Google, Optimize’ın fişini çekiyor


Google’ın Optimize and Optimize 360 ​​web sitesi testi ve analiz araçları 30 Eylül 2023’ten sonra kullanılamayacaktır. Müşterilerin Optimize and Optimize 360 ​​üzerindeki kişiselleştirmeleri ve denemeleri 30 Eylül’e kadar devam edebilir, ancak bu tarihte halen etkin olan araçlar sona erecektir. şirket dedi.

İçinde 20 Ocak’ta yayınlanan bültenGoogle, her büyüklükteki işletmenin kullanıcı deneyimlerini iyileştirmesine olanak sağlama taahhüdünü sürdürdüğünü ve Google Analytics 4’te A/B testine yatırım yaptığını söyledi. 31 Temmuz 2019’da kullanıma sunuldu, Google Analytics 4 web siteleri arasındaki etkileşimi ve trafiği ölçmek için bir analitik hizmetidir.

Google, müşterilerin tüm geçmiş verilerini Optimize kullanıcı arayüzlerinden indirmelerini teşvik eder. Müşteriler, geçmiş verileri indirmek için Optimize rapor verilerinizi dışa aktarın bağlantı. Geçmiş ham verilerinize erişmek için Google Analytics Veri API’sı.

2023’ün ilk yarısında Google Analytics 360 (Universal Analytics) sözleşmelerini uzatan veya yenileyen herkes, hizmet tarihleri ​​30 Eylül’de veya öncesinde biten Optimize 360 ​​sözleşmelerini yenileyebilecek. Google Analytics 4 sözleşmeleri imzalamış olanlar, Optimize 360 ​​sözleşmelerini imzalayamazlar ancak kullanımdan kaldırma tarihine kadar Google Analytics 4 ile entegrasyon yoluyla Optimize’a erişebilir.

30 Eylül gün batımı tarihinden sonra alınan Optimize 360 ​​siparişleri bu tarihe revize edilecektir.

Telif hakkı © 2023 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.infoworld.com/article/3686102/google-pulls-the-plug-on-optimize.html#tk.rss_all

Yorum yapın