Google Haberler, Masaüstünde Süper Tatlı Yeniden Tasarım Aldı


Yeniden tasarlanmış bir versiyonu Google Haberleri yerel haberlere, bilgi kontrolüne ve kişiselleştirilmiş konulara daha fazla vurgu yaparak masaüstü kullanıcılarına sunuluyor.

Yeniden tasarım hakkında konuşan Google, “Masaüstünde Google Haberler’e yönelik yeni görünümümüz, okuyuculardan aldığımız geri bildirimlerden ilham aldı. En çok okunan haberleri, Yerel haberleri ve kişiselleştirilmiş seçimleri sayfanın en üstüne getirerek en önemli haberleri yakalamayı kolaylaştırdık.”

Kullanıcıların fark edeceği gibi, tam olarak değişen şey bu. Google Haberler ana sayfasında (diğer adıyla Brifinginiz), sağ tarafta yerel hikayeleriniz için geniş bir bölüm ve hemen aşağıda “Sizin için seçtiklerimiz” bulacaksınız. Yerel haberler sekmesinde, takip etmek istediğiniz ek yerleri de hızlı bir şekilde ekleyebilirsiniz. Örneğin, şu anki küçük kasabamı ekledim ama aynı zamanda California’daki memleketimi de ekledim.

En Çok Okunan Haberler ve Yerel Haberlerin altında Konuları bulacaksınız. Kişisel olarak önemsediğiniz şeylere derinlemesine dalabileceğiniz yer burasıdır. Artan teknoloji haberlerini, eğlence haberlerini ve spor haberlerini görüntüleyebilirsiniz.

Ve yanlış bilgilerin yakın zamanda ortadan kalkmamasıyla Google, platformdaki gerçekleri kontrol etme yöntemini de genişletti.

Çevrimiçi olarak karşılaştığınız bilgiler hakkında daha bilinçli kararlar vermenize yardımcı olmak için, daha fazla bağlam sağlamak için masaüstünde Google Haberler’deki Doğruluk Kontrolü bölümümüzü genişlettik. Manşetlere ek olarak, artık bağımsız kuruluşlardan gerçekleri kontrol edilen değerlendirmeyle birlikte yapılan orijinal iddiayı göreceksiniz.

Yeniden tasarlanan Google Haberler şu anda masaüstünde kullanılabilir. Al işte.

Google Haber Bağlantısı

// GoogleKaynak : https://www.droid-life.com/2022/06/22/google-news-gets-redesign-on-desktop-with-more-local-news-more-fact-checking/

Yorum yapın