Google Cloud, üç yenilikçi büyük veri girişiminin büyümesini nasıl desteklediğini ortaya koyuyorGoogle Bulut bugün, üç benzersiz girişimin “Veri Bulutuveri merkezli işletmelerinin temeli olarak Google BigQuery, Cloud Storage ve Vertex AI gibi hizmetleri kullanıyor.

Google Cloud’da veritabanı ve analitikten sorumlu başkan yardımcısı ve genel müdür olan Gerrit Kazmaier, bir blog gönderisinde Ocient Inc., SingleStore Inc. ve Glean Technologies Inc.’in bilgiyi dönüştüren tamamen yeni ürünler oluşturmak için şirketin büyük veri teknolojilerini nasıl kullandığını vurguladı. müşterileri için gerçek zamanlı değere dönüştürüyor.

Kazmaier, “Veriler, günümüzde kuruluşlar için en değerli varlıklardan biridir” dedi. “Hastaneler için daha iyi sağlık görünümleri oluşturmak, insanların iş arkadaşlarıyla zamanında içgörü paylaşmalarını sağlamak ve ürünlerini ve işlerini bir veri bulutunda oluşturan girişimler için giderek daha temel bir yapı taşı olmak gibi inanılmaz şeyler yapma konusunda işletmeleri güçlendirebilir. ”

Eski işletmelerin trilyonlarca veri kaydından gerçek zamanlı içgörüler elde etmek için verileri büyük ölçüde paralel olarak işlemesini sağlayan hiper ölçekli bir veri ambarı ve analitik girişimidir. Veri ambarı mimarisi, NVMe katı hal sürücülerindeki depolamaya bitişik bilgi işlemle tasarlanmıştır.

Bu, yüksek hacimli veri kümelerinden sürekli bilgi alınmasını sağlar. Ayrıca, müşterilerin inanılmaz yüksek hızlarda işlenen veri sorgularını Ocient’in üstün fiyat-performans olarak adlandırdığı şekilde dönüştürmesine, yüklemesine ve ardından analiz etmesine yardımcı olmak için veritabanı içi ayıklama, işlem yapma ve yükleme ve makine öğrenimi kullanır.

Platformunun muazzam ölçeği göz önüne alındığında şirket, dosya yükleme için Google Cloud Storage’a, analiz araçlarını çalıştırmak için Google Compute Engine’e ve yüksek ölçeklenebilirlik, daha iyi güvenlik ve daha hızlı analiz sağlamak için Google’ın ağ araçlarına güveniyor.

Kazmaier, “Yalnızca üç ayda Ocient, işletmelerin Google Cloud’daki dönüşüm iş yüklerini desteklemek için Google Cloud kullanımını iki kattan fazla artırdı” dedi.

Tek Mağaza Google Cloud’a giderek daha fazla bağımlı hale gelen, hızla büyüyen başka bir girişim. Kısa bir süre önce Google Cloud Marketplace üzerinde platformunu kullanıma sunan şirket, büyük veri kümelerine düşük gecikmeli erişim sağlayan bir hizmet sunuyor. İşlemleri ve analitiği SingleStoreDB olarak bilinen tek bir birleşik veri motoruna getirerek geliştiriciler için uygulama geliştirmeyi basitleştirmeye yardımcı olur.

Kazmaier, “Singlestore, ölçeklenebilir ve yüksek düzeyde kullanılabilir bir uygulama sağlamak için Google Cloud hizmetleriyle entegre oluyor” dedi. “SingleStore, Google Cloud Marketplace’te daha fazla müşteriye ulaşarak işini büyütmenin yanı sıra, veritabanı çözümlerini dünyanın dört bir yanındaki müşterilere sunmalarını sağlayacak olan Google Cloud ile pazara açılma stratejisini oluşturduğunu bugün duyuruyor. ”

gelince toplamak, şirkete göre, bir kuruluşun dağıtılan uygulamalarının tamamında sorguları aramak ve işlemek için tasarlanmış güçlü, birleşik bir arama aracını ölçeklendirmek için Google Cloud’un veri hizmetlerini kullanıyor. Araç, herhangi bir işyeri uygulamasıyla ilgili sorgulara anında kişiselleştirilmiş yanıtlar sağlamak için davranışı, bağlamı, dili ve ilişkileri anlayabilir. Glean, arama ve bilgi keşfi araçlarını Cloud SQL, Google Kubernetes Engine, Vertex AI, Dataflow ve BigQuery dahil olmak üzere Google Cloud hizmetlerinin bir kombinasyonunu kullanarak oluşturduğunu açıkladı.

Şirket, yalnızca Google’ın hizmetlerine dayanarak daha çevik hale geldiğini ve çok daha hızlı yinelenebileceğini söylüyor. Geliştirici ekibi, zamanının çoğunu arama araçlarının performansını, yanıtlarının alaka düzeyini ve kullanım kolaylığını iyileştirmeye odaklayabilir.

Bugün Glean, arama araçlarının Google Cloud Marketplace aracılığıyla kullanıma sunulacağını görecek olan Google Cloud ile resmi bir ortaklığa girdiğini duyurdu.

Resim: Google

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Services ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha pek çok aydın ve uzmanın yer aldığı topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2023/01/25/google-cloud-reveals-powering-growth-trio-innovative-big-data-startups/

Yorum yapın