Google, resmi lansmandan önce son Android 13 beta sürümünü yayınladı – Teknolojik Haberler


Google’ın sahip olduğu piyasaya sürülmüş dördüncü ve son Android 13 beta, şirketin “sadece birkaç hafta uzakta” olduğunu söylediği resmi lansmanından önce. Google, geçen ay Android 13 beta 3 ile platform kararlılığına ulaştığı için bu son güncellemede pek fazla değişiklik yok.

Şubat ayında ilk geliştirici betasını yayınlayan şirket, Mayıs ayında düzenlediği geliştirici konferansında ikinci genel beta sürümünün yayınlanmasıyla dikkat çeken duyurular yaptı. Önceki Android 13 betaları, bir uygulamanın erişebileceği resimleri sınırlamak için bir bildirim izin aracı ve fotoğraf seçicinin yanı sıra temalı uygulama simgeleri ve uygulama başına dil desteği de dahil olmak üzere birçok yeni özellikle piyasaya sürüldü. Yeni Bluetooth LE Audio standardı için de destek var. Android 13 ayrıca, Google’ın sunduğu tablet optimizasyonlarını da geliştirir. 12L.

Android Geliştirici İlişkileri Direktörü Maru Ahues Bouza, “Resmi Android 13 sürümü hemen öncesinde, tüm uygulama ve oyun geliştiricilerinden son uyumluluk testinizi tamamlamalarını ve uyumluluk güncellemelerinizi son sürümden önce yayınlamalarını istiyoruz” dedi. a Blog yazısı.

Blog yayınında Google, geliştiricilere, güncellemenin Pixel cihazları ve Android Emulator için Android 13’ün bir sürüm adayı derlemesini içerdiğini ve SDK ve NDK API’leri, uygulamaya yönelik sistem davranışları ve kısıtlamalar dahil olmak üzere uygulamaya yönelik tüm yüzeylerin nihai olduğunu söylüyor. SDK olmayan arayüzler. Bunlar ve en son düzeltmeler ve optimizasyonlarla Google, son betanın geliştiricilere testlerini tamamlamak için ihtiyaç duydukları her şeyi verdiğini söylüyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/google-releases-final-android-13-beta/

Yorum yapın