Gmail artık sınırlı işlevlere sahip olsa da internet bağlantısı olmadan da çalışıyor. İşte nasıl- Technology News, Firstpost


Google’ın Gmail’i, gezegende en çok kullanılan e-posta hizmetlerinden biridir ve bunun iyi sebepleri vardır. Muhtemelen akıllı telefonu olan ve Gmail hesabı olmayan kimse yoktur.

Açıklama_Gmail artık sınırlı işlevlerle de olsa internet olmadan da çalışıyor.  İşte nasıl

Elbette, bir Android cihazınız varsa, sahip olmanız gerekir. bir Google hesabı ve dolayısıyla Gmail, ancak koridorun diğer tarafında bile, Apple veya Microsoft’un sağladığı her şeye kıyasla Gmail’i kullanmayı tercih eden birçok insan bulacaksınız.

Gmail kullanıcılarının katlanmak zorunda kaldığı en büyük sorunlardan biri, internetiniz kesintiye uğradığı veya sinyal zayıfladığı anda hizmetin çalışmayı durdurması gerçeğidir. Buna karşı koymak için, Google şimdi yeteneği ekledi Gmail’i aktif bir internet bağlantısı olmadan kullanmak için.

İşte nasıl çalıştığı ve zayıf bir bağlantıya sahip olduklarında tüm kullanıcıların Gmail ile yapabilecekleri.

Gmail veya başka herhangi bir hizmet gibi e-posta hizmetleri, kullanıcıların posta gelen kutularını kontrol etmelerini, yeni postaları almalarını ve bunlara yanıt vermelerini sağlamak için etkin bir internet bağlantısı gerektirir.

Bununla birlikte, Gmail için çevrimdışı posta modu etkinleştirildiğinde, kullanıcılar Google’ın e-posta hizmetinin hemen hemen her özelliğine herhangi bir internet olmadan erişebilecekler.

Gelen kutularını kontrol edebilecek, okunmamış e-postaları açabilecek ve hatta alıcılara yeni e-postalar gönderebilecekler.

Bu nedenle, Gmail için çevrimdışı modu kullanmak istiyorsanız hemen başlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Bir bilgisayarda Gmail hesabınızı açın ve uygulama içi ayarlar menüsüne gidin. Bu, Ayarlar>Tüm Ayarları Gör altında olacaktır.
  • Oradan, gezinme çubuğunun üstündeki “Çevrimdışı” sekmesine gidin.
  • Burada, Gmail için çevrimdışı modu açmak için “Çevrimdışı postayı etkinleştir” kutusunu işaretleyin. İsterseniz, özellik için seçenekler ve ayarlarla uğraşabilirsiniz.
  • İşiniz bittiğinde, alttaki “Değişiklikleri Kaydet”e tıklamanız yeterlidir ve hazırsınız.

Açıklama_Gmail artık sınırlı işlevlerle de olsa internet olmadan da çalışıyor.  İşte nasıl

Çevrimdışı mod açıldığında, Gmail en son e-postalarınızı çevrimdışı erişim için otomatik olarak senkronize eder ve 7 gün ile 90 gün arasında değişen belirli bir süre boyunca saklar.

Birine çevrimdışı modda bir e-posta gönderdiğinizde, aslında postayı alıcıya göndermez, ancak bir Giden Kutusu klasörüne kaydeder.

Sisteminizin aktif bir internet bağlantısı olduğu anda, ne kadar dengesiz olursa olsun, Gmail tüm e-postalarınızı Giden Kutusu’na gönderir ve gelen e-postanızın hafif bir sürümünü indirir. Herhangi bir ek indirmeyeceğini unutmayın, bunun için aktif ve kararlı bir bağlantıya ihtiyacınız olacak.

Kaynak : https://www.firstpost.com/tech/news-analysis/explained-gmail-now-works-without-internet-connection-here-is-how-10844731.html

Yorum yapın