Google Fotoğraflar’da fotoğraflar nasıl paylaşılır?


Hesabınıza içerik yükledikten sonra Google Fotoğraflar üzerinden insanlarla paylaşabilirsiniz. Süreç hızlı ve kolaydır; ancak, Google Fotoğraflar’da yalnızca belirli durumlarda yararlı olan birkaç niş seçenek daha mevcuttur. Bu kafa karıştırıcı olabilir, bu yüzden fotoğraflarınızı ve videolarınızı Google Fotoğraflar’da paylaşmaya nasıl başlayabileceğinizi hızlıca açıklayalım.

DEVAMINI OKU: Google Fotoğraflar’a nasıl fotoğraf yüklenir

KISA CEVAP

Android ve iOS’ta Google Fotoğraflar’dan fotoğraf ve video paylaşmak için Google Fotoğraflar mobil uygulamasını açın. Paylaşmak istediğiniz herhangi bir görüntü veya videoya uzun basın ve Paylaşmak sağ üst köşedeki düğme.

Bilgisayarınızda Google Fotoğraflar’dan fotoğraf ve video paylaşmak için tarayıcınızda Google Fotoğraflar web sayfasına gidin. Farenizi üzerine getirerek ve onay işaretine tıklayarak paylaşmak istediğiniz herhangi bir fotoğrafı veya videoyu seçin. seçin Paylaşmak sağ üst köşedeki düğme.


ANAHTAR BÖLÜMLER

Google Fotoğraflar, tek seferde veya birden fazla fotoğraf ve videoyu aynı anda paylaşmanızı çok kolaylaştırır. Bilgisayarınızda bir sürü dosyayı taşımanız gerekmediğinden ve üzerinde çalışacağınız tüm içerik bulut depolamada olduğundan, dosya paylaşım süreci hızlıdır ve büyük mesafeler kat edebilir.

Fotoğraflar ve videolar nasıl paylaşılır (Android ve iOS)

Fotoğrafları ve videoları paylaşmanın en doğal yolu doğrudan mobil cihazınızdandır. Genellikle Instagram gibi bir sosyal medya uygulamasını açabilir ve ardından fotoğrafınızı veya videonuzu oradan paylaşabilirsiniz. Ancak, belirli fotoğrafları belirli kişilerle paylaşmak istiyorsanız, her zaman Google Fotoğraflar’a giderek fotoğraf ve videoları bu şekilde paylaşma seçeneğiniz vardır.

Başlamak için Android veya iOS mobil cihazınızda Google Fotoğraflar mobil uygulamasını açın. Paylaşmak istediğiniz herhangi bir fotoğraf veya videoya uzun basın (basılı tutun); bu onu seçecektir. Birden fazla fotoğraf veya video seçmek istiyorsanız, bu ekrandan başka paylaşmak istediğinize dokunarak ilerleyebilirsiniz.

telefon ekran görüntüsünden google fotoğrafları paylaşma 1

Curtis Joe / Android Otoritesi

Devam etmeye hazır olduğunuzda, düğmesine basın. Paylaşmak açmak için uygulamanın sağ üst köşesindeki Menüyü paylaş.

telefon ekran görüntüsü paylaşım menüsünden google fotoğrafları paylaşma

Curtis Joe / Android Otoritesi

Paylaş menüsü iki bölüme ayrılmıştır: Google Fotoğraflar’da gönder ve Uygulamalarla paylaş.

Google Fotoğraflar’da gönder

Bu ilk bölüm, Google Kişiler listenizdeki, Google hesabı olan ve kendi istekleriyle Google Fotoğraflar’a erişebilen kişilere ayrılmıştır.

seçersen Google Fotoğraflar’da gönder, seçtiğiniz alıcıya/alıcılara göndererek yeni bir konuşma açacaksınız. Bunu neredeyse Facebook Messenger’a gidip biriyle yeni bir sohbet başlatmak gibi düşünün. Bir grup oluşturma ve fotoğrafları ve videoları doğrudan birden fazla kişiye gönderme seçeneğine sahipsiniz. Yeni Grupveya Google kişilerinizdeki herhangi bir alıcıyı seçebilirsiniz.

Şunu yazan bir e-posta alacaklar:[your name] paylaşılan [the content you selected] seninle.” Örneğin, bir arkadaşımla bir fotoğraf paylaştıysam, “Curtis Joe paylaşılan bir fotoğraf seninle.”

telefon ekran görüntüsü e-postasından google fotoğrafları paylaşma

Curtis Joe / Android Otoritesi

Mesajın altında, paylaşılan içeriği Messenger tarzı bir konuşma sayfasında görmek için tıklayabilecekleri bir düğme olacaktır.

telefon ekran görüntüsü haberci stili sayfasından google fotoğrafları paylaşma

Curtis Joe / Android Otoritesi

Alternatif olarak, Google Fotoğraflar uygulamasını açıp Paylaşım nelerin paylaşıldığını görebilecekleri alt kısımdaki sekme. Bu, Messenger sohbetine veya sohbetine benzer şekilde çalışır ve burada paylaşılan resimleri de kaldırabilirsiniz.

Uygulamalarla paylaş

telefon ekran görüntüsü paylaşımından uygulamalarla google fotoğrafları paylaşma

Curtis Joe / Android Otoritesi

Uygulamalarla paylaş Paylaş menüsünün alt bölümünü kaplar ve evrensel olarak en uygulanabilir olanıdır. Burada, simgesine dokunarak resminize bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Bağlantı oluştur. Bu bağlantıyı herkesle paylaşabilirsiniz ve bir Google hesabı olsun ya da olmasın, seçtiğiniz içeriği görebilirler.

Fotoğraflarınızı ve videolarınızı doğrudan diğer sosyal medya uygulamalarıyla da paylaşabilirsiniz. Buna Instagram, WhatsApp, Twitter, Facebook ve daha fazlası dahildir. Hatta buradan diğer sosyal medya uygulamalarındaki kişilerin doğrudan mesajlarına Google Fotoğraflar’dan resim ve video gönderebilirsiniz.

Bilgisayarınızdan fotoğraf ve videolar nasıl paylaşılır

Telefonunuz yanınızda değilse, istediğiniz zaman fotoğraf ve videoları paylaşabilirsiniz. Google Fotoğraflar web sitesi.

Bunu yapmak için bilgisayarınızda bir tarayıcı açın ve Google Fotoğraflar web sitesine gidin. Farenizi paylaşmak istediğiniz fotoğraf veya videonun üzerine getirin. Sol üst köşede gri bir onay işareti görünecektir; maviye çevirmek için tıklayın ve seçme o içerik parçası. Paylaşmak istediğiniz diğer fotoğraflar ve videolar için hepsini bir kerede seçmek için aynısını yapın.

google fotoğraflarını masaüstünden paylaşma 1

Curtis Joe / Android Otoritesi

Paylaşmak istediğiniz her şeyi seçtikten sonra, Paylaşmak sağ üst köşedeki düğme. bu açılacak Menüyü paylaş.

bir bilgisayardan google fotoğrafları paylaşma 2

Curtis Joe / Android Otoritesi

Masaüstü deneyiminin uygulamada paylaşımdan farklı olduğu yer burasıdır.

Google Fotoğraflar’da gönder hemen hemen aynıdır; seçebilirsin Yeni Grup seçilen fotoğrafları ve videoları birden fazla kişiye göndermek veya doğrudan kişilere göndermek için. Ancak en altta yalnızca üç seçeneğiniz var: Bağlantı oluştur, Facebookve heyecan.

Bilgisayarınızdaki Google Fotoğraflar’dan istediğiniz fotoğraf ve videoları paylaşmak için durumunuza en uygun yöntemi seçin.

Paylaşılan fotoğraflar ve videolar nasıl yönetilir (mobil uygulama)

Daha önce de belirtildiği gibi, Google Fotoğraflar içeriğini doğrudan diğer kişilerle paylaşabilirsiniz. Paylaşılan içeriğinizi ve bunu kiminle paylaştığınızı görmek için Paylaşım Android veya iOS için Google fotoğraflar mobil uygulamasındaki sekme.

Herhangi bir konuşmada paylaşılan içeriğinizi yönetmek için alıcının adına veya gruba dokunarak o konuşmayı seçin. Alternatif olarak, bir bağlantı aracılığıyla paylaştıysanız, paylaşılan tarih olarak görünebilir. Bunu da seçebilirsiniz.

mobil cihazdan paylaşılan fotoğrafları yönetme 1

Curtis Joe / Android Otoritesi

Yönetmek için o konuşmadaki herhangi bir fotoğrafa veya videoya dokunun.

  • seçerek silebilirsiniz. Kaldırmak veya Albümden kaldır
  • seçebilirsiniz Albüm kapağı olarak kullan
  • Yapabilirsiniz İndirmek içerik
  • Ve dahası.

Paylaşılan fotoğraflar ve videolar nasıl yönetilir (web sitesi)

bilgisayardan paylaşılan fotoğrafları yönetme

Curtis Joe / Android Otoritesi

Google Fotoğraflar web sitesine gidin ve Paylaşım Paylaşılan fotoğraflarınızı ve videolarınızı yönetmek için sekme. Paylaşılan resimleri veya videoları yönetmek için burada görünen herhangi bir konuşmayı seçebilirsiniz. Bu, fotoğraf veya videoyu silmeyi, albüm kapağı yapmayı ve daha fazlasını içerir.

“İş ortağı paylaşımı” nedir ve bunu nasıl kurarsınız?

ortak hesap 1

Curtis Joe / Android Otoritesi

Google, “partner paylaşımı” aracılığıyla bir ortakla fotoğraf paylaşmanıza olanak tanır. Gittiğinizde bu düğme sol alt köşede görünür. Paylaşım Google Fotoğraflar’daki sekme. Bu, seçtiğiniz kişilerle geniş fotoğraf gruplarını (isterseniz her şeyi bile) paylaşmanıza olanak tanır.

ortak hesap 2

Curtis Joe / Android Otoritesi

İlk adım Partnerinizi seçin. tıkladığınızda Başlamak düğmesini tıkladığınızda, diğer Google kişilerinin bir listesini alırsınız. Devam etmek için listeden partnerinizi seçin.

iş ortağı hesabı ekleme

Curtis Joe / Android Otoritesi

Bundan sonra, ortağınıza neye erişim izni vereceğinizi seçmelisiniz. Bu içerir Tüm fotoğraflar veya Belirli kişilerin fotoğrafları. Ayrıca paylaşmak istediğiniz görsellerin tarihleri ​​açısından ne kadar geriye gitmek istediğinizi de seçebilirsiniz.

ortak hesap 4

Curtis Joe / Android Otoritesi

Son olarak, seçin Davetiye gönder üzerinde Onaylamak bitirmek için ekran.

Google Fotoğraflar'da davetiye gönder

Curtis Joe / Android Otoritesi

Evet! seçebilirsiniz Bağlantıyı kopyala fotoğraflarınızı ve videolarınızı bağlantı olarak herkesle paylaşmak için.

Her şeyi istediğiniz kişiyle paylaşmak için “partner paylaşımı” ayarlayabilirsiniz.

şuraya git Paylaşım Google Fotoğraflar web sitesinde veya mobil uygulamada sekme. Fotoğraflar ve videolar sizinle paylaşıldıysa, burada görünecekleri yer burasıdır.Kaynak : https://www.androidauthority.com/share-google-photos-3098721/

Yorum yapın