Google – Teknolojik Haberler, YouTube TV’nin artık 5 milyon aboneyi ve ‘deneme sayısını’ geçtiğini söylüyor


YouTube’un Baş Ürün Sorumlusu Neal Mohan, bugün YouTube’un canlı TV yayın hizmeti YouTube TV için yeni bir kilometre taşını doğruladı. Fortune’un Beyin Fırtınası Teknolojisi konferansındaki bir panelde konuşan yönetici, hizmetin sadece beş yılda 5 milyon ücretli aboneyi ve “deneme kullanıcısını” aştığını söyledi. Bu rakam, başlangıçta yayıncıyı şu anda 4,1 milyon abonesi olan en yakın rakibi Hulu + Live TV’nin önüne konumlandırıyor gibi görünüyor. Nisan 2022 itibariyle. Ancak, Hulu sahibi Disney olumsuzluk YouTube’un yaptığı gibi denemelerdeki kullanıcıları dahil edin, bu nedenle burada doğrudan bir karşılaştırma mümkün değildir.

Yorum için ulaşılan YouTube, 5 milyon aboneden kaçının ödeme yaptığını ve kaçının denemede olduğunu söylemeyi reddetti. Hulu, bu arada 4.1 milyon abonesinin abonelik geliri gördüğü yerler olduğunu doğruladı.

Google ücretli bir abone rakamı sunmamıştı 2020’nin üçüncü çeyreğinden beri YouTube TV hizmetinin 3 milyondan fazla ücretli abonesi olduğunu söylediğinde. (Şirket, o zaman, denemelerdeki kullanıcıları rakamlarına dahil etmediğini söyledi.)

Güncellenmiş resmi rakamların eksikliği göz önüne alındığında, analistler bunun yerine pazarı tahmin etmeye başladılar ve YouTube TV’nin geçen sonbahardan itibaren rakiplerinin önünde olduğunu gördüler. Eylül 2021’de MoffettNathanson tahmini YouTube TV öne geçti Hulu + Live TV’nin ABD’deki en büyük canlı TV yayın hizmeti (veya endüstri dilinde sanal MVPD – Çok Kanallı Video Programlama Dağıtıcısı) haline gelmesi için. Şirket, YouTube TV’nin yaklaşık 4 milyon aboneyi kapsayacak şekilde büyüdüğünü ve bunun Hulu + Live TV’nin 3,7 milyon abonesini geride bıraktığını söyledi.

YouTube TV, yalnızca abone sayılarına dayalı olarak Hulu’nun canlı TV hizmeti üzerinde gerçekten liderliği ele geçirmiş olsaydı, bir etki yaratmak için rakamını “denemeler” ile tamamlaması gerekmeyeceğini düşünürdü. (Gerçi o zaman kulağa “5 yılda 5 milyon” kadar iyi gelmez herhalde!)

Her iki hizmet de, 2021’i aşağıdakilerle kapatan Sling TV ve fuboTV dahil olmak üzere en yakın rakiplerinin çok önünde. 2.49 milyon ve 1.13 milyon sırasıyla aboneler.

Mohan, yeni abone rakamına atıfta bulunarak, “Beş yıl önce, canlı TV izleme şeklimizi yeniden düşünmek, kullanıcılara daha fazla seçenek sunmak ve ortaklarımız için yeni bir gelir akışının kilidini açmak için YouTube TV’yi başlattık” dedi. “Bugün, YouTube TV’nin 5 milyondan fazla abonesi ve denemecisiyle gelişen bir işletme haline gelmesinden dolayı heyecanlıyız. Bu dönüm noktası, ekibin sınıfının en iyisi bir deneyim oluşturmak için yaptığı harika çalışmanın bir kanıtıdır” dedi.

Lansmanından bu yana YouTube TV, 100’den fazla kanalı içerecek şekilde büyüdü, 4K Plus ve Sports Plus gibi eklentiler başlattı ve hizmetini diğerlerinden farklı kılmak için yeni özellikler sundu. Örneğin sporda, “spoiler modu yok” böylece başlama bildirimleri, gerçek zamanlı istatistikler, önemli maç bilgileri ve belirli takımlar için spor skorlarını görmezsiniz. fantezi görünümü Bu, ilerlemeyi takip etmek için bir fantezi futbol hesabını YouTube TV’ye bağlamanıza olanak tanır. Bu arada haber tüketicileri de bir “segmentler” özelliği, bir yayının farklı bölümlerine doğrudan atlamak için.

Ancak, YouTube TV’de ayrıca genellikle fiyatlarını yükseltti, rakipleri gibi, daha fazla programlamaya eklendiğinden, aylık 35 $ ‘lık lansman fiyatından şimdi aylık 65 $’ a çıkıyor. Geçen yıl müşterileri Disney’e ait 18 kanalı bir noktada kaybedecekleri, ancak sürekli erişim sağlamak için son dakika anlaşmasına varacakları konusunda uyararak, sözleşme anlaşmazlıklarıyla da iç içe geçti. Bazı tüketiciler için bu tür tuhaflıklar, ücretli TV günlerinde karşılaştıkları ve akışa geçişle geride bırakmayı umdukları şeylere çok benziyor.

Bu, fiyat artışlarına ve tüketicilerin abonelik dolarının Netflix gibi isteğe bağlı hizmetlere bağlandığı ve Pluto TV gibi ücretsiz yayıncıların canlı televizyona alternatifler sunduğu daha geniş rekabet ortamına ek olarak büyümeyi de engelliyor olabilir.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/12/youtube-tv-now-has-topped-5-million-subscribers-and-trialers-says-google/

Yorum yapın