Goldman Sachs, Elwood Technologies’e 70 milyon dolarlık yatırımın ortak lideri – Teknolojik Haberler


Kripto piyasalarında devam eden oynaklığa rağmen, geleneksel finans oyuncuları tarafından kripto ile deney yapan şirketlere bahis oynayan çok sayıda finansman turu var.

Elwood Teknolojileriİngiliz hedge fonu milyarderi Alan Howard tarafından kurulan kripto odaklı bir platform olan , Goldman Sachs ve erken aşama girişim fonu Dawn Capital tarafından ortaklaşa yönetilen 70 milyon dolarlık bir A Serisini kapattı.

Hem geleneksel hem de kripto kökenli diğer yatırımcılar arasında Barclays, BlockFi Ventures, Chimera Ventures, CommerzVentures, Digital Currency Group, Flow Traders ve Galaxy Digital Ventures yer alıyor. Financial Times’ın bildirdiğine göre, tur, şartlara aşina olan kişilere göre, firmaya yaklaşık 500 milyon dolar değerinde.

Elwood Technologies CEO’su James Stickland, yatırımcıların karışımının dijital varlık teknolojisi sağlayıcılarıyla birlikte çalışan geleneksel finansal kurumların katılımını vurguladığını söyledi.

Elwood’un platformu, kripto para piyasalarına ve likidite alanlarına kurumsal düzeyde erişim sağlamayı amaçlıyor. Sermaye, kurumsal müşterilerden gelen artan talep ve ürünlerini ve küresel operasyonlarını genişletmek için kullanılacak.

Goldman Sachs Küresel Dijital Varlıklar Başkanı Mathew McDermott yaptığı açıklamada, “Kripto para birimine yönelik kurumsal talep arttıkça, Goldman Sachs müşteri talebine hitap etmek için pazardaki varlığını genişletiyor” dedi.

Web3’ün vahşi dünyasında haberler, finansman güncellemeleri ve sıcak çekimler için Teknolojik Haberler’ın kripto haber bülteni “Chain Reaction”a abone olun – ve eşlik eden podcast’imizi dinleyin!Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/goldman-sachs-co-leads-70m-investment-in-elwood-technologies/

Yorum yapın