Google, telefon üreticileriyle anlaşmayı kolaylaştıracak ve Hindistan’da büyük işletme yenilemesinde üçüncü taraf faturalandırmaya izin verecek • Teknolojik Haberler


Google, Hindistan’daki akıllı telefon satıcılarının, Android destekli cihazlarına ön kurulum için bireysel uygulamaları lisanslamalarına izin verecek ve tüketicilere, önümüzdeki aydan itibaren Play Store’dan uygulama ve oyun satın alma işlemleri için arama motorunu değiştirme ve üçüncü taraf faturalandırma seçeneklerini kullanma olanağı verecek. Android üreticisi, yerel gözlemcinin talimatlarına uymak için Hindistan’daki iş uygulamalarında kapsamlı değişiklikler yaptığını söyledi.

Google’ın Hindistan’da sunduğu değişiklikler şunlardır:

  • Android kullanıcıları, cihazlarını her zaman tercihlerine göre özelleştirebilmişlerdir. Hintli kullanıcılar artık, bir kullanıcı Hindistan’da yeni bir Android akıllı telefon veya tablet kurduğunda görünmeye başlayacak olan bir seçim ekranı aracılığıyla varsayılan arama motorlarını seçme seçeneğine sahip olacak.
  • İş ortaklarının uyumsuz veya çatallanmış değişkenler oluşturmasına yönelik değişiklikler sunmak için Android uyumluluk gereksinimlerini güncelliyoruz.
  • Kullanıcı tercihli faturalandırma, önümüzdeki aydan itibaren tüm uygulama ve oyunlarda kullanılabilecektir. Geliştiriciler, kullanıcı seçimli faturalandırma aracılığıyla, uygulama içi dijital içerik satın alırken kullanıcılara Google Play’in faturalandırma sisteminin yanı sıra alternatif bir faturalandırma sistemi seçme seçeneği sunabilir.
  • Android, doğrudan bir geliştiricinin web sitesinden uygulama indirmeyi içeren yandan yükleme de dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan uygulama yüklemeyi her zaman desteklemiştir. Kısa süre önce Android yükleme akışında ve yandan yüklenen uygulamalar ve uygulama mağazaları için otomatik güncelleme özelliğinde değişiklikler yaparken kullanıcıların potansiyel güvenlik risklerini anlamasını sağladık.

Takip etmek için daha fazlası…Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/25/google-to-ease-agreement-with-phonemakers-allow-third-party-billing-in-india-in-major-business-revamp/

Yorum yapın