Google, Pixel 3 ve Pixel 3 XL için önemli, hayat kurtaran güncellemeyi yayınladı


TL; DR

  • Google, Pixel 3 ve Pixel 3 XL için yeni, beklenmedik bir güncelleme sunuyor.
  • Telefonlar artık arama yapmaya devam edebilmeleri için VoLTE dolaşım desteği alıyor.

Google, Pixel 3 ve Pixel 3 XL için beklenmedik bir güncelleme yayınladı.

İki amiral gemisi 2018’de piyasaya sürüldü ve son güncellemelerini Ekim 2021’de alması gerekiyordu. Ancak Google, bu yıl Şubat ayında telefonlara, ayın güvenlik düzeltme ekini içeren başka bir güncelleme yayınladı. Şimdi, telefonlar için kesinlikle son güncelleme olabilecek olan Google, onlara VoLTE (LTE üzerinden Ses) dolaşım yetenekleri verdi.

VoLTE dolaşım desteğinden başka sunacak bir şeyi olmayan küçük bir güncelleme olsa da, eski amiral gemilerini elinde tutanlar için önemli bir güncelleme.

Pixel 3 serisi güncellemesi neden önemlidir?

Taşıyıcılar şu anda ABD’deki 2G ve 3G ağlarını aşamalı olarak kaldırma sürecindeler. Eski teknoloji günbatımında Google’ın yeni güncellemesi, Pixel 3 telefonlarına LTE üzerinden arama yapma seçeneği sunacak ve onları gereksiz olmaktan kurtaracak.

Şirket daha önce VoLTE veya VoLTE dolaşımını desteklemeyen telefonların, 911’e yapılan aramalar dahil olmak üzere sesli arama hizmetlerini veya 3G ağları kapatıldığında bağlantılarını kaybedebileceğini açıklamıştı. Bu nedenle, arama yapmak için Pixel 3 veya 3 XL’nizi kullanmaya devam etmek istiyorsanız en son güncellemeyi almalısınız.

Google, aşağıdaki açıklamada güncellemeyi onayladı: 9to5Google:

Haziran 2022’de Google, birçok ABD ve küresel operatör için VoLTE dolaşımını etkinleştiren bir yazılım güncellemesi yayınladı. Bu, operatörünüz VoLTE dolaşımını destekliyorsa, birçok Pixel cihazının ABD’de VoLTE ile dolaşmasına olanak tanır. Daha fazla bilgi için operatörünüze başvurun.

En son sürümleri almakla ilgileniyorsanız, bunları aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.Kaynak : https://www.androidauthority.com/google-pixel-3-volte-update-3181050/

Yorum yapın