Gmail gibi olmak mı? Proton Mail yakında e-posta sınıflandırması, mesaj planlaması ve daha fazlasını sunacak • Teknolojik Haberler


ProtonE-posta da dahil olmak üzere gizlilik odaklı bir ürün grubunun arkasındaki İsviçreli şirket, alay amiral gemisi için oldukça önemli bir yükseltme Proton Postası ve takvim Hizmetler.

Proton genişlemiş olsa da Bulut depolama ve VPN’ler Yıllar boyunca, şifrelenmiş e-posta, Proton’un ekmeği ve yağı olmaya devam ediyor – ve bu, tartışmasız en son ifşasının en ilginç yönü.

Gerçekten de, Proton kendisini genellikle Google’ın antitezi, en azından gizlilik açısından bakıldığında, şirket önümüzdeki aylar için Gmail’i biraz anımsatan bir dizi yeni özelliğin önünü açacak yoğun bir yol haritası açıkladı. Ve bu kötü bir şey değil.

Zamanında

Google, ürün ekosistemini olabildiğince yapışkan hale getirmek için büyük çaba sarf etti ve Gmail’in Dünya’da en yaygın kullanılan e-posta hizmetleri arasında yer almasıyla büyük ölçüde işe yaradı.

Tüketici açısından Gmail, gelen e-postaları türlerine göre ayrı sekmeler altında otomatik olarak gruplandıran ve kullanıcıların belirli e-posta türlerini (ör. “sosyal” veya “promosyonlar”) bulmasına yardımcı olan bir e-posta sınıflandırma sistemi de dahil olmak üzere harika bir yardımcı program sunar. Bu sistem herkesin hoşuna gitmeyebilir ve kullanıcılar vazgeçebilir, ancak Google’ın kullanıcıların geri gelmesini sağlamak için verdiği birçok sözden birini temsil eder: “hayatınızı kolaylaştıracağız” genel fikirdir.

Bunu göz önünde bulundurarak, gelecekte Proton Mail benzer bir sınıflandırma işlevi sunacaktır. Bu, Proton’un bunu kullanıcıların veri gizliliğinden ödün vermeden nasıl başaracağına dair bazı soruları gündeme getirebilir, çünkü kategorizasyon kesinlikle içeriğin taranmasına bağlıdır, ancak şirket bunu gönderen kategorisini kullanarak “tamamen özel bir şekilde” uygulamak için çalıştığını söyledi. Bunu Proton’un sözüne dayanarak, bu popüler bir özellik olduğunu kanıtlayabilir ve Gmail’den gemiden atlamak isteyenlerin yolunu düzeltmeye yardımcı olabilir.

Başka yerlerde, Gmail, birkaç yıldır, kullanıcıların e-postaları belirli bir saat ve tarihte, büyük olasılıkla uykudayken gönderecek şekilde yapılandırmasına olanak tanıyan ileti planlamayı zaten sunuyordu. Yine, bu, Proton’un da şu anda üzerinde çalıştığı ve onu Gmail ile özellik eşitliğine yaklaştıran bir şeydir.

Proton Mail: Göndermeyi planla Görsel Kaynakları: Proton

Gelecek diğer yeni özellikler arasında, kullanıcıların daha sonra yanıt vermelerini hatırlatmak için bir uyarı ayarlayabilecekleri ve aynı zamanda benzer bir amaca hizmet eden e-postaları “erteleyebilecekleri” e-posta hatırlatıcıları yer alıyor. Bu, Gmail’in 2018’den beri sunduğu bir özelliğe benzer.

Ve Proton’un gizliliğe odaklanmasıyla daha uyumlu bir şey olarak şirket, e-posta takibini engellemek için yeni özellikler ekleyeceğini söyledi, böylece şirketler veya kötü kişiler bir e-postanın ne zaman açıldığını bilemez ve böylece verileri kullanılamaz hale getirir.

Proton Mail: E-posta izleme koruması Görsel Kaynakları: Proton

Halihazırda, Proton Mail’de e-posta aramanın sınırlamaları vardır. Web’dekiler için, mesaj içeriği araması premium ücretli kullanıcılara ayrılmıştır, ancak mobilde konu satırı gibi meta verilerin ötesinde gerçekten bir seçenek değildir. Gelecekte Proton, tam mesaj aramayı mobil uygulamalara genişleteceğini, e-postaların bir kullanıcının cihazına indirildiğini ve böylece yerel olarak depolanan bir dizin aracılığıyla mesaj içeriğini aramak için anahtar kelimeler kullanabileceklerini söyledi.

Bu bir randevu

Yaklaşan değişiklikler Proton Mail ile sınırlı değil. Şirket, önümüzdeki birkaç hafta içinde, yani yaklaşık bir yıl sonra, iPhone için yerel bir Takvim uygulamasını kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Android’e geldi. Bunun da ötesinde, Proton Calendar uygulamasında 3 günlük ve 7 günlük yeni bir görünüm (Google Takvim’e benzer) kullanıma sunulacak ve ayrıca bir günün planlanmış durumunu gösteren “tam ajanda” görünümü de bulunacak. sonsuz kaydırma ile dolu kronolojik bir listedeki etkinlikler.

Son olarak Proton, kullanıcıların yapılacaklar listeleri oluşturmasına ve görevleri Takvim uygulamasında açılan hatırlatıcılara dönüştürmesine de olanak tanır.

Proton Takvimi: Görünümler Görsel Kaynakları: Proton

Entegrasyonlar

Proton, yakın zamanda web üzerinde mevcut olan Proton Drive bulut depolama hizmetiyle ürün yelpazesini genişletmeye devam ederken, şirket şimdi ürün paketi genelinde daha derin entegrasyonlar başlatmayı planlıyor. Örneğin, Proton Mail’in 25MB sınırını aşan e-posta ekleri otomatik olarak Proton Drive’a yüklenecek ve alıcı dosyaya güvenli bir bağlantı aracılığıyla erişebilecek – yine bu, Google’ın 2013’ten beri sunduğu bir şey.

Ve bu yılın Nisan ayında Proton, kullanıcıların çevrimiçi hizmetlere kaydolurken gerçek e-posta adreslerini korumalarına olanak tanıyan bir platform olan e-posta takma adı hizmeti SimpleLogin’i satın aldı. Proton, SimpleLogin’in e-posta takma adları ile Proton Mail arasında daha sıkı entegrasyonlar oluşturmayı planladığını söyledi.

Son olarak Proton, tek oturum açmayı (SSO) mobil cihazlara getirdiğini, yani Proton’un çeşitli uygulamalarının kullanıcılarının her bir hizmete erişmek için yalnızca bir kez oturum açmaları gerekeceği anlamına gelir – bu şu anda kullanılabilir, ancak yalnızca bir web tarayıcısı aracılığıyla.

Proton Mail’in e-posta planlama ve e-posta izleme engelleyicisinin, yeni iPhone Takvim uygulaması ve 3. günlük ve 7 günlük Takvim görünümleri.

Diğer her şey 2023 boyunca çeşitli aralıklarla inecek.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/11/25/proton-mail-will-soon-be-more-like-gmail-with-email-categorization-message-scheduling-and-more/

Yorum yapın