Google Haritalar’ın Artık LGBTQ+ Sahipli İşletmeler İçin Bir Etiketi Var


Bir kadın, yeni bir koronavirüs pandemisi sırasında Orlando Vineland Premium Outlets alışveriş merkezindeki bir pencerede LGBTQ+ Onur Ayı'na desteği gösterdiğinden, Columbia mağazasının dışında COVID-19'un yayılmasını engellemek için yüz maskesi takıyor, Haziran Pazar 20, 2021, Orlando, Florida'da.

İşletmeler artık Google Haritalar’da kendi kendilerini tanımlamayı seçebilirler.
Fotoğraf: Phelan M. Ebenhack (AP)

Google yeni bir etiket tanıttı Google Haritalar’da bulunan ve insanların yerel işletmeleri bulmasına ve desteklemesine yardımcı olması amaçlanan bir dizi etikete ek olarak, işletmelerin kendilerini LGBTQ+ sahibi olarak tanımlamalarına olanak tanıyan Haritalar ve Arama. Aynı zamanda yeteneği ile birlikte gelir ilgili herhangi bir tacizi bildirmek için.

Çarşamba günü şirket ilan edildi Google’da doğrulanmış bir işletme profiline sahip ABD’deki satıcıların kullanımına sunulan yeni özellik. Platformda hâlihazırda var olan diğer etiketler, Siyahların sahip olduğu, Latinlerin sahip olduğu, kıdemlilerin sahip olduğu ve kadınların sahip olduğu işletmelerdir. Etiketler, işletme sahibi tarafından eklenmelidir ziyade topluluk üyeleri tarafından. Etiketler eklendikten sonra Google Haritalar’da ve LGBTQ+’a ait işletmeler için arama sonuçlarında görünecek. Google’ın şu anda kendi kendini tanımlayan etiketleri doğrulamak için bir sistemi yoktur, ancak etiketin işletmenin kendisi tarafından eklendiğini açıkça ortaya koymaktadır.

Google Haritalar'dan bir ekran görüntüsü "LGBTQ sahibi" etiket

illüstrasyon: Google Haritalar

Google zaten araçlar ve kaynaklar İşletme sahiplerinin Google Haritalarına ve Arama sonuçlarına “LGBTQ dostu”, “Transseksüel güvenli alan” ve “Cinsiyetten bağımsız tuvalet” gibi belirli etiketler eklemelerine olanak tanıyan LGBTQ+ dostu işletmeler arayan kişiler için geçerlidir.

Google’da ürün ve pazarlama dahil etme lideri Mackenzie Thomas, “Bu, küresel olarak mevcut olan LGBTQ+ dostu ve transseksüel güvenli alan özellikleriyle yaptığımız önceki çalışmalarımızı temel alıyor ve yalnızca işletmelerin profillerine ekleyebileceği daha nesnel bir özellik sunuyor” dedi. Beyan.

İçin Ekle etiket, işletme sahiplerinin profillerine gitmeleri, ‘profili düzenle’yi tıklamaları ve ‘işletme bilgileri’ni seçmeleri gerekir. ‘Daha fazla’ sekmesinde, işletme sahiplerinin tanımlayabileceği kategorilerin bir listesi olacaktır. Google ayrıca, işletme sahiplerinin, etiketleri nedeniyle müşterilerden aldıkları herhangi bir suistimal veya tacizi bildirebilecekleri bir sisteme sahiptir. Şirket, “İşletmenizin, seçtiğiniz kimliğe sahip birine ait olduğunu belirlemeniz sonucunda aldığınıza inandığınız olumsuz veya kötü niyetli yorumları bildirebilirsiniz” yazdı. “Google, her raporu araştıracak ve uygun eylemi gerçekleştirmek için çaba gösterecektir.”Kaynak : https://gizmodo.com/google-maps-adds-lgbtq-owned-business-label-1849094880

Yorum yapın