GM ve EVgo, Pilot Flying J benzin istasyonlarında hızlı şarj cihazları üretecek – Teknolojik Haberler


General Motors, EV’ler için ulusal bir hızlı şarj ağı oluşturmak için Pilot Flying J ile birlikte çalışıyor.

GM ve Pilot arasındaki ortaklık, şarj altyapısındaki boşlukları doldurarak EV satışlarını hızlandırmaya yardımcı olacak. Temmuz Tüketici Raporları anketine göre, şarj istasyonlarına erişim, Amerikalı sürücülerin elektrikli araç satın alma veya kiralama konusundaki en büyük endişesi olmaya devam ediyor.

Planlar, 50 mil aralıklarla yaklaşık 500 Pilot ve Flying J seyahat merkezinde 350 kilowatt DC hızlı şarj cihazı dahil olmak üzere 2.000 şarj istasyonunu gerektiriyor. Herhangi bir EV markası ağa erişebilir, ancak GM, müşterilerinin indirimler, özel rezervasyonlar ve otomobil üreticisinin uygulamaları aracılığıyla gerçek zamanlı kullanılabilirlik ve rota planlaması gibi avantajlar elde edeceğini söyledi.

EVgo, benzin istasyonları ve perakendeciler gibi müşterilere şarj istasyonları sağlayan eXtend programı aracılığıyla ağı kuracak, işletecek ve bakımını yapacak.

EVgo ve Electrify America gibi baskın oyuncular ortaya çıktı, ancak otomotiv endüstrisi hala ülke çapındaki şarj istasyonlarının parçalarını birleştirmek için mücadele ediyor, böylece EV sürücülerinin kapsama alanı dışına çıkma veya kendi cihazlarına hizmet edecek bir istasyon arama konusunda endişelenmelerine gerek kalmıyor. marka.

GM’nin şarj altyapısına yaptığı toplam 750 milyar dolarlık yatırım, 2025’in sonuna kadar Amerikan şehirleri ve banliyölerinde 3.250’den fazla hızlı şarj cihazı eklemek için EVgo ile bir ortaklık içeriyor.

Haziran ayında GM, akülü elektrikli modellerini “Tak ve Şarj Et” özelliğiyle donatacağını ve sürücülerin çeşitli farklı şarjlarda kolayca takıp ödemeyi otomatikleştirmelerini sağlayarak EV şarj sürecini kolaylaştırmaya odaklanan büyüyen bir otomobil üreticisi listesine katılacağını söyledi. istasyonlar.

Tesla ayrıca Kuzey Amerika’daki Supercharger ağını Tesla olmayan EV’lere açmayı planlıyor.

Başkan Joe Biden’ın yönetimi, binlerce EV şarj istasyonu inşa etmek için önümüzdeki beş yıl içinde yaklaşık 5 milyar dolar tahsis etme planıyla birlikte çabaların hızlanmasına yardımcı oluyor. Bu para, Kasım ayında 500.000 EV şarj istasyonunu finanse etmek için onaylanan 7.5 milyar dolarlık Kongre’nin bir parçası.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/gm-and-evgo-to-build-fast-chargers-at-pilot-flying-j-gas-stations/

Yorum yapın