Google, kalan Hangouts kullanıcılarından Chat’e geçmelerini istemeye başladı – Teknolojik Haberler


Google’ın sahip olduğu ilan edildi Bugünden itibaren, hâlâ mobil cihazlarda Hangouts kullanan kişiler, Gmail’de veya Chat uygulamasında Chat’e geçmelerini isteyen bir uygulama içi istem görecek. Şirket, Google Hangouts’u Kasım ayında resmi olarak kapatmaya çalışırken, yeni istemin kalan kullanıcıların Chat’e geçmesine yardımcı olacağını söylüyor.

Şirket, Hangouts Chrome uzantısını kullanan kişilerden web üzerinde Chat’e geçmelerinin veya Chat web uygulamasını yüklemelerinin isteneceğini söylüyor. Temmuz ayında, web üzerinde Gmail’de Hangouts kullanan kişiler Gmail’de Sohbet’e yükseltilecek. Google, herkesi Chat’e geçiş yapmaya teşvik etse de, web üzerinde Hangouts’un bu yılın sonlarına kadar kullanılabilir olmaya devam edeceğini belirtiyor. Kullanıcılar, Web’deki Hangouts’un web’deki Chat’e yönlendirmeye başlamasından en az bir ay önce bir ürün içi bildirim görür.

Google Hangouts'tan Chat'e geçiş yapın

Resim Kredisi: Google

Şirket, çoğu insan için sohbetlerin otomatik olarak Hangouts’tan Chat’e taşınacağını, ancak verilerinin bir kopyasını saklamak isteyen kullanıcıları, Hangouts artık mevcut olmadan önce verilerini indirmek için Google Takeout’u kullanmaya teşvik ettiğini söylüyor.

Google Chat ürün müdürü Ravi Kanneganti blog yazısında “Google Chat, Google Workspace’te modern ve entegre bir deneyim sunuyor” dedi. “Chat’in geleceği için büyük hedeflerimiz var ve önümüzdeki aylarda doğrudan arama, Spaces’ta hat içi ileti dizisi oluşturma ve birden çok görüntüyü paylaşma ve görüntüleme yeteneği gibi daha da fazla özellik göreceksiniz. Kalan Hangouts kullanıcılarını Chat’e getirmek için bu son adımı atarken, kullanıcıların Chat’i oluşturmak ve ortak çalışmak için güçlü bir yer haline getirmeye yönelik sürekli yatırımımızı takdir edeceklerini umuyoruz.”

Google, Chat’e geçmenin kullanıcılara başkalarıyla bağlantı kurmak ve işbirliği yapmak için daha iyi bir yol sağlayacağını söylüyor. Kullanıcıların Dokümanları, Slaytları veya E-Tabloları yan yana düzenleme ile düzenleyebileceğini belirtir. Sohbet ayrıca kullanıcılara, konuya dayalı işbirliği için ayrılmış bir yer olan Spaces’a erişim sağlayacaktır. Kullanıcılar ayrıca gruptaki birini bilgilendirmek için @bahsetmelere erişebilecek ve ayrıca GIF gönderme olanağına sahip olacak.

Bugünkü duyuru, Google’ın Ekim 2020’de herkesin Hangouts’tan Chat’e ücretsiz geçiş yapmasına izin vereceğini söylediği gibi geldi. Chat, başlangıçta yalnızca iş kullanıcıları için Slack benzeri mesajlaşma hizmeti olması gerekiyordu, ancak o zamandan beri tüketiciler için ücretsiz olarak kullanılmaya başlandı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/27/google-prompting-remaining-hangouts-users-migrate-chat/

Yorum yapın