Google, Galaxy S23 piyasaya çıktığında yeni Hızlı Eşleştirme özelliğini kullanıma sunabilir


Android 13 Hızlı Eşleştirme

C. Scott Brown / Android Kurumu

TL;DR

  • Google, bir sonraki Android telefonunuzun kurulumunu kolaylaştırabilir.
  • Kod satırları, Google’ın Fast Pair tarafından desteklenen cihazlar listesine Android telefonları ekleyebileceğini ima ediyor.
  • Google, Galaxy S23 lansmanıyla aynı gün destek vermeyi planlıyor olabilir

Android’in Hızlı Eşleştirme özelliğinin amacı, yeni cihazların kurulumunu hızlandırmak ve kolaylaştırmaktır. Şu anda kulaklıklar ve akıllı saatler gibi cihazları destekliyor ve eninde sonunda izleyici etiketleri ve ekran kalemleri için destek sağlayacak. Yakın zamanda yapılan bir APK sökümü, Google’ın yakında bu listeye yeni bir cihaz ekleyebileceğini gösteriyor: Android telefonlar.

Bir APK’nın parçalanması sırasında bulunan kod satırları, Google’ın bir rapora göre Android telefonlar için destek eklemeyi planladığını gösteriyor. 9To5Google. Hızlı Eşleştirme’ye yetenek eklendiğinde, yeni bir telefon kurmanın acısını esasen ortadan kaldıracaktır.

Akılda tutulması gereken bir şey, APK sökme işleminin, bir uygulamanın bir sürümü içindeki dosyaların derlenmesi olduğudur. Bu durumda, Google Play Store’un en son sürümüdür. Dosyalarda bulunan kod satırları, gelecekteki özellikler hakkında veriler içerebilirken, bu verilerin yorumlanması mükemmel olmayabilir ve bunların halkın eline geçeceğinin garantisi yoktur.

Göre 9To5Googleadlı kullanıcının bulgularına göre, özellik, cihazınızın yakındaki henüz kurulmamış bir Android telefonu algılamasına olanak verebilir. Bir cihazı QR kodu kullanarak kurmaya benzer şekilde Hızlı Eşleştirme, bilgilerinizi yeni telefona taşımak için ihtiyaç duyduğunuz uygulamayı yüklemenize yardımcı olur.

Satış noktası, Google’ın Samsung’un Galaxy S23 lansmanı sırasında destek sunmayı planladığını gösteren kanıtlar gördüğünü söylüyor. Bu, telefonlarını S23’e yükseltmek isteyenler için mükemmel bir zamanlama olacaktır.Kaynak : https://www.androidauthority.com/android-fast-pair-3271373/

Yorum yapın