar olmadan doğrudan bir monitöre bağlanıyor gibi görünüyor.
Resim: FCC

“EUT” bahsettiğimiz alettir ve bu diyagramın tüm bağlantılarının bir haritası olması gerekir. LCD ekranın arkasında nasıl olduğuna dikkat edin? LCD ekrana herhangi bir kabloyla nasıl bağlanmadığına dikkat edin? Nasıl olduğuna dikkat edin sadece takılı kablo bir güç kablosu ve bu güç kablosu USB mi?

Ayrıca, uzaktan kumandaya sahip olduğuna ve – aşağıdaki dosyanın ilgili bir bölümünde – 1080p’de video akışı test edildiğine dikkat edin.

Cihaz, bir USB kablosundan şarj olurken 1080p video akışı sağlar.
Resim: FCC

Şimdi, sanırım biraz olabilir başka Chromecast yerine ekranın arkasına koyacağınız bir tür gadget… ama görünüşe göre bir Nest kablosuz hoparlörden bahsetmiyoruz. Video akışını kablosuz bir ses çubuğuna veya videoyu TV’ye iletebilecek ve uzaktan kumandaya sahip olabilecek türden bir şeye aktarmanız mümkün olsa da, test kurulumunda cihaza bağlı bir HDMI kablosu yoktur. Ayrıca Google, Nest akıllı cihaz serisinde güç için sürekli olarak varil jaklarını tercih etti.

Ancak Google’ın, başka hiçbir kablo dahil olmadan doğrudan ekrana takılan, uzaktan kumandalı ve USB gücüne sahip bir gadget’ı var. Bu tam olarak Janko’nun çalıştığı Chromecast değilse çok şaşırırım. Protokol açık.

FCC’yi vuran her cihaz serbest bırakılmaz, ancak genellikle üreticiler nispeten yakın olana kadar bunları göndermez. Bu sonbaharda göreceğimiz ucuz bir Chromecast’in fiyatına bahse girerim. Yine de Google’ın ne kadar düşeceğini merak ediyorum: Google TV’li mevcut Chromecast zaten 50 dolara 4K HDR yapıyor (şu anda 40 dolar satışta).


Google TV’li Chromecast

Google TV’li Chromecast, tüm favori akış hizmetlerinden gelen içerik önerilerini birleştiren yenilenmiş bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Ayrıca Dolby Vision ve Dolby Atmos’u da destekler.Kaynak : https://www.theverge.com/2022/6/7/23158911/google-chromecast-hd-rumor-fcc-leak-1080p

Yorum yapın