Google Cloud, geliştiricilere oyun motoru sunmak için Hintli startup SuperGaming ile iş birliği yapıyor • Teknolojik Haberler


Google Cloud ile ortaklık kurdu Süper Oyun Hintli oyun girişiminin tescilli oyun motoru SuperPlatform’u dünya çapındaki geliştiricilere sunmak için Android üreticisinin odak noktasını oyun endüstrisine genişletmek için attığı bir dizi adımın en sonuncusu.

Arama devinin bulut kolu Perşembe günü yaptığı açıklamada, ortaklığının bir parçası olarak, dünya çapındaki geliştiricilerin canlı operasyonlarını, eşleştirmeyi, oyuncu ilerlemesini ve verilerini, analizlerini, sunucu ölçeklemelerini yönetmelerine yardımcı olmak için Pune merkezli girişimin oyun motorunu sunacağını söyledi. ticaret. Bu araçlar, firmaların oyunlarını sürdürmelerine, optimize etmelerine ve ölçeklendirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Oyun motorunu mobil cihazlar için resmi PAC-MAN oyununun yanı sıra kendi oyunlarında kullanan sonradan görme SuperGaming, MaskGun, Silly Royale ve Tower Conquest gibi mobil oyunlarının milyonlarca kez indirilmesini sağladı.

SuperGaming başlangıçta kendi oyunlarına güç sağlamak için SuperPlatform’u geliştirdi ve 2019’da hizmeti diğer geliştiricilere lisanslamaya başladı.

Süper Platform

Görsel Kaynakları:

İki firma birbirine yabancı değil. SuperGaming’in kurucu ortağı ve CEO’su Roby John, Teknolojik Haberler’a yaptığı bir röportajda, SuperGaming’in başlangıçta bulut ihtiyaçları için AWS’ye güvendiğini, ancak “önemli miktarda tasarruf” gibi avantajları gördükten sonra birkaç yıl önce Google Cloud’a geçtiğini söyledi.

John, bu hareketin, platformu geliştiriciler için bağımsız bir yazılım satıcısı olarak Google Cloud aracılığıyla kullanılabilir hale getirmek için çarkları harekete geçirdiğini söyledi. “Platformumuzu şimdiden en iyi müşterilerimizin %70’ine güç sağlayan Google Cloud’a getirdiğim için çok heyecanlıyım” diye ekledi.

Geliştiriciler, Azure’un yanı sıra AWS’de SuperPlatform’u kullanma seçeneğine sahip olmaya devam edecek, ancak ortaklık sonucunda SuperGaming’in tercihi Google Cloud olacak.

John, potansiyel bir ortaklık hakkında konuşmadan önce, SuperGaming’in yakında çıkacak olan battle royale oyunu Indus için bulut platformunu kullanmak üzere Google Cloud mühendisleriyle yakın bir şekilde çalıştığını söyledi. Her iki taraftaki ekipler, ortaklığı çok organik bir şekilde getirmeye yardımcı olan içgörü alışverişinde bulundu, dedi.

“Ortaklık, tamam, işte bilgisayarlar, altyapı ve geri kalan her şey burada demenin ötesinde. Google Cloud Hindistan’ın genel müdürü Bikram Singh Bedi, ortak görüşmede, “Bu, toplu olarak nasıl bir araya gelebileceğimizi ve başarılı bir iş hedefiyle nasıl bir araya gelebileceğimizi söylemekle ilgili” dedi.

İkili, anlaşmanın mali şartlarını açıklamadı.

Google Cloud’un rakipleri AWS ve Azure, oyun geliştiricilerin oyunlarını bir hizmet olarak çalıştırmalarına ve gerçek zamanlı telemetri elde etmelerine olanak tanıyan yerel liveOps çözümleri sunuyor. Ancak Google Cloud, SuperGaming’in platformunun yanı sıra uzmanlığından bazı farklılıklar getirmek için yararlanıyor gibi görünüyor.

“Her zaman geliştiricilerle veya oyuncularla ilgilidir. Ve bu ortaklık, her ikisini de etkilememize izin veriyor” dedi.

Yatırımcıları arasında ABD merkezli Skycatcher, Tokyo’nun Akatsuki Entertainment Technology Fund ve Ant Group destekli BAce Capital’in yer aldığı SuperGaming, şu ana kadar 6.8 milyon $ yatırım aldı. 5.5 milyon dolar geçen yıl bir Seri A raunduyla aşılandı.

Başlangıç ​​ayrıca, mevcut oyunlar ve yakında çıkacak olan Indus ile birlikte Google Cloud’da da çalışacağını söylediği, ücretsiz kazanılan Web3 oyunu olarak TowerConquest: Metaverse Edition’ı piyasaya sürdü.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/11/23/google-cloud-supergaming-partnership/

Yorum yapın