Google artık satıcıların Haritalar ve Arama’daki profillerine bir “LGBTQ+ sahibi” etiketi eklemesine izin veriyor – Teknolojik Haberler


Google ilan edildi bugün, Haritalar ve Arama’ya, insanların işletmelerini LGBTQ+ sahibi olarak tanımlamalarına olanak tanıyacak yeni bir etiket ekliyor. Yeni etiket artık Google’da doğrulanmış bir işletme profiline sahip ABD’deki satıcılar tarafından kullanılabilir.

Yeni etiket, siyahların sahip olduğu, Latin kökenlilerin, gazilerin sahip olduğu ve kadınların sahip olduğu mevcut seçeneklere katılıyor. Etiket ayrıca, Arama ve Haritalar’daki işletme profillerinde görünen “LGBTQ+ dostu” ve “transseksüel güvenli alan” etiketlerini de genişletiyor.

Google’ın ürün ve pazarlama dahil etme sorumlusu Mackenzie Thomas yaptığı açıklamada, “Başkalarının kendi topluluklarında LGBTQ+ sahibi işletmeleri bulmasını kolaylaştırmak istiyoruz” dedi. “Bugünden itibaren, ABD’deki satıcılar, İş profili Google’da olabilir LGBTQ+’a ait bir özellik ekle profillerine ekleyerek müşterilerin Arama ve Haritalar aracılığıyla onları bulmasını ve desteklemesini kolaylaştırıyor.”

üzerinde Destek sayfası, Google, kendi kendini tanımlamanın isteğe bağlı olduğunu ve şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki perakendeciler tarafından kullanılabildiğini belirtir. Müşteriler, kimlik özniteliklerini kullanarak işletmeler için filtreleme yapabilir.

Satıcılar, Merchant Center’larında oturum açıp “İşletme bilgileri” sayfasına giderek işletme profillerine etiket ekleyebilir. Oradan, “İşletmeniz hakkında” sekmesini bulmanız ve “İş kimliği özellikleri”ne kaydırmanız gerekir. Ardından, eklemek istediğiniz kimliğin yanındaki geçiş düğmesine tıklayabilirsiniz.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/google-lgbtq-owned-label-maps-search/

Yorum yapın